ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

ونیز یکی از زیبا ترین و قدیمی ترین شهر های جهان با جاذبه های توریستی گوناگون جزو دیدنی ترین مناطق دنیا جهت سفر و گردشگری است. به همین دلیل ما در شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری بال طلایی لازم دیدیم تا خلاصه ای از شرایط اقلیمی این شهر برای شما فراهم کنیم که اگر قصد سفر به ونیز را دارید با خیال آسوده تصمیم بگیرید.

جاذبه های گردشگری

ونیز دارای آثار تاریخی و هنری متعددی است. از جمله آن ها می توان به  میدان سن مارکو مدفن مرقس یکی از حواریون عیسی مسیح اشاره نمود. این جاذبه گردشگری سالانه مسافران زیادی را پذیرا میباشد. در لیست میراث جهانی یونسکو نیز قرار گرفته است.

تاریخچه شکل گیری

ونیز با پیشینه زیستی ما قبل تاریخ و به شکل امروزی در ۸۰۰ سال بعداز میلاد مسیح به وجود آمده .قبل از رومیان مشاغل اهالی این منطقه غالباً ماهیگیری ، تولید نمک و حمل و نقل دریایی بود.

آب و هوای مدیترانه ای

هوای ونیز مرطوب است و زمستان هایش ۳ درجه بالای صفر.  دمای متوسط هوا در تابستان به ۲۴ درجه بالای صفر هم میرسد.

رویای عابرین پیاده

ونیز تنها شهر در جهان است که در آن ماشین تردد نمی‌کند.جزیره اصلی و مرکزی ونیز ریالتین نام دارد. آنقدر زیباست که میشود در آن بدون خستگی یک ساعت پیاده روی کرد.ونیز به داشتن کوچه های باریک معروف است. علت باریکی آن ها در گذشته شان نهفته است. در آن دوران تنها مسیر ارتباطی، کانالهای شهر بود. درب اصلی هر ساختمان به یک کانال باز می شد.

خیابان تنها فضایی برای جدا کردن ساختمانها از یکدیگر بود و کاربرد دیگری نداشت.

در زمان کارناوال هر نوع شوخی روا است

این یک ضرب المثل ایتالیایی است. کارناوال ونیز ۵۸ روز قبل از عید پاک آغاز به کار میکند. این کارناوال حدود اوایل فوریه در شهر ونیز ایتالیا برگزار میشود. مردم در این کارناوال ماسک میگذارند تا اختلاف طبقه غنی و فقیر دیده نشود. البته که فرصتی هم برای دست انداختن مقامات و قدرتمندان جامعه ایجاد میکند .


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.