ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

آزمایشات پزشکی برای مهاجرت به کانادا

اگر قصد دارید برای 6 ماه و یا کمتر در کانادا بمانید به طور کلی نیازی به آزمایشات پزشکی (مدیکال) ندارید مگر اینکه شما قصد کار کردن در مشاغل خاصی را داشته باشید. ولی در صورتی که شما قصد اقامت برای مدت زمان بیشتر از 6 ماه را در کشور مذکور دارید به انجام آزمایشات پزشکی نیاز دارید.

دولت کانادا برای صرفه جویی در هزینه های پزشکی و خدمات درمانی از مهاجرین و مسافرین می خواهد که حتما قبل از ورود به این کشور آزمایشات مربوطه را انجام دهند. این آزمایش ها معمولا آزمایشات عمومی هستند و نظر پزشک با توجه به شرایط متقاضی تاثیر بسیار بالایی در دریافت ویزای کانادا دارد.

حتی اگر به تازگی آزمایشات کامل پزشکی برای اقامت موقت / مجوز کار / مجوز تحصیلی انجام شده است باید آزمایشات اضافه ی دیگری هم برای مهاجرت انجام شود.

در این مطلب تلاش بر این است تا اهمیت انجام آزمایشات مدیکال برای مهاجرت به کانادا مشخص گردد.

آیا من باید آزمایشات مدیکال را انجام دهم؟

همه متقاضیان مهاجرت به کانادا باید تحت معاینات پزشکی قرار گیرند. این معاینات در نظر گرفته شده است تا شرایطی که ممکن است بر سلامت عمومی و همچنین بر روی مطالبات بهداشت و خدمات اجتماعی کشور کانادا تأثیر بگذارد شناسایی شود. این آزمایشات پزشکی شامل موارد زیر می شود :

· معاینات پزشکی و مصاحبه در خصوص سوابق بیماری فرد

· آزمایش خون و ادرار

· انجام آزمایشات پرتو X از قفسه سینه

در مواردی ممکن است پزشک معتمد اداره مهاجرت کانادا معاینات و آزمایشات بیشتری به عمل آورد که این مورد بستگی به سابقه پزشکی شما دارد.

اعتبار معاینات پزشکی

معاینات پزشکی از تاریخ معاینه به مدت یک سال معتبر است. اگر یک سال از تاریخ معاینه شما گذشته باشد حتما باید آزمایشات پزشکی جدیدی انجام دهید.

چگونه از پزشک معتمد وقت ملاقات بگیریم؟

تنها پزشکانی که از سوی اداره مهاجرت کانادا تعیین می شوند، می توانند معاینات پزشکی لازم را انجام دهند. برای پیدا کردن لیست این پزشکان می توانید به لینک زیر مراجعه نمائید:

لیست پزشکان معتمد اداره مهاجرت کانادا

اگر بیماری و یا کسالت خاصی داشته باشم آیا درخواست ویزای من رد خواهد شد؟

هر پرونده پزشکی با دقت و به صورت جداگانه و با توجه به تاریخچه کامل پزشکی شما مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. اگر این بیماری بر سلامت عمومی و همچنین بر روی مطالبات بهداشت و خدمات اجتماعی کشور کانادا تأثیر بگذارد، ممکن است باعث عدم پذیرش درخواست ویزای کانادا شود.

کدام شرایط بهداشتی ممکن است باعث شود تا درخواست ویزای کانادا رد شود؟

عدم سلامت جسمانی متقاضیان ورود به کانادا به دو دلیل باعث ممنوع الورود شدن آن ها به این کشور می شود :

1- سلامت جامعه عمومی کانادا را به خطر بیاندازد.

2- هزینه سنگینی را برای نظام پزشکی و خدمات درمانی کانادا به همراه داشته باشد.

آزمایشات مدیکال مربوط به وابستگان متقاضی

کلیه افرادی که خواهان مهاجرت و یا سفر به کشور کانادا هستند باید این آزمایش ها را انجام دهند. حتی آن دسته از اعضای خانواده که فرد متقاضی را در این سفر همراهی نمی کنند نیز باید این آزمایشات پزشکی را انجام دهند. مانند فردی که از همسرش جدا شده ولی هنوز طلاق رسمی نگرفته اند، و یا فرزندی که در حضانت همسر فرد است. اگر هریک از این افراد به خاطر مسائل پزشکی به کانادا ممنوع الورود باشند، فرد متقاضی نمی تواند به کانادا مهاجرت کند.

در صورتی که فرد متقاضی باردار است باز هم انجام آزمایشات پزشکی لزومی دارد؟

برای ایمنی جنین تا بعد از زایمان کودک آزمایشات مربوط به اشعه X انجام نمی شود و پس از تولد، مادر و نوزاد تحت معاینات پزشکی قرار خواهند گرفت.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.