ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

کانادا دومین کشور بزرگ جهان (پس از روسیه) است که از اقیانوس آرام تا اقیانوس اطلس امتداد دارد.آب و هوا در شهر های مختلف کانادا متفاوت است.آب و هوای کانادا سرد و قطبی می باشد ولی به طور کلی بیش تر کشور سردسیری است.
بخش های جنوب غربی کانادا وجایی که استان بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور قرار دارد دارای آب و هوای معتدل تری است.درشهر اتاوا، پایتخت کانادا، دمای هوا در شب های زمستانی گاهی به 35 درجه ی سانتی گراد زیر صفر می رسد.
تورنتو نیز دارای آب و هوای سرد می باشد و جنگل های تایگا در این کشور وجود دارد. در همه ی نقاط کانادا کمابیش برف سنگینی می بارد. پرطرفدارترین شهر های کانادا برای زندگی هلیفکس، مونترال، تورنتو، کلگری و ونکوور هستند. آب و هوا در این 4 شهر بسیار متفاوت است. سرد ترین مکان ها در کانادا عمدتا در شمال یوکان و قلمروی شمال غربی و نوناووت می باشد. جایی که درجه ی دما به منفی 30 درجه ی سانتی گراد می رسد. جمعیت این مناطق نسبتا کم است اما وینیپگ در جنوب منیتوبا، سردترین شهر جهان با جمعیت حداقل 600.000 نفر می باشد.به طور کل هوا در قسمت های شمالی کانادا سردتر از قسمت های جنوبی کانادا است.
شهرهای انتاریو و ونکوور و شهرهای اطراف استان بریتیش کلمبیا از نقاط گرم کانادا محسوب می شود. این مناطق از دمای معتدل تری برخوردار هستند. در مناطق جنوبی استان آلبرتا، مانیتوبا و ساسکاچوان که از چمنزار پوشیده شده است، دمای هوا از 38 درجه سانتی گراد درفصل تابستان و منفی 24 سانتی گراد در زمستان متغیر است. نکته ی دیگر اینکه هوای استان هایی که در محدوده ی اقیانوس اطلس قرار گرفته اند متاثر از شرایط آب و هوایی اقیانوس است. اطراف اقیانوس اطلس یعنی نیوبرانزویک، جزیره پرینس ادوارد، نوااسکوشیا و نیوفاندلند دارای زمستان های سرد ولی تابستان های معتدلی است.در ساحل اقیانوس آرام نیز، ونکوور و ویکتوریا کمترین نوسان دمای سالانه را دارند اما در انتاریو و کبک بیش ترین ناپایداری دماوجود دارد که دارای تابستانه های گرم و زمستان های سرد می باشد.

فصل های کانادا

کانادا کشوری 4 فصل است یعنی دارای 4 فصل مشخص:زمستان، بهار، تابستان و پاییز است. آب و هوای کانادا و شدت دما در این فصول در سرتاسر کشور متفاوت است. بنابراین شدت دما در یک فصل به عنوان مثال در ونکوور همانند مونترال یا هلیفکس نیست.برای مثال در ونکوور در فصل زمستان برف به ندرت بر روی زمین دیده می شود اما زمستان های بارانی و سردی دارد. در تورنتو بارش برف از ماه دسامبر تا ماه مارس می باشد. تابستان نیز از اواخر ماه مه آغاز می شود و تا ماه سپتامبر ادامه دارد.
 ونکوور تابستان های گرمی دارد اما گرمای آن مرطوب نیست. گرم ترین ماه های سال در کانادا جولای و آگوست است. زمستان های کانادا سرد و طولانی است و مناطق شمالی کشور زمستان های سخت تری دارد. فصل بهار در کانادا در بسیاری از نقاط بارانی است و دمای هوا به تدریج در طول روز بالا می رود.فصل پاییز نیز از ماه سپتامبر آغاز می شود. هوا در این فصل خنک می شود و در مناطق شمالی و مناطق کوهستانی کانادا ازنیمه ی دوم اکتبر بارش برف شروع می شود.بیش تر مسافران، ماه های سپتامبر و اکتبر (پاییز) را مناسب ترین ماه برای بازدید و سفر به کانادا می دانند. دو فصل بهار و پاییز از بهترین و دلپذیر ترین فصل های کانادا است. 

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.