ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

تحصیل در برزیل، یکی از گزینه هایی است که این روزها، به شدت مورد توجه افراد قرار گرفته است. جالب است بدانید که بهترین و معتبرترین دانشگاه های آمریکای جنوبی در برزیل واقع شده اند و از نظر رتبه ی جهانی، مقام بسیار خوبی دارند. رنکینگ دانشگاه های این کشور بین 40 تا 50 در دنیا می باشد. با مهاجرت تحصیلی به این کشور،می توانید بعد از گذشت چند سال، صاحب پاسپورت این کشور شوید و به راحتی به 155 کشور دیگر سفر کنید.جهت دریافت مشاوره و اخذ ویزای برزیل نیز می توانید با مشاوران آژانس بال طلایی تماس حاصل نمایید.

دانشگاه های برزیل به سه گروه زیر تقسیم می شوند:

- دانشگاه های فدرال:  این دانشگاه ها از طرف دولت مرکزی، تامین بودجه می شوند و از اعتبار و کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. تحصیل در این دانشگاه ها، برای تمامی افراد رایگان می باشد.

- دانشگاه های ایالتی: بودجه ی این دانشگاه ها از طرف دولت ایالتی تامین می شود و تحصیل در آن ها برای همگان رایگان است.

- دانشگاه های خصوصی: این دانشگاه ها کاملا خصوصی هستند و تحصیل در آن ها رایگان نمی باشد. هزینه ی تحصیل در این دانشگاه ها بسته به شهر، نوع رشته و مقطع تحصیلی متقاضی، متفاوت است.

شرایط تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه های برزیل

- مقطع کارشناسی: دوره ی کارشناسی 4 سال به طول می انجامد و زبان تدریس در آن، زبان پرتغالی می باشد. ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی، نیازمند شرکت درکنکور است و پس از قبولی در آن می توان به صورت رایگان وارد دانشگاه شد. افراد برای تحصیل در این مقطع، حتما نیازمند دانستن زبان پرتغالی می باشند که البته در صورت ندانستن این زبان، می توانند در دوره ی آموزشی زبان پرتغالی شرکت کرده و  این مشکل را حل کنند. دانشجویان دوره ی کارشناسی، دارای اجازه ی کار به مدت 10 ساعت در هفته می باشند و بدین ترتیب می توانند هزینه های زندگی خود را در این کشور تامین نمایند.

- مقطع کارشناسی ارشد: یکی از ویژگی های مثبت دانشگاه های برزیل، دادن بورس به دانشجویان، در تمامی رشته های تحصیلی، در مقطع کارشناسی ارشد است. تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی است و از این نظر برای بسیاری افراد، مناسب تر است. این دوره 2 سال به طول می انجامد و دانشگاه های برزیل شرایطی را فراهم می کنند که دانشجویان بتوانند از بورس تحصیلی استفاده کرده و ماهیانه، حدود 600 دلار حقوق دریافت کنند. همچنین افراد در این مقطع، اجازه ی 20 ساعت کار در هفته را دارند و بدین ترتیب به راحتی از پس هزینه های زندگی در این کشور بر می آیند.

- مقطع دکترا: دانشجویان متقاضی مقطع دکترا، می توانند برای دریافت بورس اقدام کنند و بدین ترتیب ماهیانه، حقوقی معادل 900 دلار نیز دریافت نمایند. در این خصوص کشور برزیل، فرصت های بسیار زیادی را در اختیار دانشجویان متقاضی قرار می دهند و راه دریافت بورسیه را برای آن ها هموار می سازد.

هزینه تحصیل در رشته ی پزشکی

تمام شرایطی که در بالا ذکر کردیم، در مورد رشته های غیر پزشکی صدق می کند و اما رشته ی پزشکی شرایط کاملا متفاوتی دارد و تحصیل در این رشته، هزینه ی زیادی دارد. برای تحصیل در رشته ی پزشکی، متقاضیان باید سالانه 20 هزار دلار بپردازند.

هزینه ی زندگی در برزیل

برزیل جز کشورهایی است که هزینه ی زندگی در آن ها بسیار مناسب و ارزان است و شما با در نظر گرفتن مبلغی مابین 500 تا 1000 دلار در ماه می توانید، به خوبی و با کیفیتی ایده آل در این کشور زندگی کنید. البته هزینه ی زندگی در شهرهای مختلف برزیل متفاوت است اما به طور کل، شرایط زندگی برای افراد، و حتی دانشجوها، در این کشور بسیار مناسب و راحت است. تحصیل و زندگی در کشور برزیل، می تواند تجربه ای بسیار لذت بخش برای افراد باشد و نقش بسیار مثبتی در آینده ی آن ها ایفا نماید.

برای دریافت اطلاعات کامل تر، می توانید به آژانس مسافرتی بال طلایی مراجعه کنید و ار خدمات مهاجرتی آن ها بهره مند شوید. با دریافت اطلاعات جامع و کامل در این خصوص می توانید، بهترین راه را برای خود انتخاب کنید و آینده ی خود را به بهترین شکل ممکن بسازید.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.