ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

شما برای سفر به خارج از کشور نیاز به اجازه ی ورد به آن کشور یا ویزا را دارید. اما ویزا چیست ؟ ویزا نشان می دهد که دارندگان آن مجاز هستند در کشور مورد نظر برای یک دوره ی زمانی مشخص ساکن باشند. در اصل ویزا نشانه ی اجازه ی ورود شخص در کشور مورد نظر می باشد.

ویزا توسط کشوری که قصد سفر به آن را دارید یعنی کشور مقصد صادر می شود. هر کشوری قوانین مخصوص خود را برای صدور ویزا دارد. تمام ویزا ها دارای یک مدت زمان مشخص هستند که شامل تاریخ شروع و تاریخ پایان می باشند و همچنین دارای یک مدت زمان مشخص شده برای اقامت می باشند

 در تعریفی دیگر ویزا یا رویداد اجازه نامه ای است که برای سفر به کشور مورد نظر از سوی نماینده ی آن کشور به اتباع بیگانه داده می شود و نشان دهنده ی تشخیص صلاحیت شما برای ورود به آن کشور از سوی نمایندگان دولت آن کشور می باشد. ویزا برچسب یا مهر و یا مدرکی است که پیوست یا ضمیمه ی پاسپورت می شود.

برای گرفتن ویزا های مختلف از جمله ویزای مولتی کانادا و ویزای شنگن از طریق آژانس بال طلایی با سال ها سابقه ی درخشان با داشتن کارشناسان و مشاوران و وکلای با تجربه و حرفه ای در زمینه ی ویزا اقدام کنید و با شماره تلفن 02142129 تماس بگیرید.

ویزا بر اساس اهداف گوناگون انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

  • ویزای توریستی
  • ویزای تجاری
  • ویزای دانشجویی
  • ویزای پژوهشی
  • ویزای ملاقات دوستان و اقوام
  • ویزای عبوری و یا ترانزیت

انواع ویزا 

ویزای تک بار ورود (single): این ویزا نشان دهنده ی آن است که متقاضی برای یک مدت زمان مشخص فقط یک بار اجازه ی ورود به خاک آن کشور را دارد.

ویزای دو بار ورود : این ویزا نشان دهنده ی آن است که دارندگان آن در یک بازه ی زمانی مشخص تا 2 بار اجازه دارند به خاک آن کشور وارد شوند.

ویزای چند بار ورود (multiple): کسانی که این ویزا را دارند می توانند در یک بازه ی زمانی مشخص به تعداد دفعات وارد خاک کشور مورد نظر شوند. جالب است بدانید اعتبار این ویزا ده ساله است اما به دلیل این که اعتبار پاسپورت ایرانی ها 5 سال می باشد اعتبار این ویزا در ایران نیز 5 سال می باشد.

توجه داشته باشید که ویزا در یک کشور خارجی به منظور مدرک هویت شما و کارت شناسایی شما می باشد و همچنین نشان دهنده ی ورود قانونی شما به خاک کشور مورد نظر می باشد. به همین دلیل باید از آن به خوبی نگهداری کنید و مواظب باشید گم نشود.

برای احتیاط از تمامی صفحه های پاسپورت و ویزا دو سری فتوکپی بگیرید و یک سری از آن را در محل اقامت بگذارید تا در صورت مفقود شدن بتوانید از آن ها استفاده کنید.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.