ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی
کشور کانادا برای بسیاری از افراد متقاضی علاقه مند به تحصیل،گزینه ی بسیار مناسبی می باشد و به همین علت سالانه شمار زیادی از دانشجویان از طریق گرفتن بورسیه تحصیلی به کشور کانادا مهاجرت می کنند. برای افرادی که علاقه مند به تحصیل در کانادا هستند، اما نیاز به حمایت مالی دارند، مجموعه ای از بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی توسط دولت کانادا، دانشگاه های کانادا و دیگر سازمان ها ارائه می شود. بورسیه تحصیلی رایگان کانادا به افرادی که دارای رزومه قوی و قابل قبول هستند تعلق می گیرد و معمولا بورسیه تحصیلی مقطع دکترا و کارشناسی ارشد در کانادا بیشتر از بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی در دسترس است. زبان تحصیل نیز در دانشگاه های کانادا "انگلیسی" است و دانشجویان باید دارای مدرک زبان کانادا باشند.

انواع بورسیه های تحصیلی در کانادا

بورسیه تحصیلی دولتی کانادا 

ü      بورسیه Banting، بورسیه تحصیلی دولتی کانادا است که به دانشجویان بین المللی در رشته های علوم طبیعی، علوم اجتماعی و تحقیقات بهداشتی تعلق می گیرد. 

ü      بورسیه یا کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و مقطع دکترا (CGS-M) Canada Graduated Scholarships_Master's Program

ü      بورسیه تحصیلی پژوهشی (IDRC) برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در نظر گرفته شده است.

ü      بورسیه تحصیلات تکمیلی (NSERC)، شامل کمک های مالی برای دانشجویان برجسته مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا، در رشته های علوم طبیعی و مهندسی .

ü      بورسیه تحصیلی دولتی کانادا از سوی سازمان کشورهای آمریکایی(OAS)Organization of American States برای دانشجویان فارغ التحصیل از هر کشور عضو OAS از جمله کشورهای منتخب در آمریکای لاتین و جزایر کارائیب.

ü      بورسیه تحصیلی دانشجویی (Vanier) کانادا، برای دانشجویان مقطع دکترا در سطح بین المللی برای تحصیل در یک دانشگاه معتبر کانادا.


نکته
شرح برنامه CGS M ( تحصیلات تکمیلی کانادا)
هدف از این برنامه ، کمک به توسعه مهارت های تحقیقاتی و کمک به آموزش پرسنل مجرب، با حمایت از دانشجویان برای پیشرفت در مقاطع بالای تحصیلی است. این برنامه، قصد حمایت مالی از دانش پژوهان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را دارد. حمایت های مالی این امکان را برای محققان فراهم می آورد تا در زمینه های مختلف مطالعاتی خود، تمرکز کامل داشته باشند. این حمایت ها بیشتر برای رشته های بهداشت، علوم طبیعی،مهندسی، علوم اجتماعی یا انسانی  است. 

ü      بورسیه تحصیلی(Anne Vallee) به دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا، برای انجام تحقیقات بر روی حیوانات در یک دانشگاه معتبر کانادایی در شهر"کبک" یا "بریتیش کلمبیا" ارائه می شود. هزینه این بورسیه از صندوق محیط زیست تامین می شود. 

ü      بورسه تحصیلی ترودو (Trudeau) یا بنیاد ترودو، تعدادی بورسیه تحصیلی و فرصت مطالعاتی را در اختیار دانشجویان بین المللی در سطح دکترا قرار می دهد.


بورسیه های تحصیلی خاص برای تحصیل در کانادا 

ü      بورسیه دانشگاه "کارلتون" برای دانشجویان بین المللی. بورسیه تحصیلی برای تحصیلات تکمیلی دانشجویانی که دارای جوایز  علمی معتبر هستند به صورت خودکار در نظر گرفته می شود.

ü      بورسیه تحصیلی بین المللی دانشگاه "کنکوردیا"(Concordia). بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه کنکوردیا در مونترال کانادا، که به دانشجویان بین المللی در سطح کارشناسی تعلق می گیرد.

ü      بورس تحصیلی دانشگاه (Dalhousie). برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان داخلی درتمام سطوح تحصیلی در شهر Halifax.

ü      بورسیه تحصیلی دانشگاه "فایرلیگ دیکنسون"(Fairleigh Dickenson). این بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که در تمامی سطوح در کانادا تحصیل می کنند در نظر گرفته شده است.

ü      بورسیه تحصیلی BBA مونترال کانادا. بورسیه تحصیلی که مبتنی بر شایستگی برای دانشجویان بین المللی که در مقطع کارشناسی به رشته مدیریت بازرگانی وارد می شوند در نظر گرفته شده است.

ü      بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی در کالج هومبر کانادا در شهر تورنتو. طیف وسیعی از بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد.

ü      بورسیه دانشگاه بین المللی ملکه. این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی دانشگاه ملکه در شهر کینگ استون در انتاریو در نظر گرفته شده است و به دانشجویان کشور هند، پاکستان و ایالت متحده آمریکا تعلق می گیرد.

ü      بورسیه بین المللی UBC جایزه فردا. بورسیه تحصیلی کانادایی مبتنی بر شایستگی برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور، برای دانشجویان کارشناسی که دارای مهارت های رهبری و پیشرفت تحصیلی هستند.

ü      بورسیه تحصیلی UBC برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه بریتیش کلمبیا و همچنین کمک هزینه تحصیلی برای حمایت چهارساله برای دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد.

ü      بورسیه بین المللی دانشگاه کالگری. کمک هزینه این بورسیه تحصیلی حدود 500$ تا 60.000$ می باشد.

ü      بورسیه تحصیلی دانشگاه مانیتوبا. بورسیه این دانشگاه به تمامی دانشجویان از تمامی نقاط جهان تعلق می گیرد.

ü      بورسیه تحصیلی دانشگاه ساسکاچوان. این بورسیه بر اساس لیاقت و توانایی برای تحصیل در کانادا به دانشجویان مقطع کارشناسی برای این دانشگاه تعلق می گیرد.

ü      بورسیه تحصیلی دانشگاه انتاریو. برای دانشجویان داخلی و خارجی ای که می خواهند در دانشگاه انتاریو بورسیه تحصیلی بگیرند.

ü      بورسیه دانشگاه بین المللی واترلو. انواع مختلفی از بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا.

ü      بورسیه تحصیلی دانشگاه غربی. برای دانشجویان بین المللی که به تحصیل در دانشگاه انتاریو علاقه مند هستند.

ü      بورسیه دانشگاه YORK . تعدادی بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی در تورنتو کانادا.

از آنجایی که بورسیه تحصیلی در کانادا دارای تنوع بسیار زیادی است و رقابت برای دریافت این بورسیه برای دانشگاه های آن از سرتاسر دنیا بالاست، بنابراین ذکر این نکته ضروری است که برای دریافت بورسیه های تحصیلی کشور کانادا باید سریع تر اقدام شود.
برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.