ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

بهترین زمان برای سفر برزیل

پایتخت برزیل، برازیلیا است و واحد پول آن رئال (real) است. مذهب رسمی کشور برزیل مسیحیت است و مردم آن به زبان پرتغالی صحبت می کنند.برزیل به دلیل نزدیک بودن به مناطق استوایی دارای آب و هوای گرم است و با داشتن زیبا ترین سواحل، محل مناسبی برای شنا و آفتاب گرفتن می باشد. (درباره ی سواحل این کشور در قسمت سواحل برزیل پیش تر توضیح داده ایم)آب و هوای برزیل با توجه به مناطق مختلف آن متفاوت است. به طور معمول دمای مناطق استوایی برزیل بالاتر از 25 درجه ی سانتی گراد است. قسمت جنوبی برزیل به طور کلی دارای دو فصل است که از ماه مارس تا نوامبر دارای آب و هوای خشک است و از ماه دسامبر تا فوریه نیز آب و هوای مرطوب دارد و شمال غربی آن نیز با دمای 20 تا 30 درجه ی سانتی گراد دارای آب و هوای گرم می باشد که با نسیم اقیانوسی و آرام همراه است.تصمیم گیری مسافران برای سفر به برزیل با توجه به آب و هوا در فصل های مختلف برزیل در مناطق مختلف آن صورت می گیرد. مناسب ترین زمان برای سفر به برزیل از ماه دسامبر تا مارس می باشد که به دلیل داشتن آب و هوای متعادل این ماه ها از شلوغ ترین فصل های سال در برزیل است.همچنین در هنگام برگزاری جشنواره ها نیز گردشگران بسیاری به برزیل سفر می کنند. به عنوان مثال "کارناوال ریو دو ژانیرو" که در ماه فوریه (بهمن) برگزار می شود و یکی از بزرگ ترین جشن های ملی در کشوربرزیل است، می تواند یکی از بهترین زمان ها به منظور گذراندن اوقات فراغت برای گردشگران از سرتاسر دنیا که قصد سفر به برزیل را دارند، باشد. ماه ژانویه نیز با داشتن برنامه های مختلف به دلیل کریسمس، یکی دیگر از بهترین زمان ها برای سفر می باشد.همان طور که گفته شد آب و هوا در مناطق و فصل های مختلف برزیل متفاوت است. در ادامه به بهترین زمان برای سفر به مناطق مختلف برزیل در فصل های مختلف می پردازیم.

بهترین زمان برای سفر به مناطق جنوبی برزیل

قسمت جنوبی برزیل از ماه مارس تا نوامبر، آب و هوای خشک دارد، در حالی که از ماه دسامبر تا فوریه مرطوب و بارانی می باشد.ماه های ژوئن تا سپتامبر در این مناطق از آب و هوای معتدلی برخوردار است و از بهترین زمان ها برای سفر به مناطق جنوبی برزیل است.

بهترین زمان برای سفر به ناحیه ی مرکزی برزیل

گردشگران می توانند در این مناطق از تالاب پانتانال (Pantanal) که یکی از بزرگ ترین تالاب های گرمسیری دنیاست و همچنین از جنگل های بارانی آمازون بازدید کنند. بهترین زمان برای بازدید از جنگل های آمازون در ماه های ژوئیه و اوت است. جنگل های بارانی آمازون به طور کل در طول سال آب و هوای مرطوب دارد. منطقه ی پانتانال (Pantanal) در طول سال دمای ثابت دارد و بیش ترین میزان بارندگی از ماه دسامبر تا مارس است.

بهترین زمان برای رفتن به مناطق شرقی ساحل برزیل

درجه ی حرارت در این نواحی به طور متوسط در طول سال بین 26 تا 30 درجه ی سانتی گراد است. ماه های ژانویه تا ژوئن بیش ترین بارش بارندگی را دارد که این بارش باران باعث طراوت بخشیدن به این منطقه شده است. در امتداد ساحل رطوبت نسبتا بالا است و خورشید بیش تر می تابد که همراه با یک نسیم ساحلی هوای منطقه را دلپذیر می کند.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.