ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

کشور کانادا یکی از کشورهای پر جاذبه در شمال قاره ی آمریکای شمالی است که دومین کشور پهناور جهان محسوب می شود. این کشور با دارا بودن 10 استان و 3 ناحیه توسط دولت استانی و مستقل اداره می شود که از غرب و شرق به اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام محدود می شود. نزدیک به 90 درصد از جمعیت این کشور پهناور نزدیک به مرز آمریکا زندگی می کنند. یکی موارد جالبی که در مورد کشور کانادا وجود دارد این است که به سبب وسعت زیادی که دارد از نظر پراکندگی چهارمین کشور دنیا به حساب می آید و این امری طبیعی برای این کشور محسوب می شود.

ما در این جا می خواهیم پایتخت این کشور مهم را برایتان معرفی کنیم تا با مشخصات و جاذبه های آن بیشتر آشنا شوید.

اتاوا

پایتخت کشور کانادا اتاوا Ottawa نام دارد. این شهر که جمعیت 1 ملیون نفری دارد در سال 1857 میلادی به دلیل داشتن موقعیت های بسیار مناسبی از جمله موقعیت های مهم استراتژیکی و موقعیت حمل و نقلی آسان به عنوان پایتخت کشور کانادا توسط ملکه ویکتوریا نام گذاری و تعیین شد.بنا به مطالبی که در کتب معرفی پایتخت کانادا آمده است گفته شده : شهر اتاوا یک شهر قدیمی کشور کانادا بوده و چهارمین شهربزرگ این کشور محسوب می شود که برای تعیین مقر حکومت کشور کانادا فرایندی 17 ساله را طی کرده است و بلاخره توسط ملکه ویکتوریا به عنوان پایتخت کشور کانادا انتخاب شده است.


ساختمان پارلمان اتاوا کانادا


جغرافیای پایتخت کانادا

این شهر دارای جمعیت 1 ملیون نفری با مساحت 2796 کیلومتر مربع ، 90 کیلومتر شرق تا غرب است و نکته ی جالب توجه درباره ی پایتخت کانادا این است که تقریبا 80 درصد اتاوا روستایی است. محیط زیست طبیعی و بسیار زیبای پایتخت کانادا اعم از بیش از 850 پارک طبیعی  و مناظر و فضاهای سبز بسیار زیبا و دلنواز این شهر که یکی از جاذبه های بسیار زیبای توریستی است و باعث مشخصه ی اصلی اتاوا شده است که به سبب همین زیبایی و شگفتی طبیعت و مناظر آن ، هر ساله بازدیدکنندگان بسیار زیادی را به خود جذب می کند. تعداد بازدید کنندگان و گردشگران به این شهر در فصل زمستان بیشتر است. زیرا اتاوا در فصل زمستان به شکل یک دست و بی نظیری یخ می بنند که این ویژگی منحصر به فردش آن را به بزرگ ترین زمین اسکیت جهان معرفی کرده است.

پایتخت کانادا علاوه بر داشتن جاذبه های طبیعی بسیار زیبا هرساله جشنواره های بسیار مهم متنوعی اعم از موسیقی ، فیلم سازی و ..در آن برگزار می شود که توریست های بزرگ و اشخاص فرهنگی بسیار مهم در اقصی نقاط جهان را به خود جذب می کند. در این شهر پر رونق هر ساله جشنواره ی بلوز جهان که یک جشنواره ی بزرگ موسیقی است در ماه ژوئیه برگزار می شود که مرکز بزرگ ترین بازدید کنندگان جهان است.


کانال شهر اتاوا


وسعت و تنوع فرصت های شغلی و کاری در پایتخت کانادا بسیار زیاد است . این شهر بیش ترین آمار مهندسان و فارغ التحصیلان مقطع دکترا را نسبت به دیگر شهرهای کانادا دارد. پایتخت کانادا که به غول فن آوری های پیشرفته مشهور و معروف است، حدود 81000نفر از مردم در به بیش از 1800 شرکت فناوری پیشرفته مشغول به کار هستند. کسانی که مایل به مهاجرت و سفرهای تفریحی – گردشگری به کشور کانادا هستند، پایتخت کانادا به عنوان یکی از بهترین شهرهای توریستی جهان شناخته شده است و شرکت بال طلایی با داشتن سال ها سابقه و کسب اعتماد مردم انواع تورهای تفریحی و سفرهای گردشگری به این مکان را برایتان راحتتر می کند
برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.