ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

یکی از جاذبه های گردشگری هر کشور، موزه های آن است. افراد زیادی در سراسر جهان از موزه ها بازدید می کنند. در کشور کانادا نیز موزه های بسیاری وجود دارد که ارزش زیادی در جذب گردشگر ایفا می کنند. موزه های کانادا مورد علاقه کودکان و بزرگ سالان هستند و اشیایی که در این موزه ها به نمایش گذاشته شده اند، بسیار گران بها و تاریخی می باشند. در این مطلب قصد داریم مهم ترین موزه های کانادا را به طور اجمالی بررسی کنیم.

موزه علوم و تکنولوژی کانادا:

یکی از جذاب ترین موزه های کانادا، موزه علوم و تکنولوژی Science and Technology Museum است که در شهر اوتاوا قرار دارد. این موزه، سیر تاریخی علم و فناوری را در گذر زمان نمایش می دهد. پیشرفت تکنولوژی، از گذشته تا اکنون در این موزه به خوبی مشاهده می شود. تعدادی گالری در موزه علوم و تکنولوژی کانادا قرار دارد که در آن ها قطارها، موشک، هواپیما، فضاپیما، وسایل نقلیه قدیمی و بسیاری موارد دیگر، به نمایش در آمده اند. کودکان و دانش آموزان به بازدید از موزه علوم و تکنولوژی علاقه بسیاری دارند.

موزه علوم و تکنولوژیموزه سلطنتی تیرل:

در ایالت آلبرتا کانادا ، موزه ای بسیار هیجان انگیز وجود دارد که بی شک افراد زیادی از جمله کودکان و باستان شناسان را به سمت خود جلب می کند. موزه سلطنتی تیرل Royal Tyrrell Museum ، محل نگهداری فسیل های دایناسورهای ماقبل تاریخ و اسکلت بدن آن ها است. بیش از 130 هزار عدد فسیل در این موزه نگهداری می شوند. بخشی از این موزه به تحقیق و پژوهش در مورد فسیل ها و دایناسورها اختصاص داده شده است. ماکت های غول پیکر دایناسورهایی که در این موزه ساخته شده اند، بسیار شگفت انگیز هستند.

موزه دایناسورها کاناداموزه محیط زیست مونترال:

کاربردی ترین موزه کانادا که در دنیای امروزی نیز اهمیت زیادی دارد، موزه محیط زیست مونترال کانادا است. معماری ساختمان این موزه بسیار بزرگ، به شیوه جالب طراحی شده است. نمای ساختمان موزه به شکل یک توپ عظیم است. ساختمان موزه محیط زیست Montreal Biosphère ، یکی از شاهکارهای معماری کانادا محسوب می شود. در این موزه مسائلی در ارتباط با آب و هوا، تنوع زیستی، تغییرات آب و هوایی و شرایط اقلیمی محیط زیست، آلودگی محیط زیست و ... عنوان شده اند. این موزه آموزش های ویژه ای برای کودکان و بزرگسالان ارائه می کند. تعدادی توربین بادی و پنل های خورشیدی در ساختمان موزه محیط زیست مونترال تعبیه شده است.

موزه محیط زیست کاناداموزه سلطنتی آنتاریو:

موزه سلطنتی آنتاریو کانادا در شهر تورنتو قرار دارد. هر ساله تعداد زیادی از گردشگران و توریست هایی که به تورنتو مسافرت می کنند، از این موزه بازدید می کنند. موزه سلطنتی آنتاریو royal ontario museum ، موضوعاتی نظیر هنر، فرهنگ، تاریخ طبیعی و علم را تحت پوشش خود قرار داده است. تعداد زیادی گالری در ساختمان این موزه وجود دارد که هر کدام به یکی از موضوعات مذکور پرداخته است.

موزه سلطنتی اونتاریوموزه نفت کانادا:

موزه نفت کانادا oil museum of canada در ایالت اونتاریو قرار دارد. محوریت اصلی این موزه، صنعت نفت و تجهیزات وابسته به آن است. در این موزه بخش های مختلفی وجود دارد؛ بخشی از موزه، به نمایش تجهیزات حفاری چاه های نفتی در قدیم اختصاص دارد؛ بخشی دیگر، افراد سرشناس مرتبط با صنعت نفت را در طول تاریخ معرفی می کند. در قسمتی از موزه نفت، روش های حفاری چاه نفت و تجهیزات آن که در قدیم استفاده می شده است، به نمایش گذاشته است. این موزه ارزش تاریخی زیادی دارد.

موزه نفت کانادادر کانادا موزه های مختلف دیگری نیز وجود دارد. مهم ترین موزه های کانادا عبارتند از:

·       موزه تاریخ کانادا (مردم شناسی،تاریخ، فرهنگ، تمدن)

·       موزه حقوق بشر (سیر تکامل قوق بشر از گذشته تا آینده)

·       موزه هوانوردی و فضانوردی (تاریخ هوا و فضا و تجهیزات وابسته به آن)

·       موزه جنگ کانادا (بررسی سیر تاریخی نظامی)

·       موزه هنرهای زیبا (مونترال)

·       موزه ملی هنرهای زیبا (کِبک کانادا)

·       موزه پوینتا کالیر (مونترال)

مجموعه "بال طلایی" ارائه دهنده خدمات مهاجرت، اقامت و ویزای کانادا کانادا، می تواند شما را در کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه راهنمایی کند. برای مشاوره می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل کنید.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.