ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

مهاجرت ایرانیان به کانادا

همین طور که می دانیم کانادا از جمله کشورهایی است که در پذیرش مهاجران تاریخچه ای دیرین دارد و به دلیل امکانات مناسب و وسعت زیاد، مهاجران کثیری را با فرهنگ های مختلف پذیرفته است. در این بین ایرانیان نیز در سال های متمادی با هدف تحصیل، کسب و کار، استفاده از فرصت های اقتصادی، سرمایه گذاری و بهره مندی از مزایای دیگر موجود به این کشور مهاجرت کرده و اقامت کانادا را دریافت نموده اند. در سال های اخیر می توان شاهد مهاجرت تعداد زیادی از ایرانیان به کانادا بود که هر کدام دارای شرایط خاص خود می باشند. البته موج این مهاجرت از سوی ایرانیان به کانادا در سال های اخیر افزایش زیادی داشته است. بعد از پایاین جنگ جهانی دوم تعداد زیادی از مهاجران کشورهای مختلف به کانادا وجود داشت که در این بین ایرانی های زیادی مشاهده نمی شدند. ایرانیان برای اولین بار در اوایل قرن بیستم به کانادا مهاجرت کردند و در آنجا ساکن شدند. بعد از سال 2009 میلادی می توان مشاهده کرد که تعداد زیادی از ایرانی ها برای اقامت به کانادا مهاجرت کرده اند. در برخی از مناطق کانادا ایرانی های زیادی مقیم هستند و درصد قابل توجهی از ساکنان آن مناطق را تشکیل می دهند. در راستای مهاجرت ایرانیان به کانادا می توان شاهد تاسیس مشاغل مختلف و فعالیت ایرانیان موفق در کانادا به طور گسترده بود. در مورد مهاجرت ایرانیان به کانادا حوزه های کارآفرینی و تجاری در سال های اخیر بیشتر قابل ملاحظه است. به طور کلی ایرانیان در سال های مختلف با وجود شرایط حاکم در هر دوره به شکل های گوناگون تصمیم به مهاجرت به کانادا گرفتند که شامل دسته های مختلفی از افراد می شود. گروهی از افراد که در زمان قبل از انقلاب و یا همزمان با وقوع انقلاب به کاناد مهاجرت کردند، دسته ای از افراد که در زمان جنگ از کشور به قصد اقامت به کانادا رفتند و عده دیگری از مهاجران که در سال های اخیر با هدف تحصیل و یا کسب و کار برای اقامت کانادا اقدام نموده اند. 

زندگی و اقامت ایرانیان در کانادا

تعداد زیادی از ایرانیان پس از مهاجرت به کانادا طی سال های مختلف، فرهنگ ایرانی خود را به شکل مناسبی حفظ کردند و همچنان سنت های ایرانی را در مراسم های مختلف و زندگی روزمره به کار می برند. زندگی در کانادا با الزام به رعایت قوانین خاص همراه می شود که باید از سوی مهاجران ایرانی و سایر مهاجران مانند سایر شهروندان کانادایی به طور کامل پذیرش شود. مهاجرت تجاری ایرانیان در بین انواع روش های اتخاذ شده برای مهاجرت جهت افرادی که دارای سابقه تجاری مناسبی هستند در برخی از مناطق کانادا با شرایط خاصی امکان پذیر است. در برخی از شهرهای کانادا می توان برای مهاجرت به صورت سرمایه گذاری اقدام کرد که به طور کلی هر منطقه شرایط خاص خود را برای پذیرش افراد ارائه می کند. وسعت زیاد کانادا نسبت به جمعیتی که دارد و امکانات مناسب موجود در آن سبب شده که به عنوان یک کشور خوب جهت اقامت و تحصیل از سوی ایرانیان انتخاب شود. البته برای برخی از افراد مهاجرت به کانادا به قصد پیوندهای خانوادگی در این کشور می باشد که در سال های مختلف برای ایرانی ها وجود داشته است. یکی از عوامل مهم برای پذیرش افراد در کانادا برخورداری مالی ایرانی هایی است که به قصد سرمایه گذاری به کانادا مهاجرت می کنند. وجود بازارها، فروشگاه ها، رستوران ها و برخی مراکز فرهنگی دیگر در کانادا که توسط ایرانی ها تاسیس شده و اداره می شود حاکی از احترام به سنت های ایرانیان مقیم کانادا است که فرصتی برای گردهمایی ایرانیان فراهم می کند.

به صورت کلی می توان گفت مهاجرت به کانادا برای ایرانیانی که قصد اقامت در یک کشور خارجی را دارند به عنوان یکی از اولین گزینه ها مطرح است و این موضوع به دلیل استاندارهای بالای زندگی کانادا و همچنین شرایط متنوع پذیرش مهاجر از طرف این کشور است. از سوی دیگر وجود موقعیت های خوب اقتصادی جهت کار و سرمایه گذاری در کانادا به این موضوع کمک زیادی نموده است.

در صورتی قصد اخذ ویزا یا دریافت اقامت کانادا را دارید ، برای اخذ مشاوره و انتخاب مناسب ترین روش مهاجرت با کارشناسان بال طلایی تماس حاصل نمایید.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.