ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

با توجه به وسعت کشور برزیل و توپوگرافی این سرزمین، برزیل دارای طیف گسترده ای از شرایط آب و هوایی است. برزیل بزرگترین کشور در آمریکای جنوبی و پنجمین کشور بزرگ جهان از نظر جمعیتی و از نظر جغرافیایی است. نکته ی مهم قبل از سفر به برزیل این است که باید بیشتر در مورد آب و هوای برزیل بدانید. به ویژه اگر به جنگل آمازون می روید، باید در مورد آب وهوا و جنگل های بارانی آمازون اطلاعات مهمی را کسب کنید. 
با این حال به یاد داشته باشید، این فصل ها در برزیل به دلیل موقعیت قرارگیری اش در نیمکره جنوبی ، معکوس اروپا و ایالت متحده آمریکا است.
بهار: سپتامبر- دسامبر
تابستان: دسامبر- مارس
پاییز: مارس- ژوئن
زمستان: ژوئن- سپتامبر
بر اساس سیستم طبقه بندی اقلیم Koppen، آب و هوای برزیل شامل پنج زیر مجموعه عمده می شود: استوایی، گرمسیری، نیمه خشک، گرمسیری و نیمه گرمسیری. 
در منطقه آمازون بارندگی می تواند به 3000 میلیمتر برسد. با وجود سطح بارش بالا، جنگل آمازون دارای بارندگی سه تا پنج ماه است. 
در شمال شرقی برزیل آب و هوا، دارای گرمترین وخشک ترین شرایط آب وهوایی است. بارندگی کم و بسیار متراکم و درجه حرارت بیش از 38 درجه سانتی گراد است. علاوه بر این در جنوب ، آب و هوای نیمه گرمسیری همراه با زمستان های سرد که می تواند گاهی هوای برفی به انجماد نیز تبدیل شود. 
حال در زیر شما را با شرایط آب و هوایی بعضی از شهرهای مهم و توریستی برزیل آشنا می سازیم تا به شما در برنامه ریزی سفر به برزیل کمک کند.

آب و هوای ریودوژانیرو(Riodojaniro) برزیل

محبوبترین زمان برای سفر و بازدید از ریودوژانیرو، بین ماه دسامبر و مارس است. اما از آنجایی که این شهر یکی از محبوبترین مقصدهای توریستی در برزیل است، اقامت در این شهر ارزان نیست و بهترین زمان اقامت در ریودوژانیرو به دلیل ارزان بودن از ماه می تا ماه اکتبر است. ریودوژانیرو دارای آب و هوای گرمسیری است و به دلیل اینکه یک شهر ساحلی است، فعالیتهای زیادی در ساحل برای گردشگران در نظر گرفته شده است. در تابستان دمای هوا در روزهای بسیار گرم با دمای بین 35 تا 37 درجه سانتیگراد در ماه های اکتبر تا آوریل می باشد و میانگین دما در ماه ژانویه و فوریه 27 درجه سانتیگراد است.

آب و هوای سائوپائولو(Sao Paulo) برزیل

سائوپولو در منطقه جنوبی برزیل واقع شده است و شرایط آب و هوایی آن مشابه شرایط آب و هوایی ریودوژانیرو است، به خصوص مناطقی که نزدیک به ساحل هستند. در طول تابستان دما و شرایط آب وهوایی عالی در سائوپائولو وجود دارد. دمای بالا در تابستان باعث رطوبت و ایجاد عرق در بدن افراد می شود. اما در سائوپائولو زمستان بسیار سردی را می توان تجربه کرد. در طول سال و در ماه های سپتامبر و اکتبر درجه حرارت و رطوبت هوا به حدود 35 درجه سانتیگراد می رسد. محبوبترین زمان برای سفر به شهر زیبای سائوپائولو که میانگین بارندگی ها در پایین ترین حد خود قرار دارد، بین ماه های ژوئن تا اواسط دسامبر است. 


آب و هوای آمازون(Amazon) برزیل

منطقه آمازون آب و هوای مجزایی از بقیه کشور برزیل را تجربه می کند. رود آمازون در منطقه آمازون قرار دارد و فصل مرطوبی را به مدت پنج و نیم ماه به وجود آورده است. فصل های مرطوب این منطقه از اواسط ماه اکتبر تا اواخر ماه مارس ادامه دارد. اما در آمازون مرکزی فصل های مرطوب از ماه دسامبر تا پایان ماه می ادامه می یابد. میزان بارندگی در آمازون مرکزی بسیار کمتر از آمازون شرقی برزیل است. بهترین زمان بازدید از آمازون، ماه سپتامبر و قبل از شروع فصل باران است. یکی از جاذبه های لذت بخش برای مسافران در سفر به آمازون، دیدن کروکودیل های تخم گذار، پرنده های ساحلی و انواع خرچنگ ها است. همچنین انواع پستانداران دریایی آمازون، دلفین های صورتی و خاکستری رنگ و هزاران ماهی مختلف در آمازون، باعث شده تا میلیون ها گردشگر وقت خود را در فصل های مناسب صرف تماشای این جاذبه های کم نظیر کنند.

آب و هوای پانتانال(Pantanal) برزیل

آب و هوای منطقه پانتانال بسیار شبیه به منطقه آمازون است و باران های زیادی در طول فصل های دسامبر تا ماه مارس در این منطقه می بارد. به دلیل بارندگی بسیار زیاد در پانتانال، این منطقه بسیار مستعد به سیل است. زمستان در آنجا از ماه جولای شروع شده و تا فصل سپتامبر ادامه دارد. بهترین زمان برای بازدید، بعد از اتمام فصل بارندگی است، زیرا بعد از آن هوا معمولا خشک و بدون بارندگی است. 

ماه های ایده آل برای بازدید از برزیل از نظر آب و هوایی

کشور برزیل با توجه به جو گرمسیری و نیمه گرمسیری، مقصد توریستی ایده آلی برای گردشگران است. بسیاری از افرادی که علاقه مند دیدن کشور برزیل هستند باید بهترین مکان را در فصل مناسب انتخاب کنند. زمستان های برزیل تنها سه ماه از سال از ماه ژوئن تا ماه اوت، طول می کشد، اما بهترین فصل برای رزرو هتل و گذراندن تعطیلات، بیشتر در ماه های نوامبر و تا مارس است. ماه مارس ماه خوبی برای دیدار از جنوب برزیل، ریودوژانیرو ویا سائوپائولو است، زیرا در این دوره به ندرت بارندگی دارد. ماه آوریل، یک ماه عالی از نظر آب و هوا برای ورزش های دریایی و بازدید از سواحل ریودوژانیرو و جنوب برزیل است. ولی در این ماه نمی توان به مناطق شمال و شمال شرقی برزیل سفر کرد. ماه ژوئن نیز زمان بسیار مناسبی برای بازدید از آمازون، لانکوئیس و پانتانال است و ماهی نسبتا خشک با درجه حرارت منطقه گرمسیری را داراست. همچنین می توان در این ماه از شهر های داخلی میناس گرایس و برازیلیا دیدن کرد. سواحل استوایی در مناطق شمالی و شمال شرقی به دلیل بارندگی کم نیز در این ماه بسیار مناسب هستند.  
نکته ای که در سفر به برزیل ممکن است برای بسیاری از گردشگران جالب باشد، نوع پوشش و لباس برای مردان و زنان گردشگر است. مردان معمولا تی شرت و شلوار سبک و شلوار جین و پیراهن های آستین کوتاه و زنان نیز شلوار های تزئین شده و تی شرت، به همراه گردنبند و یا دستبندهای تزئینی می پوشند. همچنین کفش های صندل و پاشنه دار از متداول ترین نوع کفش و پوشش در برزیل هستند. 

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.