ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

اتومبیل هایی که در شهر کانادا یافت می شوند معولا در سه دسته ی شخصی، کرایه ای و تاکسی قرار می گیرند. معمولا اتومبیل های شخصی را ساکنان کشور کانادا سوار می شوند و افراد در ابتدای ورود به کانادا برای سفر، مهاجرت و یا اقامت بهتر است از اتومبیل های اجاره ای ( کرایه ای) استفاده کنند. نکته ی قابل توجه در کشور کانادا این است که معمولا تاکسی ها جزو خودرو های لوکس به شمار می روند و هزینه ی بالایی برای استفاده از آن ها به مسافران تحمیل می شود. اغلب مردم به دلیل بالا بودن هزینه های خدماتی در کشور کانادا سعی می کنند تا اتومبیل هایی را برای کارهای مختلف اجاره کنند.

کاربرد خودرو اجاره ای در کانادا

همانطور که گفته شده اغلب خدمات در کشور کانادا قیمت بالایی دارد و مردم سعی می کنند تا با اجاره ی خودرو از این هزینه ها بکاهند. خودرو های اجاره ای برای یک تفریح خوب مناسب هستند. مهمان هایی که از خارج از کشور کانادا به این کشور سفر می کنند، اغلب با اجاره خودرو در کانادا سفر خود را راحت تر می کنند. همچنین برای حمل وسایل منزل و اسباب کشی نیز خودرو های مختلف و بزرگی وجود دارد که با کرایه ی آن ها می توان به صورت شخصی کارهایی از این قبیل را انجام داد. توریست ها یکی دیگر از جامعه هدف خودرو های اجاره ای کانادا هستند که برای سفر درون شهری و برون شهری از این امکانات بهره می برند.

نحوه ی اجاره خودرو در کانادا

بر خلاف ایران که برای اجاره ی خودرو می بایست ودیعه های مختلفی را در اختیار شرکت ها قرار داد، اجاره خودرو در کانادا امری رایج بوده و تنها با یک مدرک انجام می شود. فرد با داشتن یک گواهینامه بین المللی و یا گواهینامه ای که در کشور های مورد تایید کشور کانادا اخذ شده باشد، می تواند به شرکت های اجاره دهنده ی خودرو مراجعه کند و خودرو خود را با امتیازات آن کرایه نماید.

معمولا مدل های خودرو های کرایه ای بالا بوده و استفاده از آن ها بسیار راحت است. فرد با تعیین آپشن های مورد نیاز از جمله اندازه و سایز خودرو می تواند رزو را انجام دهد. توصیه می شود برای اجاره خودرو از قبل به این شرکت ها مراجعه نمود و زمان معین را برای رزرو تعیین نمود، زیرا صرفه ی اقتصادی بیشتری دارد.

تعدد شرکت های اجاره ی خودرو در کانادا موجب می شود تا فرد بتواند به نزدیک ترین شرکت مراجعه کند تا با اجاره ی خودرو بسیاری از فعالیت های خود را آسان نماید.در هنگام مراجعه به این شرکت ها ضمن داشتن کارت گواهینامه، می بایست یک کارت اعتباری نیز همراه افراد باشد تا بتوانند بعد از تعیین نوع خودرو، هزینه ی اجاره ی اتومبیل را بپردازند.

در این راستا اغلب شرکت ها مبلغ اضافه تری را به عنوان ودیعه از افراد می گیرند و همچنین مبلغی نیز به عنوان بیمه از فرد تقاضا می شود. برخی از کارت های اعتباری از پوشش بیمه ای برخوردار هستند و لذا هنگام اجاره خودرو در این کشور نیاز به پرداخت بیمه وجود ندارد. افراد علاوه بر این هزینه ها می بایست هزینه ی بنزین را نیز برای اجاره ی خودرو بپردازند و از طرفی تنها ملزم به استفاده از خودرو در مسافت معین شده ای هستند. در صورتی که از این مسافت، خودرو بیشتر حرکت کند می بایست به ازای هر کیلومتر به شرکت های اجاره ی خودرو مبلغی پرداخت شود.

در کشور کانادا اجاره ی خودرو به سادگی انجام می شود و بهتر است افراد در ابتدا با شرایط اجاره و هزینه های آن آشنا شوند، آن گاه راحت تر می توانند از شرکت ها خودرو های مورد نیاز خود را اجاره کنند.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.