ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

مونترال و تاثیر آن در اقتصاد کانادا

مونترال در یک نگاه

شاید نام مونترال برای بسیاری از شما گردشگران عزیز و یا کسانی که به کشور کانادا و سفر کردن به آن جا علاقه ی شدیدی دارید بسیار آشنا باشد و یا حتی ممکن است در میان شما افرادی باشند که می خواهند به یکی از شهرهای توریستی کانادا به عنوان تفریح و گردش سفر کنند اما نمی دانند کدام شهر بهتر است. ما در این جا در این سایت معتبر سعی بر آن داریم تا یکی از شهرهای پر جاذبه و تفریحی توریستی کانادا را به شما عزیزان معرفی کنیم . شهر مونترال یا بندر مونترال.

شهر مونترال یکی از بزرگ ترین شهرهای استان کبک از کشور کانادا است که به وضوح می توان گفت دومین شهر پرجمعیت کانادا بعد از تورنتو می باشد. این شهر بزرگ دارای فرهنگ های متنوعی است که باعث شده به عنوان بزرگ ترین شهر تفریحی فرهنگی کشور کانادا و یکی از بزرگ بزرگ ترین شهرهای توریسیتی دنیا شناخته شود. از دیگر جاذبه های مونترال می توان به مواردی از این قبیل اشاره کرد که این شهر هم بزرگ ترین مرکز تجاری –صنعتی و فرهنگی استان کبک است و هم به آب های آزاد دنیا دسترسی دارد . وجود این دو حسن شهر مونترال تاثیر بسیار زیادی را بر اقتصاد کشور کانادا گذاشته است و هر ساله میزبان هزاران توریست و گردشگر می شود.

شهر زیبای مونترال که تابستان های گرم و مرطوب و زمستانی سرد و یخی دارد به دلیل داشتن 6 دانشگاه معتبر و 12 کالج، از پرجمعیت ترین شهرهای دانشجویی در مقطع تحصیلات عالیه کشور کانادا و حتی می توان گفت در بین شهرهای اصلی آمریکای شمالی است. یکی از دلایل مهم برای پیشرفت و رونق اقتصاد یک شهر و حتی یک کشوری، تمرکزدانشجویان زیادی در مقاطع تحصیلی مختلف در آن شهر است و شهر مونترال که متمرکز ترین شهر دانشجویی کانادا است تاثیر مستقیمی بر پیشرفت اقتصادی کشور کانادا گذاشته است. تمامی مهاجران و مسافران به این شهر، مونترال را یک بهشت واقعی می دانند.

این شهر پرجاذبه هرچند کوچک اما بازار کار وسیعی دارد که زندگی در این شهر این امکان را به ساکنانش می دهد که  علاوه بر این که به راحتی می توانند به تحصیل و تفریح خود بپردازند در کنار آن نیز یک فرصت شغلی ایده آلی برای خود داشته باشند که این یک مزیت بسیار مهم برای این شهر است . ساکنان آن هیچگونه مشکل اقتصادی و مالی پیدا نمی کنند. به نوعی می توان گفت میزان قابل ملاحظه ای ازاقتصاد کشور کانادا در دست این شهر وسیع می باشد.


بندر مونترال


تاثیر مونترال بر اقتصاد کانادا

صنعت گردشگری مونترال قسمتی از درآمد این شهر را برعهده گرفته است که نیروهای بسیار جوان و کاردانی در آن مشغول به فعالیت هستند. به نوعی می توان شهر یا بندر مونترال را مرکز تجارت کشور کانادا نامید و دروازه ی بزرگی برای واردات بزرگی همچون گاز و نفت و انرژی به کانادا است و رونق اقتصادی کانادا را در دست گرفته است. از عوامل دیگر پیشرفت شهر مونترال کانادا می توان به صنایع هوافضا و فیلم سازی و محصولات الکترونیکی مخابرات اشاره کرد که پیشرفت شایان بندر مونترال در این زمینه ها رشد چشمگیری بر تجارت کانادا گذاشته است.

درکنار تمامی این مزیت ها نمی توان یک مزیت بزرگ شهر مونترال را نادیده گرفت و آن هم این است که این بندر وسیع بزرگ ترین مرکز حمل و نقل در خاور میانه به شمار می آید. هرساله بیش از چندین ملیون دلار در این شهر سرمایه گذاری می شود تا شبکه های ریلی و بنادر ها و اسکله ها به میزان بهره وری لازم برسند روند حمل و نقل به آسانی صورت گیرد.

این شهر پر جاذبه رابط اصلی بین کانادا و ایالت متحده ی آمریکا است . بنابراین می توان به سبب تمامی این دلایل گفت که شهر مونترال تاثیر مستقیمی بر اقتصاد کانادا دارد و علاوه بر تمامی جاذبه هایی که دارد به سبب داشتن فرصت های شغلی متنوع و مناسب هر ساله مهاجران زیادی در اقصی نقاط دنیا را به خود جذب می کند. مجموعه ی بال طلایی با سال ها سابقه ی درخشان و پرسنل مجرب و حرفه ای یکی از بهترین صنعت ها در زمینه های گردشگری می باشد و هر ساله برگزار کننده ی انواع متنوعی از تورهای گردشگری به بندر مونترال در کشور کانادا است.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.