ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی


کانادا یک کشور بزرگ با استان ها و شهر های مختلف است. پایتخت کانادا اتاوا است که جزو چهارمین شهرهای بزرگ کانادا است. کانادا به دلیل برخورداری از کیفیت بالای زندگی و امکانات رفاهی دیگر مقصد بسیاری از ایرانی ها برای مهاجرت است.حال برای بسیاری از افراد ممکن است این سوال پیش بیاید که بهترین شهر کانادا برای زندگی کدام است؟ زمانی که شما به کانادا مهاجرت می کنید ممکن است چندین عامل برای انتخاب آن شهر مورد نظر وجود داشته باشد، یکی از این عوامل می تواند این باشد که شما در آن شهر دوستان یا اقوامی دارید، یا ممکن است قبلا به آن شهر سفر کرده اید و آن شهر را دوست داشتید و بسیاری از عوامل دیگر وجود دارد که می تواند در انتخاب شهر مورد نظر شما نیز موثر باشد.حال در ادامه ما به بهترین شهر های کانادا برای زندگی می پردازیم. 

کالگری(Calgary)
کالگری یکی از شهر های پر طرفدار در استان آلبرتا است. این شهر در کوهپایه های کوه های راکی قرار دارد و از هوای تازه، فضاهای باز و پارک ها، کوه ها و رودخانه ها برخوردار است. روز های آفتابی در کالگری نسبت به دیگر شهر های بزرگ کانادا لذت بخش تر است. بسیاری از مهاجران به دلیل کم بودن نرخ مالیات، صنایع نفت و گاز، صنایع کشاورزی و مهم تر از همه ارزان بودن مسکن به کالگری جذب می شوند.شهر کالگری کاناداآب و هوا در کالگری :

محدوده کوه های راکی دارایآب و هوای قاره ای خشک و مرطوب، با زمستان های سرد و طولانی و تابستان های گرم و ملایم است. میانگین دمای روزانه در کالگری در ماه ژانویه منفی 8.9 درجه ی سانتی گراد است و در ماه جولای 16.2 درجه ی سانتی گراد می باشد.


ساسکاتون (Saskatoon)
ساسکاتون یک شهر چند فرهنگی است که به عنوان شهر پل ها شناخته می شود، زیرا رودخانه ساسکاچوان جنوبی از میانه این شهر عبور می کند و وجود 7 پل بر روی این رودخانه، نیمه شرقی و غربی این شهر را به هم متصل می کند.شهر ساسکاتون جزو یکی از بزرگ ترین و پر جمعیت ترین شهر های استان ساسکاچوان است. این شهر فرصت های شغلی خوبی را در زمینه ی معدن و انرژی، بیوتکنولوژی، علوم زیستی، تولید و حمل و نقل داراست. همچنین به دلیل وجود دانشگاه ها و مراکز متعدد تحقیقاتی در حوزه های مختلف علوم و مهندسی فرصت تحصیلی خوبی را برای دانشجویان در کانادا فراهم می کند. شهر ساسکتون کاناداآب و هوای ساسکاتون:

ساسکاتون نیز یکی از شهر های آفتابی کانادا است. میزان بارندگی در این شهر در مقایسه با سایر شهر های کانادا بسیار کم است. بارش سالانه در این شهر به طور متوسط 265 میلی متر است و متوسط بارش سالیانه یبرف 97 سانتی متر است. ماه ژوئن و جولای بارانی ترین ماه های ساسکاتون است و ماه های نوامبر، دسامبر و ژانویه بیش ترین بارش برف را داراست. ساسکاتون دارای آب و هوای مرطوب است که چهار فصل مجزا دارد. تابستان های ساسکاتون گرم و زمستان های آن بسیار سرد است.


ادمونتون(Edmonton)

ادمونتون پایتخت آلبرتا و دومین شهر بزرگ این استان است و در شمال رودخانه ی ساسکاچوان قرار دارد. ادمونتون به دلیل وجود ذخایر عضیم نفت در آلبرتا، به عنوان "پایتخت نفت آلبرتا" نامیده می شود. عملکرد برجسته رشد اقتصادی، فرصت های شغلی و مالیات کم باعث شده که ادمنتون یک مقصد مورد توجه برای مهاجران کانادا از سرتاسر دنیا تبدیل شود.شهر ادمونتون کاناداآب و هوا در ادمونتون:

ادمونتون دارای آب و هوای خشک می باشد. تابستان های ادمنتون خنک و زمستان های آن بسیارسرد است. در حدود 141 روز در هر سال، عمق برف بیش از 1 سانتی متر است. بعضی اوقات در ادمونتون طوفان همراه با رعد و برق شدید به چشم می خورد که گاهی منجر به گردباد می شود.


تورنتو(Toronto)

تورنتو پیاتخت استان انتاریو است و در شمال ساحل دریاچه انتاریو واقع شده است. تورنتو یکی از تاپ ترین مقصد ها برای مهاجرین از سرتاسر دنیاست. تعجب آور نیست که تورنتو یکی از بزرگ ترین و متنوع ترین شهر های کانادا باشد.تورنتو به عنوان پاینخت مالی و تجاری کانادا مطرح شده است که تقریبا که 40 درصد از مراکز تجاری کانادا را شامل می شود. همچنین، بزرگ ترین بانک های کشور کانادا را در تورنتو قرار داردتورنتو پیاتخت استان انتاریوآب و هوا در تونتو:

تابستان های تورنتو بسیار گرم و زمستان های آن بسیار سرد است. در تورنتو 4 فصل مختلف را تجربه می کنید که به شرح زیر است:
بهار های تورنتو بیش تر بارانی است. میانگین دما در ماه های مارس، آوریل و اوایل ماه می در حدود 12 درجه ی سانتی گراد است.
تابستان از 21 ژوئن (june) آغاز می شود. اما گرم ترین ماه های تابستان، جولای و آگوست است که دمای روزانه معمولا بالاتر از 20 درجه ی سانتی گراد است و گاهی تا 30 درجه ی سانتی گراد هم می رسد.
در پاییز، هوا سرد می شود و اغلب باران می بارد. میانگین متوسط دما در پاییز 10 تا 12 درجه ی سانتی گراد است.
در زمستان هوا بسیار سرد است و با بارش برف همراه است و هفته ها و ماه ها برف در زمین نشسته است. در دسامبر تا فوریه، درجه ی دما معمولا زیر صفر است و گاهی می تواند تا 25 درجه ی سانتی گراد زیر صفر نیز برسد.
ونکوور(Vancouver)

شهر ونکوور یکی از مقاصد برتر مهاجرین به کانادا، به ویژه از منطقه آسیا و اقیانوس آرام است. ونکوور به دلیل داشتن آب و هوای ملایمو محیط زیست و منابع طبیعی عالی یکی از زیبا ترین و قابل توجه ترین شهر های کانادا برای زندگی است.نژاد های مختلفی در شهر ونکوور زندگی می کنند. ونکوور به عنوان یکی از بهترین شهر های جهان برای زندگی است. بر اساس نشریه Forbes ونکوور دهمین شهر تمیز جهان می باشد.شهر ونکوور یکی از مقاصد برتر مهاجرین به کاناداآب و هوای ونکوور:

آب و هوای ونکوور اقیانوسی است و بارش برف در آن کم است. تابستان های آن خشک و گرم است و دمای آن به بالاتر از 20 درجهمی رسد. بیش ترین بارش باران بین ماه اکتبر و مارس است. میانگین دمای سالانه 11 درجه سانتیگراد است و مشابه سایر شهرهای ساحلی مانند سیاتل، آمستردام و لندن است.


وینیپگ(Winnipeg)

وینیپگ پایتخت مانیتوبا و بزرگ ترین شهر این استان است. طبق آمار در دهه ی گذشته تعداد مهاجرین تازه وارد به این شهربیش از 60000نفر می باشد. رشد جمعیت باعث رشد اقتصادی وینیپگ شده که اخیرا رتبه ی سوم رشد اقتصادی در بین شهر های بزرگ کانادا را به خود اختصاص داده است. وینیپگ جزو یکی از شهر های کانادا است که مسکن در آن مقرون به صرفه و ارزان است که این مورد باعث جذب مهاجرانبسیاری از سرتاسر جهان و آن را به یکی از بهترین شهرهای کانادا برازی زندگی تبدیل نموده استشهر وینیپگ کاناداآب و هوای وینیپگ:

وینیپگ در کل آب و هوای سرد دارد اما روز های آفتابی در این شهر فراوان است. تعداد ساعت های آفتابی در این شهر بالغ بر 2300 ساعت در سال است و به همین دلیل وینیپگ را "پایتخت آفتابی کانادا" لقب داده اند.

اتاوا(Ottawa)

اتاوا یک شهر چند فرهنگی در کانادا است و فرهنگ ها و سنت های انگلیس و فرانسه را در خود منعکس می کند. این شهر دو زبانه است و تقریبا 50 درصد از ساکنان آن انگلیسی و 30 درصد آن فرانسوی صحبت می کنند و 20 درصد باقی مانده ساکنان آن به زبان های دیگر صحبت می کنند. اتاوا دارای دومین رتبه ی کیفیت زندگی نسبت به هر یک از شهر های آمریکای شمالی است و سومین شهر تمیز جهان است.اتاوا یک شهر چند فرهنگی در کاناداآب و هوا در اتاوا: 

آب و هوا اتاوا در تابستان بسیار گرم و در زمستان بسیار سرد است و گاهی یخبندان می شود. اتاوا در فصل زمستان برای ورزش های زمستانی مانند اسکی و اسکی رو یخ مناسب است که باعث جذب گردشگران بسیاری در زمستان می شود. جالب است بدانید اتاوا دارای بزرگ ترین زمین اسکی روی یخ جهان است. 

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.