ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

قوانین رانندگی در کانادا

یکی از موارد لازم و ضروری برای افرادی که در کانادا زندگی می کنند و یا قصد مهاجرت به یکی از شهرهای کانادا را دارند، آگاهی داشتن از قوانین راهنمایی و رانندگی در این کشور است. اولین قدم برای ورود به دنیای پیچیده رانندگی در کانادا، دریافت گواهینامه رانندگی است. کسانی که برای اولین بار قصد دارند گواهینامه رانندگی دریافت کنند باید طبق قوانین کانادا برای این کار اقدام کنند.

برخی از کسانی که به تازگی به این کشور مهاجرت می کنند باید از مراحل دریافت گواهینامه و قبولی در آزمون های این مدرک بسیار مهم قبول شوند. پس از این مرحله، این افراد باید به طور کامل قوانین رانندگی کردن در کانادا فراگیرند. جالب است بدانید هر یک از شهرهای کانادا قوانین مخصوص به خود را دارند. به این معنا که اگر شما در یکی از استان های کانادا موفق به دریافت گواهینامه شوید و مدتی بعد به استان دیگری از کانادا نقل مکان کنید، باید از استان جدید محل اقامت خود گواهینامه رانندگی جدید دریافت کنید.

قوانین رانندگی در هر یک از شهرهای کانادا چگونه است؟

قوانین کلی رانندگی که در کانادا باید رعایت شوند عبارتند از: عدم عبور از خط ممتد، نور بالا زدن، چراغ چشمک زن سبز و زرد، عدم خوردن و آشامیدن در حین رانندگی. در هر کدام از شهرهای کانادا، هر یک از دستورالعمل هایی که نامبرده شدند، معنا و مفهوم خاص خود را دارند. در ادامه مطلب به برخی از مهم ترین این موارد اشاره می کنیم.

ارسال و دریافت پیامک توسط تلفن همراه و یا هر گونه کاربری دیگری با این دستگاه در حین رانندگی، در تمام کانادا ممنوع می باشد و در اکثر شهر های این کشور شامل جریمه های نقدی نیز می شود. در کانادا برای استفاده از تلفن همراه باید راننده خودروی خود را ابتدا پارک کند و سپس از تلفن همراه خود استفاده کند.

در شهر پرنس ادوارد کانادا، یک قانون جالب برای رانندگی وجود دارد. این قانون به راننده می گوید، در هنگام عبور از تقاطع باید بوق بزند. در واقع راننده قبل از عبور از یک تقاطع باید حتماً بوق بزند؛ در غیر این صورت مرتکب عمل غیر قانونی شده است. با بوق زدن قبل از عبور از تقاطع، راننده افراد را از حضور خود آگاه می سازد.

در ایالت بریتیش کلمبیا، شهر ونکوور و یوکان نیز قانون جالبی برای رانندگی وجود دارد. در این شهر هنگامی که راننده به یک چراغ سبز چشمک زن می رسد باید توقف کنند. چراغ سبز چشمک زن به این معنا است که یکی از عابران در حال کنترل چراغ سبز است؛ بنابراین راننده باید بایستد و حق تقدم با عابر می باشد.

در بسیاری از شهرهای کانادا، استفاده از شیشه های رنگی برای اتومبیل ها ممنوع است. علاوه بر این مقررات، باید گفت که در کانادا، رانندگی کردن بدون پوشیدن کفش و یا استفاده از کفش های پاشنه بلند خطرناک بوده و در صورتیکه موجب تصادف شود، شامل جریمه خواهد شد.

انواع گواهینامه های رانندگی در کانادا

گواهینامه های رانندگی که در کانادا به افراد داداه می شوند به چند دسته تقسیم بندی می شوند. قوانین کلی برای اخذ هر یک از این مدارک، مشابه هستند اما در برخی از شرایط جزئی، با یکدیگر تفاوت دارند. انواع اصلی گواهینامه های کانادا عبارتند از:

·       گواهینامه ماشین آلات سنگین

·       اتوبوس

·       وسایل نقلیه نیمه سنگین (یدک کش ها)

·       آمبولانس، مینی بوس و تاکسی

·       خودرهای مسافربری

·       موتورسیکلت

·       گواهینامه پایه

گواهینامه های رانندگی که در کانادا برای افراد صادر می شوند، 5 سال اعتبار دارند. پس از پایان اعتبار این مدرک، شخص باید برای تمدید آن اقدام نماید. افرادی که به کانادا مهاجرت می کنند و گواهینامه کشور دیگر را دارند، حداکثر صرف مدت شش ماه باید نسبت به دریافت گواهینامه جدید اقدام کنند.

در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا را دارید و یا می خواهید از جزئیات بیشتری در مورد چگونگی مهاجرت به شهرهای کانادا اطلاع پیدا کنید، می توانید با کارشناسان آژانس بال طلایی تماس حاصل نمایید.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.