ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

جاذبه های توریستی انگلستان

یکی از پربازدیدترین کشورهای جهان، کشور انگلستان است. انگلستان، امکانات و شرایط ویژه و بی پایانی را برای گردشگران فراهم آورده تا همگی بتوانند مکان هایی که می خواهند را ببینند و کارهای مورد علاقه شان را انجام دهند. بخشی از جزایر زیبای بریتانیا، این کشور کوچک اما با نفوذ، با تاریخ جذاب، شهرهای هیجان انگیز، سنت و فرهنگی قدیمی دارد. سایت های تاریخی مربوط به پیش از تاریخ در انگلستان و سایت های تاریخی روم باستان و قلعه های موجود که مربوط به دوران قرون وسطی می شود، همگی در انگلستان بیانگر وجود تاریخی قدیمی و ماندگار است. 

هر چند که کشور انگلستان جاذبه های تاریخی و غیرتاریخی بسیاری را در خود جای داده است، ولی با این حال در این مقاله به برخی از آثار جالب و دیدنی کشور انگلستان می پردازیم و شما راکمی با آن ها آشنا می سازیم.

استون هنج(Stonehenge)

استون هتج در انگلستانبنای بسیار جالب استون هنج یکی از عجیب ترین و اسرارآمیزترین جاذبه های گردشگری انگلستان به شمار می رود و سالانه گردشگران زیادی را از تمامی نقاط دنیا به سوی خود می کشاند. این ساخته ی عجیب و زیبا در دشت سالیسبری قرار دارد. باستان شناسان سالانه تلاش های زیادی انجام می دهند تا بتوانند راز های استون هنج را کشف کنند، اما سال ها بررسی و تحقیق بر روی این بنای عظیم، محققان را به این نتیجه رسانده که استون هنج، هنوز حرفهای زیاد و تازه ای برای گفتن دارد، چرا که هر بار چیز جدیدی درآن کشف می کنند. با قدم زدن در اطراف استون هنج ، می توانید سنگ های عظیم و کاربردی از یک نوع زندگی در دوران نوسنگی را ببینید.

برج لندن(Tower of London)

برج لندن در انگلیسبرج لندن با نام های قصر سلطنتی و قلعه نظامی شناخته می شود که حدود 18 هکتار را پوشش می دهد، در مرکز لندن قرار دارد. این برج در سال 1078 توسط "ویلیام فاتح" ساخته شده و قسمت های دیگر آن به مرور زمان در سال های 1216 تا 1272به آن اضافه شد. برج لندن از ترسناک ترین ساختمان های ساخته شده در دنیا به شمار می آید که این اندازه ترس و وحشت از این بنا به خاطر تعداد زیاد قتل ها، اعدام ها و شکنجه هایی است که در آن دوران، در آنجا انجام می شده است. این ساختمان عظیم چیزی حدود 911 ساختمان و بنا دارد که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.  جواهرات و طلای عجیب و غریب وکلاسیک خاندان سلطنتی که شامل بیش از 23500  نوع جواهر است و ارزش آن 20میلیون پوند تخمین زده شده است را می توانید ببینید. 

موزه بریتانیا(British Museum)

موزه بریتانیاموزه بریتانیا با مجموعه ای از آثار باستانی بی نظیر، یکی از بهترین موزه های جهان است. این موزه بیش از 13 میلیون آثار هنری از آشور، بابل، مصر، یونان، امپراتوری روم، چین و اروپا را در خود جای داده است. معروفترین آثار تاریخی که درآن نگهداری می شود شامل، آثار تاریخی"الگین ماربلز" از پارتنون در شهر آتن و آثار تاریخی رزا استون است. آثار بسیار زیاد دیگری هم از سایر نقاط دنیا در موزه وجود دارد. مجموعه های باستانی مصر باستان بزرگترین کلکسیون موجود در موزه می باشد. همچنین ذخیره ای از نقره های رومی که قدمت آن ها به قرن چهارم میلادی بر می گردد به عنوان شناخته شده ترین مجموعه ها در موزه بریتانیا می باشد.

کلیسای کانتربری(Canterbury Cathedral)

کلیسای کانتربری انگلستانکلیسای کانتربری( ثبت شده در سایت جهانی یونسکو) در قلب شهر تاریخی که نام آن خرس است، واقع شده و به اسقف اعظم کانتربری تعلق دارد. کلیسای کانتربری را گهواره مسیحیت انگلیسی می دانند. این جریان از زمانی آغاز شد که سنت آگوستین، زمانی که نخستین اسقف در کلیسا بود، آنگلو ساکسون های مشرک و بت پرست را به مسیحیان خداپرست تبدیل کرد. اما زیبایی این شهر قرون وسطایی نسبت به کلیسای جامع اش بیشتر است. کلیسای کانتربری، یک مقصد فرهنگی، سرگرمی و دیدنی مشهور در انگلستان است که می توان علاوه بر بازدید ازآن ، با خریدی عالی و همچنین دیدن گالری ها و مراکز دیگری که در نزدیکی آن است، از این مکان زیبا لذت برد. زمانی که گردشگر در این مکان زیبا قدم می زند، می تواند این احساس در او ایجاد شود که پا به انگلستان قرون وسطی گذاشته و از نزدیک با آن دوران مواجه می شود.

موزه های سلطنتی گرینویچ(Royal Museums Greenwich)

موزه های سلطنتی گرینویچ انگلستاندر پایین پل برج(Tower Bridge) گرینویچ، پایگاه نیروی دریایی سلطنتی است و دارای بزرگترین محوطه های تاریخی، معماری و پارک در انگلستان است. در این نمایشگاه های موزه ای بیش از 500 سال تاریخ دریایی را به نمایش گذاشته شده است. این موزه دریایی در یک کشتی زیبا به نمایش گذاشته شده است. موزه ملی دریایی بزرگترین موزه دریایی در جهان است و شامل نیروی دریایی سلطنتی از زمان "تئودور" تا جنگ های ناپلئونی است. پارک موزه گرینویچ، یکی از قدیمی ترین پارک موزه های سلطنتی لندن است که باغ های زیبا و مسیرهای پیاده روی، رصدخانه سلطنتی قدیمی و خط نصف النهار مبدا را در آنجا می توان دید. خط نصف النهار مبدا، مرز صفر طول جغرافیایی است که دنیا را به دو نیم کره غربی و شرقی تقسیم کرده است. از نکته های جالب و هیجان انگیز برای گردشگران این است که، می توانند با یک پا در هر دو نیمکره بایستند.

 کاتسوود(Cotswolds)

 کاتسوود انگلستانروستای زیبای کاتسوود، حدود 787مایل مربع مساحت دارد و بخش هایی اززیباترین جوامع انگلیس را به خود اختصاص داده است. این روستای بسیار زیبا، زیستگاه علف های زینتی، گیاهان راش و نوعی سنگ آهک ناشناخته است که اکوسیستم این منطقه را تشکیل داده است. برای دیدن این روستای زیبای گردشگری می توانید، در یک مسیر ده مایلی قدم بزنید و دره ی زیبای Severn و Vale of Evesham را در مسیر پیاده روی خود ببینید.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.