ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

دانشگاه های برتر انگلستان 2018

دانشگاه های کشور انگلستان  از نظر رتبه بندی QS در سال 2018، رتبه 76 را در سطح دانشگاه های جهانی به دست آورده است. چهار دانشگاه انگلستان در سطح 10 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. 24 دانشگاه دیگر در رتبه بندی جدید، در بین 200 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند. نکته جالب اینجاست که آکسبریج و چندین موسسات دیگر در انگلستان، جز 10 موسسه و دانشگاه برتر انگلیس هستند. در زیر به بررسی دانشگاه ها و موقعیت قرارگیری آن ها در سطح بین المللی اشاره می کنیم.

1-دانشگاه کمبریج(University of Cambridge)

دانشگاه کمبریج در انگلستان دارای رتبه اول در بین دانشگاه ها است. با این حال این دانشگاه در رتبه بندی QS در دنیا رتبه پنجم را کسب کرده است. دانشگاه کمبریج در سال 1209 تاسیس شد و یکی از دانشگاه های جهان بود و درحال حاضر حدود 19000 دانشجو در آنجا به تحصیل می پردازند.

2-دانشگاه آکسفورد(University of Oxford)

دانشگاه آکسفورد با رتبه ششم در جهان، قدیمی ترین دانشگاه در جهان انگلیسی زبان است. دانشگاه آکسفورد از زمان تاسیسش تا اکنون دانشجویان بسیار موفقی را در خود دیده است. از جمله آن ها می توان به 27 نخست وزیر بریتانیا، 30 رهبر بین المللی و 50 برنده جایزه نوبل اشاره کرد. از شخصیت های برجسته و مهمی که در این دانشگاه تحصیل کرده اند می توان به سر استیون هاوکینگ(Sir Stephen Hawking) اشاره کرد.

3-دانشگاه کالج لندن(University College London)

دانشگاه UCL انگلیس در سال جاری در دنیا رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است. دانشگاه کالج لندن، خود را دانشگاه جهانی لندن می نامد و این قطعا نشان دهنده و منعکس کننده تنوع در فضای باز و گسترده دانشگاه ها با داشتن بیش از 15500 دانشجو از بین 38900 دانشجویی است که از خارج می آیند.

4-کالج امپریال لندن(Imperial College London)

کالج امپریال لندن امسال در رتبه هشتم دنیا قرار گرفته است.  همچنین این کالج در سطح جهانی و در بین دانشگاه های دیگر چهارمین و آخرین دانشگاه  انگلیس را در سطح 10 دانشگاه برتر به دست آورده است. کالج امپریال یک موسسه و کالج مبتنی بر علم است که بر توسعه ی فن آوری ها و کاربردهای عملی اش متمرکز است.

5-کالج کینگ لندن(King's College London)

دانشگاه کالج لندن انگلیس در سال جاری در رتبه 23 جهان قرار دارد و موقعیت فعلی خود را می تواند با دانشگاه ادینبورگ به اشتراک بگذارد. این دانشگاه به خاطر تحصیلات پزشکی اش مشهور است . رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شوند عبارتند از پرستاری، مامایی. Florence Nightingale، اولین مدرسه پرستاری در جهان است.

6-دانشگاه ادینبورگ(University of Edinburg)

دانشگاه ادینبورگ همچنان به عنوان بالاترین رتبه دانشگاهی در اسکاتلند قرار دارد و این در حالی است که رتبه 23 دنیا و پنجم انگلیس را هم به دست آورده است. در سال 1582 این دانشگاه تاسیس شد و نام مستعار "آتن شمالی" را به خود اختصاص داده است و یکی از پنج دانشگاه برتر انگلیس برای انجام امور پژوهشی است.

7-دانشگاه منچستر(University of Manchester)

دانشگاه منچستر در سال 2018 رتبه 34 را کسب کرده است. بزرگترین دانشگاه در انگلستان که میزبان 39700 دانشجو از 160 کشور جهان است. دانشگاه منچستر عضو گروه معتبر )Russell (گروه راسل "Russell Group" از 20 دانشگاه بریتانیایی تشکیل شده است که روی هم حدود دو سوم از بودجه های پژوهشی دانشگاهی در بریتانیا را به خود جذب می کند) است. همچنین دانشگاه منچستر دارای 25 جایزه نوبل در بین دانشگاه های دیگر است.

8-دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن(London School of Economics and Political Science)

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن در سال 2018 با کسب 2 مقام در رتبه 35 در جهان قرار گرفته است. در سال 1895، دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی بر روی مباحث علوم اجتماعی تمرکز داشت و دانشجویان متنوع و گوناگونی در این رشته ها داشت. در حال حاضر میانگین 7500 تا 10880 دانشجو از سایر مکان های دنیا برای تحصیل به این دانشگاه انگلیس وارد می شوند.

9-دانشگاه بریستول(University of Bristol)

دانشگاه بریستول انگلیس در سال 2018 در رتبه 44 ام جهان قرار گرفته است. دانشگاه بریستول نیز یکی دیگر از دانشگاه های عضو گروه راسل است و بزرگترین دانشگاه مستقل در شهر بریستول است. دانشگاه بریستول در سال 1876 تاسیس شد و اکنون حدود 22300 دانشجو در این دانشگاه به تحصیل مشغولند.

10-دانشگاه وارویک(University of Warwic) 

دانشگاه وارویک در سال 2018 در رتبه 57 جهان قرار دارد. از نظر موقعیت مکانی این دانشگاه در حومه شهر کوانتوری انگلستان واقع شده است. دانشگاه وارویک متشکل از بهترین استادان و هیئت علمی در زمره بهترین دانشگاه های انگلستان در حوزه های تخصصی خود قرار گرفته است.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.