ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

پردرآمد ترین مشاغل در کانادا

کانادا بازار کار وسیعی دارد و یکی از بزرگ ترین صادر کنندگان مواد معدنی در دنیا است. کانادا از اقتصاد قوی و گسترده ای برخوردار است و دارای ذخایر وسیعی از گاز طبیعی و نفت می باشد.دغدغه ی بسیاری از مهاجران زمانی که قصد دارند به یک کشور جدید مهاجرت کنند یافتن یک شغل مناسب و پر درآمد است. یکی از مهم ترین تصمیمات زندگی هر فرد یافتن یک شغل مناسب است که آن ها را به آینده ای روشن هدایت کند. حال ما در این مطلب درباره مشاغل پردرآمد کانادا و مشاغلی که کارفرمایان برای آن به نیرو نیاز دارند و همچنین مشاغلی که در حال توسعه است و در نتیجه جذب نیرو برای آن رو به افزایش است، می پردازیم. جذب نیرو برای این مشاغل زیاد است و در آمد در این مشاغل بالا است.

کارگران تجاری

میاگین دستمزد متوسط: 30.000 تا 100.000 دلار

یکی از شغل های مورد نیاز در کانادا، کارگران تجاری هستند. به دلیل این که بسیاری از تولیدکنندگان و صاحبان کارخانه ها با کمبود نیرو مواجه می شوند. با نزدیک شدن به بازنشسته شدن بسیاری از کارگران، فرصت های شغلی بسیاری برای افراد جوان تر در زمینه های مختلفی مانند: جوشکاری،مونتاژ، مکانیک و ..... به وجود می آید.

مدیران اداری و دستیاران اداری

میانگین درآمد: 35.000 تا 68.000 دلار

مدیران اداری و دستیاران اداری برای شرکت ها همیشه جزو شغل های مورد تقاضا هستند، زیرا شرکت ها همیشه به نیروهایی مانند:حسابدار و مدیران اجرایی برای حسابداری و به طور کل نیرو برای بخش های اداریشان نیازمندند.

کارشناسان نیروی برق

 میانگین درآمد: 47.000 تا 102.000 دلار

کانادا یکی از بزرگ ترین تولید کننده های نیروی برق آبی در جهان است. اجرای بزرگ ترین پروژه های برق آبی در کانادا به خصوص در کبک، بریتیش کلمبیا، منیبا، نیوفانلاند و لابرادور صورت گرفته است که باعث افزایش چشمگیر ظرفیت تولید انرژی الکتریکی کانادا بوده است. به همین جهت به نیروهای متخصص در این زمینه نیاز دارند و تا چند سال آینده انتظار می رود که مشاغل بیش تری در این صنایعمورد نیاز باشد، از جمله: مهندسان متخصص در این زمینه، هیدروژئولوژیست ها، دانشمندان محیط زیست و زیست شناسان را می تواند در برداشته باشد.کارشناس برق در کاناداکارکنان گردشگری و کارمند مهمان داری

میانگین درآمد: 48.000 تا 94.000 دلار

کارکنان گردشگری و مهمانداری نقش مهمی را در زمینه ی ارایه اطلاعات گردشگری و همچنین ارائه انواع خدمات به مردم ایفا می کنند. با رونق گردشگری در کانادا بسیاری از مشاغل در زمینه ی گردشگری در حال افزایش هستند. کانادا هر ساله گردشگران بسیاری را از سرتاسر دنیا به خود جذب می کنند، ازین رو نیروی گردشگری از مشاغل مورد نیاز در کانادا است.

وکلا

میانگین درآمد: 49.000 تا 126.000 دلار

این شغل فقط شامل وکلا نمی باشد و شامل طیف وسیعی از رده های پایین تر مانند کارآموز وکالت تا شریک یک دفتر وکالتمی باشد. وکلا وظیفه دارند از موکل خود در برابر قاضی در دادگاه دفاع کنند. وکلا باید عمدتا چهار سال برای کارشناسی و سه سال در دانشکده ی حقوق برای وکالت آموزش ببینند.

تحلیل گر مالی

میانگین درآمد: 43.000 تا 75.000

تحلیل گر مالی شامل اطلاعات و گزارشات مالی است که تحلیل گر مالی در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا آن ها را در اخذ بهترین تصمیم یاری دهد. مشتریان و کارفرمای تحلیل گران مالی می توانند شرکت های بیمه، بانک ها، شرکت های سرمایه گذاری و امثال این موارد باشد که از یک تحلیل گر مالی برای نحوه ی سرمایه گذاری خود درخواست مشورت می کنند. به طور کل تحلیل گر مالی به افراد و شرکت ها در رابطه با تصمیم گیری های سرمایه گذاری راهنمایی های لازم را ارائه می دهد.درآمد شغل تحلیلگر مالی در کانادارانندگان

میانگین درآمد: 37.000 تا 79.000 دلار

رانندگان نقش مهمی برای بسیاری از شرکت هایی دارند که نیاز به حمل و نقل کالا های خود درسرتاسر کشور دارند. آن ها همچنین نقش مهمی در سیستم عبور و مرور در مراکز شهری دارند. سیستم حمل ونقل در کانادا در حال گسترش است، ازین رو تقاضا برای نیرو در این بخش رو به افزایش است.

کارکنان و مدیران لجستیک

میانگین درآمد: 42.000 تا 89.000 دلار

لجستیک شامل یکپارچه سازی اطلاعات، حمل و نقل، موجودی کالا، انبار داری، جابه جایی کالا و بسته بندی می باشد. کارگران لجستیک افرادی هستند که ذخیره ساری، حمل و نقل و تحویل کالارا در سرتاسر کشور سازماندهی می کنند.نیرو هایی که معمولا برای این بخش مورد تقاضا است شامل: کارگران انبار، کارکنان سفارش، مدیران مصالح و مدیران لجستیک می باشد.اکثر فرصت ها برای این کار در قسمت غربی و مرکزی کانادا متمرکز هستند.

مهندسین

میانگین درآمد: 56.000 تا 139.000 دلار

در حال حاضر بسیاری از مهندسان مسن در کانادا ممکن است در چند سال آینده بازنشسته شوند. از آنجایی که بیش تر مهندسان کانادایی 55 سال یا بالاتر از 55 سال هستند، تقاضا برای نیروهای مهندسی مانند: ساخت و ساز، معدن و خودروبرای جذب استعداد های جوان رو به افزایش است.

کارکنان آموزش و پرورش

میانگین درآمد: 41.000 تا 91.000 دلار

در آموزش و پرورش نقش ها و نیرو های مختلفی وجود دارد که شامل: معلمان متخصص، مشاوران و مدیران برای بخش های مختلف می شود.با تنوع نقش ها در داخل این کار فرصت های مختلف و تخصص های گوناگونی وجود دارد که در بخش های آنجذب نیرو می کند.

تحلیل گران بازاریابی

میانگین درآمد: 39.000 تا 68.000 دلار

تحلیل گران بازاریابی وابسته به روند بازار و تجارت هستند و روند بازار همیشه در حال تغییر است. افرادی که با اعداد و ارقام خوب هستند می توانند در این شغل موفق باشند و از آن لذت ببرند. کار یک تحلیلگر بازاریاب، تحقیق و بررسی کردن روند بازار و دادن داده های لازم به سازمان ها برای پیدا کردن بازار مناسب برای محصولات و خدماتشان می باشد. مراکز تجاری مانند: تورنتو، ونکوور و مونترال از مکان های عالی برای شروع این کار هستند. وظایف شغلی یک تحلیل گر بازاریاب به شرح زیر می باشد:

·         طرح و ارزیابی روش ها برای جمع آوری داده ها مانند: نظرسنجی، پرسشنامه و درکل ترتیب برای به دست آوردن داده های موجود

·         جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها در ارتباط با جمعیت مشتری و نیاز ها برای شناسایی بازار های مجود و عوامل تاثییر گذار بر آن ها

·         گردآوری گزارش از یافته ها

·         پیش بینی و بازاریابی روند فروش

·         تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده

·         اندازه گیری اثر بخشی بازاریابی، تبلیغات و استراتژی های ارتباطات

·         توسعه و اجرای روش ها برای شناسایی نیازهای تبلیغاتی

·         انجام تحقیقات در رابطه با نظرات مصرف کننده و استراتژی های بازار یابی، آمار و نظرسنجی

·         تهیه اطلاعات در رابطه با تجزیه و تحلیل رقبای خود، قیمت و فروش و روش های بازاریابی و توزیع

متخصصان بهداشت روان و خدمات بهداشتی

میانگین درآمد: 34.000 تا 72.000 دلار

خدمات بهداشتی جزو مراقبت های اساسی هستنندو برای ارائه ی بهتر خدمات بهداشتی و درمانی مورد نیاز مردم بهترین روش سطح بندی خدمات اجتماعی است. در مجموعه ی نیازهای بهداشتی و درمانی یکی از نیاز های اساسی، بهداشت روان است و سلامت روان یکی از عنصر های اساسی در عنصر سلامتی است. با گستردگی این حرفه تقاضا برای جذب نیروی متخصص برای بخش های مختلف در این شغل رو به افزایش است.کارشناس بهداشت روانی در کاناداپزشکان و دندان پزشکان

میانگین درآمد: 61.000 تا 312.000 دلار

پزشکی همیشه جزو یکی از مسیر های شغلی محبوب بوده است و ورود به این حرفه نیازمند تخصص و مهارت های مربوطه است. با بازنشسته شدن پزشک های مسن فرصت های بسیاری برای نیروهای جوان به وجود می آید و جوانان علاقه مند به این رشتهبا داشتن دانش و مهارت های لازم می توان یک پزشک حرفه ای در این زمینه باشند.

مدیران تولید

میانگین درآمد: 41.000 تا 98.000دلار

مطابق با آخرین آمار، مدیران تولید بیش ترین رشد را در کانادا داشتند و استان های انتاریو و کبک دارای بیش ترین میزان تولید هستند و بش ترین خروجی را دارند. یک مدیر تولید باید از نیاز بازار مطلع باشد و در رابطه با آن بتواند پیش بینی های لازم را انجام دهد تا بتواند پاسخ گوی نیاز مشتریان باشد. از وظایف مدیر تولید فرآیند برنامه ریزی و طراحی تولید و نظارت بر آن می باشد و باید سیستم تولید محصولات یک شرکت را اداره کند. از دیگر وظایف یک مدیر تولید پیش بینی تولید و عملیات آن است. یعنی منابع لازم برای تولید و تقاضای کالا و خدمات را برآورد و پیش بینی کند.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.