ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

کشور برزیل یکی از کشور های مهم در امریکای لاتین است که ورود به این کشور برای تحصیل و زندگی علاقه ی افراد زیادی را بر انگیخته است. این کشور جزو مطرح ترین کشور های امریکا از حیث آموزشی می باشد که دانشگاه های معتبری را نیز در خود جای داده است. دانشگاه های برزیل با تعدد زیاد موجب می شوند تا هر کس بر اساس علاقه مندی خود بتواند در هر یک از این دانشگاه ها تحصیل نماید.

در ادامه می خواهیم تعدادی از مهم ترین دانشگاه های برزیل را که بهترین نیز شناخته می شوند، معرفی نماییم.

دانشگاه سائو پائولو برزیل

معروف ترین دانشگاه کشور برزیل دانشگاه سائو پائولو می باشد که در شهر سائوپائولو نیز واقع شده است. این دانشگاه با قدمت تاسیس طولانی یکی از دانشگاه های پیشرو در امریکای لاتین می باشد. 36 رشته ی مختلف از جمله جنگلداری، کشاورزی، مهندسی، پزشکی و فلسفه در این دانشگاه وجود دارد که با دانشکده های مختلف از یکدیگر تفکیک می شوند. دانشجویان در این دانشگاه به مرز 100 هزار نفر می رسند و با محبوبیت این دانشگاه تعداد متقاضی تحصیل در آن بیشتر نیز خواهد شد.

دانشگاه سائو پائولو از منظر پژوهشی نیز رتبه های نخست را در کشور برزیل از آن خود کرده است و اغلب مردم این دانشگاه را بزرگترین و برترین دانشگاه امریکای لاتین می نامند. استقبال بی نظیر دانشگاه سائو پائولو از تمامی مردم جهان نشان می دهد که به دور از هر گونه جهت گیری، این دانشگاه قصد یافتن استعداد های درخشان در دنیا را دارد و با جایگاهی که برای خود اختصاص داده است این ویژگی آشکار شده است.


دانشگاه سائو پائولو برزیل


در دانشگاه سائوپائولو همچنین دانشجویان مجاز هستند که تا یک ترم نیز به عنوان مهمان در این دانشگاه تحصیل کنند و در صورتی که نمرات عالی داشته باشند این مدت زمان به دو ترم نیز قابل تعمیم است و این یک فرصت استثنائی برای دانشجویان بین المللی می باشد.

دانشگاه استادول دکمیناس برزیل

دانشگاه استادول دکمیناس نیز در شهر اسئوپائولو قرار گرفته است و تاریخ تاسیس این دانشگاه نشان می دهد که جزو دانشگاه ها نو به شمار می رود. این دانشگاه نیز همانند دانشگاه سائوپائولو کیفیت آموزشی بالایی دارد و به تحقیقات در این دانشگاه اهمیت ویژه ای می دهند. رشته های مختلفی در این دانشگاه تدریس می گردد و رتبه ی دوم دانشگاه های برتر برزیل را نیز دارد.

دانشگاه فدرال سائو پائولو

یکی دیگر از دانشگاه های برتر قرار گرفته در شهر سائو پائولو دانشگاه فدرال می باشد که در ابتدا از پزشکی و علوم پزشکی شروع کرده و امروز رشته های متعددی را برای جذب دانشجویان دارد. این دانشگاه به سبب رشته های داروسازی خود در میان دانشجویان شهرت دارد.

دانشگاه فدرال میناس گراییس برزیل

دانشگاه فدرال میناس گراییس جزو 5 دانشگاه برتر کشور برزیل قرار دارد و با مساحت بسیار بزرگ در شهر بلو هوریزونته قرار گرفته است. کیفیت آموزش در دانشگاه میناس گراییس سبب شده تا دانشجویان این دانشگاه جزو برترین محققان دنیا قرار بگیرند. وجود دانشکده های مختلف و همچنین کتابخانه و موزه در این دانشگاه، منابع غنی را برای تحقیق و اکتشاف پدید آورده است.دانشگاه های متعددی به عنوان بهترین دانشگاه های برزیل شناخته می شوند که هر کدام توانسته اند در رتبه بندی برترین دانشگاه های امریکای لاتین و برزیل جایگاه بدست آورند. شناخت این دانشگاه ها به دانشجویان بین المللی کمک می کند تا از همان ابتدا قابلیت ها و ویژگی های هر کدام از آن ها را شناخته و برای بالا بردن کیفیت آموزشی خود، انتخابی درست داشته باشند.

اغلب دانشگاه های مهم برزیل از سراسر دنیا دانشجو می پذیرند و این امر نشان می دهد که بدون هر گونه تعصب می توان در دانشگاه های برتر این کشور تحصیل کرد.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.