ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

آیا رومانی جزو شینگن است؟

کشور رومانی در لیست کشورهای اتحادیه اروپا قرار گرفته، اما عضو کشورهای شینگن نمی‌باشد. سوالی که ممکن است برای بسیاری پیش آید، آنست که آیا ویزای رومانی همان ویزای شینگن است؟

برای سفر به رومانی و اقامت در این کشور، دو راه وجود دارد. اما پیش از آن باید پیش‌نیازهای دریافت ویزای رومانی را فراهم نمود. در قدم اول باید دارای یک پاسپورت باشید که تا انتهای مدت زمان اقامت شما، اعتبار داشته باشد. اگر کمتر از سه ماه تا پایان اعتبار پاسپورت شما وقت باقی مانده و قرار باشد از روی کشورهای شینگن پرواز نمائید، ممکن است آن کشورها این اجازه را به شما ندهند. برای اقامت در رومانی بیشتر از 90 روز، باید اقدام به دریافت یک جواز اقامت نموده، اما اگر مدت اقامت شما پیش از این زمان به پایان می‌رسد، باید برای اخذ یکی از دو نوع ویزا اقدام نمائید.

ویزای رومانی شینگن نیست

با توجه به ملیت هر فرد، ممکن است هنگام دریافت ویزای رومانی، مدارک متفاوت‌تری نسبت به سایر ارائه دهد. بعنوان مثال شهروندان امریکایی، کانادایی، استرالیایی نیوزیلندی و اکثر کشورهای اروپایی، برای بازدید از رومانی کمتر از 90 روز در یک دوره شش ماهه، نیازی به اخذ ویزای رومانی ندارند.
اما شهروندان باقی کشورها مانند ایران، برای ورود به این کشور باید یکی از انواع چهارگانه ویزای رومانی را دریافت نمایند. انواع ویزای رومانی به صورت زیر است.
• ویزای ترانزیت هوایی رومانی (نوع A)
• ویزای ترانزیت رومانی (نوع B)
• ویزای اقامت کوتاه مدت رومانی (نوع C)
• ویزای اقامت بلند مدت رومانی (نوع D)
دو نوع ویزای نوع C و ویزای نوع D رومانی، هرکدام به تقسیم‌بندی‌های کوچکتر تبدیل می‌شوند.
درخواست ویزای رومانی بصورت اینترنتی نیز امکان‌پذیر است، اما مدارک متقاضی باید کامل باشد. هزینه اخذ ویزای رومانی نیز برای سه نوع A، B و C مبلغ 60 یورو و برای نوع D، مبلغ 120 یورو می‌باشد.

ویزای شینگن برای ورود به رومانی :

با اینکه هنوز رومانی در لیست کشورهای شینگن قرار نگرفته، اما دارندگان ویزای شینگن درصورتیکه ویزای آنها اجازه دوبار ورود به محدوده شینگن را داده و همچنین از اعتبار کافی برخوردار باشد، می‌توانند بدون دریافت ویزای رومانی، وارد این کشور شده و بصورت موقت در آن اقامت داشته باشند.
بنابراین برای ورود به کشور رومانی، یا می‌توانید ویزای رومانی را دریافت نموده و یا ویزای شینگن با بیش از دو بار اجازه ورود به محدوده شینگن را اخذ نمائید. درنظر داشته باشید به دلیل قوانین کشور رومانی، دریافت ویزای این کشور به منظور ورود تضمینی شما به این کشور نبوده و پیش از ورود به خاک این کشور، مدارک شما بار دیگر مورد بررسی مقامات مربوطه قرار می‌گیرد.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.