ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

یکی از مهم ترین مسائلی که هم قبل از مهاجرت به کانادا ذهن افراد را به خود مشغول می کند، مساله ی اسکان است. شاید بسیاری از افراد پروسه ی طولانی و خسته کننده و بعضا پیچیده ی مهاجرت را سخت ترین بخش آن بدانند، اما حقیقت این است که با پایان آن دوره و ورود به کشور مقصد، دغدغه های جدی تری به سراغتان می آیند که دست و پنجه نرم کردن با ان ها کار آسانی نیست. یکی از این دغدغه ها برای هر فرد تنها و یا هر خانواده ای، تهیه ی مسکن برای ادامه ی زندگی است. در این بخش می خواهیم شرایط اجاره و خرید خانه در شهر مونترال، واقع در ایالت کبک را بررسی کنیم.

اجاره نشینی در مونترال یا خرید مسکن

اگر موفق به اخذ ویزای کانادا شده و تازه وارد شهر مونترال شده اید، بهتر است حداقل یک سال اول اقامتتان را به صورت اجاره نشینی سپری کنید تا هم، صاحب تجربه ی کافی شوید و هم چشم اندازی از درآمد ماهیانه ی خود در آن جا به دست آورید. البته افراد بسیار زیادی هستند که سال های بسیار طولانی به فکر خرید خانه نمی افتند و مایل به صرف سرمایه ی خود در این راه نیستند و ترجیح می دهند تا با اجاره نشینی، پول خود را صرف سفر، ماشین و یا مخارج دیگر کنند. در کنار این ها، چه بسا افرادی که به محض ورود به مونترال، به فکر خرید خانه هستند. در ادامه شرایط خرید خانه را به طور کامل شرح خواهیم داد.

قیمت اجاره ی آپارتمان در مونترال کانادا

- اجاره ی آپارتمان 1 خوابه در مرکر شهر(800 تا 1200 دلار)

- اجاره ی آپارتمان 1 خوابه، دورتر از مرکز شهر( 500 تا 800 دلار)

- اجاره ی آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر(1500 تا 2500 دلار)

- اجاره ی آپارتمان 3 خوابه، دورتر از مرکز شهد(1000 تا 1500 دلار)

خرید خانه در مونترال کانادا

برخلاف تصور بسیاری از افراد، خرید خانه در مونترال، چندان دور از ذهن و نشدنی نیست، چرا که بانک ها تسهیلات بسیار خوبی را در اختیار افراد قرار می دهند و کافی است شما 10 درصد از کل مبلغ خانه را داشته باشید تا باقی آن را به صورت وام های 10 تا 40 ساله از بانک دریافت کنید. البته دارا بودن شغل مناسب که تضمینی برای بازپرداخت این وام ها باشد، ضروری است و نباید در این مورد ریسک نمود. افراد بسیاری هستند

البته لازم به ذکر است که با خرید خانه مجبور به پرداخت هزینه های جانبی دیگر نیز خواهید شد. شما باید خانه ی خریداری شده را بیمه کنید، مبلغی را به عنوان مالیات خانه، ماهانه به دولت بپردازید و بر خلاف شرایط اجاره نشینی، هزینه ای را نیز برای تاسیسات و خدماتی از قبیل آب، برق و گاز کنار بگذارید. همچنین باید هزینه های نقل و انتقال سند را نیز در نظر بگیرید.

برای خرید خانه در مونترال کانادا بهتر است به آژانس های مسکن معتبر مراجعه کنید و با کسب مشاوره و راهنمایی، ملک مورد نظرتان را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که هزینه ی مشاوره به عهده ی شما نیست و فروشنده آن را پرداخت می کند.

قیمت خرید خانه در مونترال

خرید آپارتمان در مرکز شهر( حدودا هر متر مربع 4070 دلار کانادا)

خرید آپارتمان در حومه( حدودا هر متر مربع 2910 دلار)

در نگاهی کلی تر قیمت متوسط خانه در مونترال، 362.207 دلار کانادا است.

در خرید خانه به چه نکاتی توجه کنیم؟

در خرید خانه، انتخاب مشاوری صادق و آگاه بسیار اهمیت دارد. اینکه خانه ی مورد نظر در چه موقعیت مکانی در شهر قرار گرفته باشد و این که چه نوع خانه ای (آپارتمانی، قدیمی یا نوساز) را خریداری کنید که به هنگام فروش با اُفت قیمت مواجه نشود، مسائلی هستند که باید به هنگام خرید خانه به آن ها توجه کنید. همچنین در کنار این ها، زمان خریداری خانه نیز بسته به نرخ بهره و شرایط اقتصادی بسیار حائز اهمیت است.

آژانس مسافرتی و مهاجرتی بال طلایی با ارائه ی انواع خدمات مهاجرتی، همواره در کنار شما است و شما را از جزئی ترین اطلاعاتی که ممکن است در کشور مقصد به کارتان آید با خبر می کند. شما می توانید با مراجعه به این آژانس و بهره مندی از مشاوره های آن، قدم های با ثبات تری بردارید و از هدر رفتن وقت، انرژی و سرمایه تان جلوگیری کنید.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.