ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

طبق آخرین آمار های منتشر شده، ونکوور به عنوان گران ترین شهر کانادا شناخته می شود. به طور کلی، ونکوور و سپس تورنتو جزو گران ترین شهر های کانادا محسوب می شوند و بعد از آنها مونترال در رتبه ی (140) و کالگری در رتبه ی (146) و اتاوا در رتبه ی(162)از گران ترین شهر های کانادا قرار دارند. البته هزینه ی زندگی در تورنتو 27.14 درصد کم تر از نیویورک است. در ادامه به توضیحات بیش تر درباره ی این شهر ها و دیگر شهر های گران کانادا می پردازیم.


ونکوور (Vancouver)


شهر ونکوور کاناداونکوور در استان بریتیش کلمبیا واقع شده و جزو شهر های مهم کانادا است که با وجود جدید ترین متد تکنولووژی یکی از مدرنترین شهر های آمریکای شمالی است. اقتصاد دانان ونکوور را به عنوان گران ترین شهر کانادا برای زندگی در آمریکای شمالی رتبه بندی کردند و همچنین جزو صدو هفتمین شهرهای گران جهان قرار دارد. قیمت خانه در ونکوور نیز بسیار گران است. به عنوان مثال قیمت یک آپارتمان 1 خوابه در ونکوور حدود 1.175.000 دلار کانادا است. البته قیمت خانه با توجه به نوع خانه و امکانات آن و محله ی آن متفاوت است.اگر بخواهیم هزینه ی اجاره در ونکوور را با یکی دیگر از شهرهای کانادا مانند ساسکاتون مقایسه کنیم، قیمت اجاره خانه در ونکوور 13 درصد بالا تر از ساسکاتون است. شما می توانید با هزینه ای که در ونکوور برای یک زندگی استاندارد پرداخت می کنید، همان زندگی را با پرداختهزینه ی کم تر در ساسکاتون داشته باشید. اما با همه ی این گرانی ها بازدید از ونکوور ارزش این هزینه ها راخواهد داشت. درست است که اقامت و همچنین هزینه های زندگی دانشجویی در ونکوور نیز گران است ولی از کیفیت بالایی برخوردار است، ازین رو افراد بسیاری برای کار و تحصیل به کانادا مهاجرت می کنند. 
همچنین ونکوور دارای بیش از 450 کیلومتر مسیرهای دوچرخه سواری است و کم ترین تولید آلاینده را در آمریکای شمالی دارد، ازین رو دارای آب و هوای صاف و تمیزی است. هزینه ی حمل و نقل عمومی در ونکوور در جدول زیر آمده است:

 هزینه ی حمل و نقل عمومی در ونکوور
بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی 2.75 دلار کانادا
شروع قیمت تعرفه ی تاکسی 3.50 دلار کانادا
بنزین  لیتری 5.08 دلار کانادا

تورنتو (Toronto) 

تورنتو کاناداتورنتو در رتبه یدوم گران ترین شهرهای کانادا برای خرید خانه قرار دارد. میانگین قیمت خانه در تورنتوحدود 948.309 دلار است و قیمت یک خانه ی لوکس در تورنتو حدود 780.000 دلار آمریکا است. اگر دارایفرزند کوچکی هستید باید بدانید که مدرسه های دولتی رایگان هستند و فقط برای خرید لوازم التحریر باید هزینه پرداخت کنید. برای هزینه باشگاه بدن سازی نیز ماهانه 53.88 دلار کانادا باید پرداخت کنید.تورنتو دارای سیستم حمل و نقل عمومی گسترده ای است و برای صرفه جویی در هزینه های رفت و آمد روزانه می توانید از حمل و نقل عمومی استفاده کنید. در مرکز شهر تورنتو افراد زیادی زندگی می کنند و بیش تر ساکنان آن در مرکز شهر متمرکز هستند. جالب است بدانید برج معروف CN که سومین برج بلند جهان است در تورنتو قرار دارد. در جداول زیر خلاصه ای از هزینه های زندگی در تورنتو آورده شده است.

میانگین هزینه ها ی زندگی یک خانواده و یک فرد مجرد
هزینه ماهانه خانواده چهار نفره 3,908.25 دلار کانادا
هزینۀ ماهانه یک فرد 1,069.57 دلار کانادا

هزینه ی حمل و نقل عمومی
بلیط یک طرفه ( حمل و نقل محلی) 3.25 دلار کانادا
شروع قیمت تعرفه ی عادی تاکسی 3.95 دلار کانادا
بنزین (هر لیتر) 4.26 دلار کانادا

مونترال (montreal)

شهر مونترال کانادامونترال یکی از بزرگ ترین شهر های استان کبک در کانادا است و پانزدهمین شهر بزرگ آمریکای شمالی است. مونترال در جنوب غربی استان کبک و در شرق کانادا قرار دارد. مونترال یکی از بزرگ ترین مراکز صنعتی و تجاری و فرهنگی استان کبک است. مونترال از دیگر شهر های گران کانادا است و میانگین قیمت خرید خانه در این شهر 330.500 دلار است. برای یک زندگی متوسط در مونترالشما حدود 4.500.000دلار پول نیاز دارد. هزینه ی اوقات فراغت و باشگاه در ماه حدود 42.50دلار کانادا است. هزینه ی حمل و نقل عمومی در مونترال به شرح زیر است:

 
هزینه ی حمل و نقل عمومی در مونترال
بلیط یک طرفه ی حمل و نقل عمومی 3.25 دلار کانادا
شروع قیمت تعرفه ی تاکسی 3.50 دلار کانادا
بنزین لیتری 1.18 دالار کانادا

کالگری (Calgary) 

کالگری کاناداکالگری از دیگر شهر های گران کانادا است ولی یکی از مزایای آن این است کهبرای خرید خانه نیاز نیست مالیات بر فروش استانی پرداخت کنید. قیمت خانه در کالگری حدود 430.700 دلار است.هزینه یباشگاه در کالگری نیز 63.93 دلار کانادا است. هزینه حمل و نقل در کالگری نیز در جدول زیر ذکر شده است.

هزینه ی حمل ونقل در کالگری
قیمت بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 3.25 دلار کانادا
شروع قیمت تعرفه ی عادی تاکسی 3.50 دلار کانادا
بنزین (هر لیتر) 3.81 دلار کانادا

همیلتون (hamilton)

شهر هیملتون کاناداهمیلتون یکی از شهر های استان انتاریو است که در جنوب غربی این استان واقع شده است و در قسمت غربی دریاچه انتاریو قرار دارد. همیلتون با "لقب نعل طلایی اسب" مشهور است. کیفیتاین شهر در سطح جهانی است که دارای چندین مراکز آموزشی با جدید ترین امکانات می باشد. هزینه ی باشگاه در این شهر ماهیانه 45.83دلار کانادا است.همیلتون از پنجمین مراکز گران خرید خانه در کانادا است. قیمت یک خانه 3 خواب در این شهر حدود 619.000 دلار کانادا و یک خانه ی 4 خواب 709.000 دلار کانادا است. اگر بخواهیم این شهر را با تورنتو مقایسه کنیم باید بگوییم هزینه ی زندگی در همیلتون نسبت به تورنتو کم تر است. به طور مثال هزینه اجاره خانه در همیلتون 70.90 درصد پایین تر از تورنتو می باشد. به طور کلی هزینه ی زندگی در همیلتون 16.00 درصد پایین تر از تورنتو است. 

 هزینه ی حمل و نقل در همیلتون
بلیط یک طرفه (حمل ونقل محلی) 3.00 دلار کانادا
شروع قیمت تعرفه ی عادی تاکسی 3.90 دلار کانادا
بنزین (هر لیتر) 4.08 دلار کانادا

اتاوا (Ottawa)

شهر اتاوا کانادااتاوا پایتخت کانادا و چهارمین شهر بزرگ این کشور است. اتاوا از دیگر شهر های گران در کانادا است و میانگین قیمت خانه 441.453 دلار است. اتاوا از سیستم اقتصادی بسیار قوی برخوردار است و فرصت های شغلی مختلفی را ارائه می دهد.هزینه ی ماهیانه ی یک خانواده ی 4 نفره حدودا 3.568.19 دلار کانادا و هزینه زندگی برای یک فرد مجرد 988.60 دلار کانادا است. هزینه ی باشگاه در اتاوا به طور ماهیانه نیز 53.14 دلار کانادا است. این شهر همچنین جزو چهارمین شهر های تمیز جهان قرار دارد و شما می توانید بیش از یک میلیون گل لاله را در بزرگ ترین فستیوال لاله در جهان در این شهر مشاهده کنید. هزینه حمل و نقل عمومی در اتاوا در جدول زیر آمده است.

 هزینه حمل و نقل عمومی در اتاوا
بلیط یک طرفه برای حمل و نقل عمومی 3.40 دلار کانادا
تعرفه ی شروع قیمت تاکسی 3.49 دلار کانادا
بنزین (هر لیتر) 4.04 دلار کانادا

ادمنتون (Edmonton)

ادمونتون کانادایکی دیگر از شهرهای گرانکانادا ادمنتون است و به شهر فستیوال ها معروف است.میانگین قیمت خانه در ادمنتون، طبق آخرین آمار 370.397 دلار بوده است. قیمت اجاره خانه در ادمنتون 5.87 درصد بیش تر از اتاوا و هزینه ی زندگی 7.89 درصد بالاتر از هزینه ی زندگی در اتاوا است. هزینه ی باشگاه در ادمنتون ماهیانه 56.64 دلار کانادا است. هزینه های حملو نقل در ادمنتون نیز به شرح زیر می باشد: 

بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی) 3.25 دلار کانادا
شروع تعرفه ی عادی تاکسی از 2.41 دلار کانادا
بنزین لیتری 3.70 دلار کانادا

ساسکاتون (Saskatoon) 

شهر ساسکاتون کانادااین شهر نسبت به دیگر شهرهای کانادا هوای آفتابی دارد و دارای آب و هوایمساعد تری است. میانگین قیمت خانه در ساسکاتون نیز296.700دلار است. به طور متوسط هزینه ماهیانه برای یک فرد مجرد در ساسکاتون 875.92 دلار آمریکاو برای یک خانواده ی 4 نفره 875.92 دلار آمریکا است. طبق بررسی هایی که صورت گرفته است هزینه ی زندگی در ساسکاتون 21.36 درصد کم تر از نیویورک است. هزینه باشگاه نیز ماهیانه 47.36 دلار کانادا است.هزینه ی حمل و نقل در ساسکاتون نیز به شرح زیر است:

بلیط یک طرفه برای حمل و نقل عمومی 3.00 دلار کانادا

شروع قیمت تعرفه ی تاکسی

از 3.75 دلار کانادا

بنزین

لیتری 3.70 دلار کانادا
برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.