ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

تصمیم به مهاجرت، تصمیم به تغییر زندگی است. تصمیمی بزرگ و حیاتی که شاید لحظه لحظه ی زندگی و آینده ی شما را عوض کند، از این رو انتخاب مقصد مهاجرت، باید آگاهانه و با در نظر گرفتن جمیع جوانب صورت گیرد، چراکه تصمیم گیری اشتباه، نه تنها آینده ای بهتر را برایتان رقم نخواهد زد، بلکه بخشی از سال های زندگیتان را به نابودی خواهد کشاند. در این جا می خواهیم به مقایسه و بررسی برخی مولفه های اصلی در دو کشور کانادا و استرالیا، که این روزها قبله ی آمال و آرزوهای بسیاری از افراد هستند، بپردازیم.

مقایسه شرایط آب و هوایی کانادا و استرالیا

استرالیا و کانادا از نظر آب و هوایی و فصول مختلف، با هم در تضاد هستند. کانادا به خاطر داشتن زمستان های سرد و استرالیا به خاطر داشتن تابستان های گرم و خوش آب و هوا، از شهرت بسیاری برخوردارند. هر دو کشور تابستان گرمی دارند، اما زمستان در کانادا بسیار سرد و در استرالیا معتدل تر است. تغییرات دمای روزانه در کانادا بسیار زیاد است.

مقایسه شرایط حمل و نقل کانادا و استرالیا

اگرچه در هر دو کشور امکانات حمل و نقل عمومی، در تمامی مسیر ها در نظر گرفته شده است، اما هزینه ی سفرهای روزانه در آن ها متفاوت است. در کانادا که از خطوط مترو، اتوبوس، ترن و تراموا بهره می گیرد، مسافت طی شده، تاثیری در هزینه ی سفر ندارد و تمامی وسایل نقلیه به هم متصل اند و هزینه ی هر سفر یک طرفه حدودا 3 دلار می باشد. این در حالی است که سیدنی، مشهورترین شهر استرالیا از مترو بی بهره است و سفرهای روزانه در آن، به کمک اتوبوس و قطار صورت می گیرد و هزینه ی سفر بسته به مسافت طی شده تغییر می کند.

مقایسه فرصت های شغلی در کانادا و استرالیا

نرخ استخدام و زمینه های شغلی پر طرفدار، در کانادا و استرالیا تقریبا یکسان است و مشاغلی نظیر نجاری، برق کاری، لوله کشی و صنایعی از این دست، بی کار نخواهند ماند. برای پیدا کردن کار در این کشورها، ضمن مراجعه به سایت های کاریابی، از دوستان و آشنایان خود در آن کشور نیز کمک بخواید تا شما را به دیگران معرفی کنند.

مقایسه مخارج زندگی و مالیات در کانادا و استرالیا

تجربه نشان داده است که هزینه ی زندگی در استرالیا بیشتر است و مالیات، بخش اعظمی از هزینه ها را، در هر دو کشور به خود اختصاص می دهد. اما به طور کل هزینه ی خانه و معیشت، در کانادا کم تر و مقرون به صرفه تر است. البته لازم به ذکر است که نرخ دستمزد ها در استرالیا بیشتر از کانادا می باشد.

شرایط اخذ اقامت در کانادا و استرالیا

شرایط اخذ اقامت در هر یک از این کشورها، متفاوت است و نمی توان گفت که کدام یک آسان تر و سر یع تر به نتیجه می رسند. یکی از تفاوت های مهم کانادا و استرلیا این است که در صورت اخذ اقامت استرالیا، شما قادر به کار و زندگی در کل کشور هستید، این در حالی است که قوانین ایالت های مختلف کانادا با هم متفاوت است و با اخذ اقامت در یک ایالت، شما قادر به کار و زندگی در ایالت دیگر نمی باشید. البته تفاوت های این دو کشور در همین حد خلاصه نمی شود و شرح تک تکشان در این مقاله نمی گنجد.

 آژانس مسافرتی بال طلایی، با ارائه ی انواع مشاوره ها و خدمات مهاجرتی، منبع معتبری است که می توانید با مراجعه به آن، از جزئی ترین اختلافات این دو کشور، آگاه شوید و بسته به شرایط و سلیقه، مقصد مورد نظرتان را برگزینید تا آینده ی خود را به بهترین شکل ممکن تغییر داده و از تک تک لحظاتتان در کشور جدید، لذت ببرید.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.