ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

جاذبه های گردشگری اسپانیا


اسپانیا یک کشور زیبا با جاذبه های گردشگری جالب و منحصر به فرد و متنوع است. به همین دلیل هرساله از سرتاسر دنیا مسافران بسیاری را به خود جذب می کند. همچنین برخی از جزایر زیبای دنیا در اسپانیا قرار دارند که شامل: جزایر بالئاری در دریای مدیترانه و جزایر قناری در اقیانوس اطلس است. علاوه بر این جزایری که گفته شد شماری جزیره ی غیر مسکونی دیگر در سمت مدیترانه، تنگه ی جبل الطارق وجود دارد که می توان به جزایر چافاریناس، آلهوسماس، جزیره ی پرخیل و جزیره ی آلبوران که میان اسپانیا و شمال آفریقا قرار دارد نیز اشاره کرد.

همچنین از بهترین شهر های اسپانیا برای سفر و گردش، مادرید و بارسلون است. صنعت گردشگری در اسپانیا یکی از مهمترین بخش های تامین کننده ی اقتصادی این کشور است و 11 درصد کل تولید ناخالص ملی و 12 درصد کل فرصت‌های شغلی این کشور را تشکیل می‌دهد. حال در ادامه شما را با جاذبه های گردشگری اسپانیا آشنا خواهیم کرد.

کاسا باتلو (Casa Batllo)

کاسا باتلو اسپانیااین ساختمان یکی از ساختمان های مسکونی عجیب اسپانیاست که در شهر بارسلونا قرار دارد. این ساختمان در سال 1904 طراحی و ساخته شده که یکی از شاهکار های "آنتونی گادی ای کرنت" یکی از معمار های معروف اسپانیاست. سقف این خانه ی جادویی شباهت زیادی به استخوان دارد و شبیه به ستون فقرات یک اژدهای خوابیده است.جالب است بدانید این بنای جادویی در گذشته برای یکی از اشراف زادگان بارسلون ساخته شده بود. این ساختمان با کاشی ها و شیشه های رنگارنگ تزیین شده است و پنجره های مرکزی دیواره ی آن شبیه به دهانی باز شده است و درون این ساختمان نیز دنیای دیگری دارد که باید حتما از نزدیک آن را دید. این بنا که کاسا باتلو نام دارد در میراث جهانی یونسکو هم ثبت شده است.

ساحل بارسلونا(barcelona-beach)

ساحل بارسلونا(barcelona-beach)یکی از مکان های تفریحی در تابستان ساحل بارسلوناست. این ساحل بسیار زیبا و آرام بخش است که برای شنا کردن و آفتاب گرفتن و کسانی که به موج سواری و قایق سواری علاقه دارند محل مناسبی است. همچنین این ساحل دارای رستوران های ساحلی بسیاری می باشد که غذاهای دریایی تازه و خوش مزه ای دارد. بارسلونا یکی از زیبا ترین و فوق العاده ترین شهرهای ساحلی است که گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

کودییرو (Cudillero)

کودییرو (Cudillero) اسپانیاکودییرو یک روستای ماهیگیری در استان آستوریاس اسپانیا است که در شمال سواحل اسپانیا قرار دارد. اکثر خانه های این روستا در روی صخره ها ساخته شده اند که سقف ها و دیواره های رنگی دارند. این محل برای کسانی که به ماهیگیری و همچنین غذاهای دریایی علاقه دارند مناسب می باشد. کودییرو امروزه یکی از مهم ترین بخش های اقتصادی صنعت گردشگری در اسپانیا است. این روستا از روی تپه چشم انداز بسیار زیبایی دارد که می توانید نمایی از سراسر کودییرو را در یک نگاه تماشا کنید.

پارک ملی پیکوز دی (Picos de Europa National Park)

پارک ملی پیکوز دی اسپانیا پارک ملی پیکوز دی در سال 1918 تاسیس شده و اولین پارک ملی اسپانیا است. اسم این پارک در گذشتهمونتانا دی کوادانگا بود که در سال 1995 تغییر نام داد. این پارک با داشتن کوه های مرتفع برای کوهنوردان مناسبمی باشد. کسانی که کوه نورد نیستند می توانند از قطار برقی استفاده کنند که این قطار به یک مایلی از سطح دریا می رسد.پارک ملی دارای چشم انداز و منظره ی خیره کننده ای که می توانید از آن لذت ببرید.

لا کونچا (La Concha)

لا کونچا (La Concha) اسپانیالاکونچا یکی از زیبا ترین و بهترین شهر های ساحلی اسپانیا است و دارای آرامش خاص و مناظر زیبای ساحلی است که می توانید از آن لذت ببرید. گردشگرانی که به این ساحل می روند می توانند از رستوران های عالی و تفرجگاه های ساحلیاین منطقه استفاده کنند.

مسجد کوردوبا (Cordoba Mosque)

مسجد کوردوبا (Cordoba Mosque)این مسجد در ایالت کوردوبا قرار دارد. این مسجد تلفیقی از معماری اسلامی و مسیحیت است. این مسجد در گذشته با نام مزکوئیتا محلی برای عبادت کردن مسلمانان بوده که امروزه به یک کلیسای جامع تبدیل شده است. این بنا نیز یکی از بهترین نمونه‌های معماری پس از اسلام است.

 کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Familia)

 کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Familia)این کلیسا یک کلیسای عجیب و مدرن است که یکی دیگر از آثار آنتونی گادی معمار معروف اسپانیایی است. این آثار بزرگ ترین شاهکار آنتونی گادی است. کلیسای ساگرادا یکی از بزرگ ترین کلیسا های کاتولیک قرون وسطی در بارسلونا است که گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است.

پارک گوئل(park guell) 

پارک گوئل(park guell) اسپانیااین پارکبر روی یک تپه به نام ال کارمل قرار دارد که یکی دیگر از شاهکار های طراحی آنتونی گادی است . این پارک در سال 1900 تا 1914 ساخته شده است که با طراحی خاص و تزینات فراوان و منحصر به فردش این مکان را به یک موزه ی دیدنی در بارسلونا تبدیل کرده است. زمانی که شما به این پارک وارد می شوید در ورودی آن اژدهایی از جنس موزاییک می بینید که از دیگر آثار معروف آنتونی گادی است. این پارک طراحی جالب و خیره کننده ای دارد.


ایبیزا (Ibiza)

ایبیزا (Ibiza)  اسپانیاایبیزا یک جزیره است که در دریای مدیترانه قرار دارد. جمعیت این جزیره در تابستان دو برابر می شود. بیشتر این جزیره پوشیده از زمینهای کشاورزی سرسبز است که در بعضی از آن ها زیتون و گندم کشت می شود.گردشگران بسیاری برای استفاده از رستوران های ساحلی و مناظر زیبایش به این ساحل می روند.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.