ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

بهترین دانشگاه های لندن انگلستان

دانشجویانی که در جستجوی بهترین دانشگاه ها برای تحصیل خود هستند، طیف وسیعی از دانشگاه ها و مراکز آموزشی عالی را در لندن پایتخت انگلستان می توانند بیابند. با مطالعه و بررسی مناسب این دانشگاه ها و تعیین حوزه های تخصصیشان می توان محیطی مناسب و انعطاف پذیر را برای تحصیل در شهر لندن انتخاب کنید.

بر این اساس و برای کمک و راهنمایی افرادی که قصد تحصیل و ارتقا رتبه تحصیلی خود را دارند، به معرفی برخی از دانشگاه های شهر لندن انگلیس که بر مبنای رتبه بندی جهانی QS در سال 2018 مشخص شده است، می پردازیم.

1-دانشگاه کالج لندن(University College London)

UCL یا دانشگاه کالج لندن، موقعیت خود را در مقام هفتم بهترین دانشگاه های دنیا و رتبه اول دانشگاه های شهر لندن انگلستان حفظ کرده است و عمکرد چشمگیرش در 2 سال اخیر آن را در این رتبه نگه داشته است. این دانشگاه با 40% دانشجویان بین المللی بسیار محبوب، توانسته از نظر کیفی در مقایسه با دانشگاه های دیگر و با داشتن موضوع و رشته های متعدد تحصیلی یکی از متفاوت ترین دانشگاه ها با انعطاف پذیری بالایی باشد. 53% دانشکده های آن نیز بیمارستان های آموزشی هستند که همگی در مرکز شهر لندن قرار دارند.

2-دانشگاه کویین مری لندن(University of Lodon،Qeen Mary)   

دانشگاه QMUL در سال 2018 در رتبه 127 جهان قرار گرفته است. دانشگاه کویین مری لندن در طیف وسیعی از رشته های تحصیلی از جمله پزشکی و دندانپزشکی، دانشکده های مرتبط با این رشته ها را نیز در خود دارد. تعداد دانشجویانی که در این دانشگاه به تحصیل مشغولند، حدود 23120 نفر است که 3400 نفر از این دانشجویان، در برنامه های مشترک تحصیلی خارج از کشور انگلستان، مانند چین، یونان، فرانسه تحصیلات تکمیلی خود را می گذرانند. بسیاری از بخش های دانشگاه در سال های اخیر بازسازی شده است. در اطراف و نزدیکی این دانشگاه گالری های هنری، کافه، سالن های موسیقی بسیار زیبا و متعددی قرار دارند. در ماه آگوست در سال 2015، QMUL اعلام کرد که قصد دارد یک طرح مشاوره برای کسب و کار رایگان برای سرمایه گذاری در کشور انگلستان در بخش صنایع مالی و فن آوری اطلاعات راه اندازی کند و این طرح اکنون به عنوان طرح QLEGAL در دسترس قرار گرفته است.

3-کالج کینگ لندن(King's College London)

کالج کینگ لندن از بزرگترین و قدیمی ترین دانشکده های پایتخت انگلستان است و در سال جاری به همراه دانشگاه ادینبورگ در رتبه 23 جهان قرار گرفت. این مجموعه دانشگاهی، یک دانشگاه جامع تحقیقاتی است و دانشجویان بین المللی حدود 30% آن را تشکیل می دهند. تقریبا 40% از 29600 دانشجویان آن را، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تشکیل می دهد. این دانشگاه در رشته های علوم انسانی، حقوق و علوم، از جمله علوم بهداشتی دانشجویان زیادی را می پذیرد. گفته می شود که دانشگاه کینگ به همرا 5 دانشگاه دیگرش در کنار چشم انداز ها و جاذبه های گردشگری مانند، چشم لندن، بی بی بن و پل برج قرار دارند.

4-دانشگاه برونل(Brunel University)

دانشگاه برونل در جهان در رتبه 346 ام قرار گرفته است. این دانشگاه به دانشگاه مهندسی نام گذاری شده است. علاوه بر این دوره های مهندسی و طراحی در آن بسیار معروف و شناخته شده است و دانشجویان علاقه مند به رشته های هنر، تجارت، قانون، بهداشت و علوم اجتماعی، سیستم های اطلاعاتی و ورزش از کشورهای مختلف دنیا به عنوان دانشجوی بین المللی در آن می توانند به تحصیل بپردازند. تعداد دانشجویان بین المللی دانشگاه برونل 12700 نفر از 110 کشور جهان هستند. فاصله این دانشگاه از مرکز شهر لندن حدود یک ساعت است. دانشگاه برونل به عنوان یک دانشگاه، تمامی فضاهای مناسب برای افراد مانند کتابخانه،کافه ها، رستوران ها، مرکز ورزشی و فضای سبز را در خود جای داده است.

5-دانشکده مطالعات آسیا وآفریقا(School of Oriental and African Studies)

دانشگاه SOAS در سال 2018 در رتبه296 جهان قرار گرفته است. این دانشگاه بر زبان ها، فرهنگ ها جوامع آسیایی، آفریقا و خاورمیانه تمرکز دارد و این موسسه انگلیسی تنها موسسه در اروپا است که در این زمینه ها تخصص لازم را داراست. بیش از نیمی از دانشجویان آن از خارج از انگلستان آمده اند و از 133 کشور نماینده دارد. این دانشگاه از سال 1916 به عنوان دانشکده مطالعات شرقی تاسیس شده است. کتابخانه مجلس سنا و کتابخانه بریتانیا( کتابخانه ملی انگلستان)، همچنین میدان های جذاب، تاریخچه اشخاص هنری و فکری مانند گروه بلومزبری(The Bloomsbury Group) و... را در آن می توان مشاهده نمود. دانشکده SOAS لندن هر ساله برای نشان دادن دستاورد های خود در 100سال گذشته ، جشن می گیرد

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.