ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

مسافرانی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند اول از همه  باید پاسپورت داشته باشند.اخذ پاسپورت یا گذرنامه شامل مراحل مختلف می شود که در کشورهای مختلف متفاوت است و هر کشور مراحل مربوط به خود را دارد.
پاسپورت یا گذرنامه مانند یک شناسنامه ی بین المللی می ماند که نشان دهنده ی تایید دولت از هویت شخص در کشور خود می باشد و به عبارتی اجازه ی خروج فرد از کشور می باشد.مطابق با ماده 2 قانون گذرنامه همه ی اتباع ایرانی برای خروج از کشور یا قامت در خارج از کشور باید اقدام به اخذ پاسپورت کنند . برای صدور پاسپورت باید مدارکی ارائه شود که هویت و تابعیت فرد را ثابت کند.

طبق قانون گذرنامه، پلیس گذرنامه وظیفه ی وظیفه ی صدور پاسپورت و تایید کردن صلاحیت افراد را به منظور خروج و ورود از کشور را به عهده دارد. باید توجه داشت که طبق قانون، خروج تمام افراد از کشور بدون پاسپورت غیر قانونی می باشد و همه ی افراد برای خروج از کشور ملزم به اخذ پاسپورت می باشند.پاسپورت برای هر فردی اغلب به صورت جدا و مجزا صادر می شود، اما کسانی زیر 18 سال هستند در گذرنامه ی والدین به عنوان همراه ثبت می شوند.

مراحل اخذ پاسپورت یا گذرنامه به شرح زیر می باشد:

اولین مرحله دریافت گذرنامه مراجعه به دفتر پلیس +10  است
فرد متقاضی شخصا باید حضور داشته باشد (در همه ی سنین).
ارائه مدارک مورد نیاز برای پاسپورت اعم از: اصل و کپی شناسنامه، عکس جدید با پس زمینه سفید که 6 ماه بیش تر نباید از تاریخ گرفتن آن گذشته باشد.
پر کردن فرم مربوطه 
گرفتن شناسه پاسپورت یا گذرنامه از دفاتر پلیس +10

پرداخت فیش های بانکی

موارد و الزاماتی که باید برای اخذ پاسپورت باید رعایت شود:

برای گرفتن عکس آقایان باید توجه داشته باشند که بدون عینک و کلاه و کروات و به صورتی که پیشانی و گوش ها معلوم باشد باید گرفته شود و همچنین از موارد دیگر که برای عکس گرفتن باید به آن توجه داشته باشند این است که رنگ لباس و زمینه عکس نباید یکسان باشد.
افرادی که زیر 18 سال هستند باید از طرف پدر اقدام به اجازه ی محضری کنند.
افرادی که زیر 15 هستند باید گواهی گواهی اشتغال به تحصیل و یا دفترچه بیمه ارائه نمایند.
افرادی که سن آن ها بالای 15 سال می باشد باید شناسنامه عکس دار ارائه نمایند.
افرادی که زیر 6 سال سن دارند هم باید در دفتر حضور یابند و والدین کودک باید یک قطعه عکس از کودک ارائه کند.
بازنشستگان نظامی که کم تر از 5 سال است که بازنشسته شده اند باید از یگان مربوطه نامه تهیه کنند و ارائه دهند.
بازنشستگان نظامی که بیش تر از 5 سال از زمان بازنشستگی آن ها می گذرد باید اصل و کپی کارت از کانون بازنشستگان را ارائه نمایند.
نظامیانی که شاغل هستند باید از یگان مربوطه نامه موافقت دریافت کنند و ارایه دهند.
برای خانم هایی که متاهل هستند باید از طرف همسر خود اجازه محضری دریافت کنند و ارائه دهند.
کارت پایان خدمت یا معافیت هوشمند برای آقایان ( کارت هایی که قدیمی هستند اعتبار ندارند)توجه: آقایان بالای 50 سال نیازی به کارت پایان خدمت ندارند.
آقایانی که دانشجو و یا دانش آموز هستند به منظور خروج از کشورباید از محل تحصیل خود نامه دریافت کنند و به سازمان وظیفه عمومی تحویل دهند.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.