ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند ممکن است برای خرید مسکن بخواهند اقدام به دریافت وام کنند، اما از نحوه ی گرفتن وام در کانادا بی اطلاع باشند. ما در این مطلب راجع به نحوه ی دریافت وام و شرایط دریافت وام در کانادا خواهیم پرداخت.

در کانادا برای دریافت وام مسکن باید ملکی را در قبال آن به گرو بگذارند، درنتیجه افرادی که برای خرید مسکن در کانادا قصد دریافت وام را دارند ملکی را در گرو بانک می گذارند.بانک ها و موسسات مالی برای وام مسکن عوامل گوناگونی را در نظر می گیرند که برخی از این عوامل عبارتند از:

·         وضع کلی بازار ملک و شرایط اقتصادی در کانادا

·         ثبات وضع مالی متقاضی وام گیرنده: اداره یا شرکتی که در آن مشغول به کار هستید یا اگر به اصطلاح دارای شغل آزاد یا خود اشتغال هستید. ارائه مدارک نشان دهنده ی وضع مالی وی در چند سال آخر.

·         وضعیت مالی وام گیرنده

·         لوکیشن ملک (یعنی موقعیت مکانی ملکی که فرد قصد دارد آن را خریداری کند)

·         وضع حقوقی ملک که فرد قصد خریداری آن را دارد.

·         تعداد ملک هایی که فرد در کانادا خریداری کرده و این که ملک موجود چندمین ملک متقاضی می باشد.

·         متقاضی توان پرداخت چند درصد از پول پیش مسکن را دارد.

·         فرد وام گیرنده مایل به دریافت وام چند ساله می باشد؟

  وضعیت اعتبار متقاضی: سابقه ی اعتباری “credit history”چگونه است؟ که شامل موارد زیر می باشد:

1)      متقاضی در چند سال اخیر برای "وام" یا "اعتبار" چند بار تقاضا کرده است؟

2)      وی همچنین در چند ماه اخیر برای "وام "یا " اعتبار"چند بار تقاضا کرده است؟

3)      آیا فرد متقاضی با وام دهندگان در چند سال اخیر مشکلی داشته است؟

4)      سابقه ی دریافت وام متقاضی در گذشته و این که بدهی خود را به موقع پرداخت کرده است (وضعیت پرداخت بدهی وی چگونه بوده است)؟

5)      امتیاز اعتباری "credit score" متقاضی چگونه است؟

توجه: کارت اعتباری یا (credit card)یک نوع وام می باشد که به وسیله ی بانک ها و یا موسسات مالی اعطاءمی شود که این وام دارای سقف معینی است.

لازم به ذکر است سابقه ی اعتباری "credit history" برای دریافت وام در کانادا بسیار مهم می باشد و کسانی که به تازگی به کانادا مهاجرت کرده اند و سابقه ی اعتباری ندارند با مشکلاتی رو به رو خواهند شد.حال در ادامه ی این بخش به مهاجران تازه وارد کانادا که قصد دریافت وام را دارند، برای ایجاد اعتبار و افزایش سابقه اعتباری در کانادا توصیه هایی را ارائه می دهیم، که به شرح زیر می باشد:

·         تقاضا برای اخذ کارت اعتباری جزئی، که این نوع از کارت ها را می توانید از موسسات غیر مالی درخواست دهید. مانند: شرکت های توزیع بنزین و یا فروشگاه های مختلف. این نوع از کارت های اعتباری فقط قابل استفاده به همان موسسه ی مربوطه و شعبات مختلف همان فروشگاه هستند. معمولا میزان بهره ای که باید برای بازپرداخت در این کارت های اعتباری پرداخت کنید، نسبت به کارت های اعتباری معمولی بالاتر است، اما اگر به طور کامل و هر ماه بدهی خود را تسویه نمایید بهره ای از شما دریافت نمی شود.

·         در بانک هایی اقدام به باز کردن حساب نمایید که خدمات خوبی ارائه می دهند و برای مهاجران تازه وارد شرایط خوبی دارند، مانند: بانک نوااسکوشیا

·         به وسیله ی ودیعه گذاشتن یک سپرده ی نقدی یا سپرده ی تضمینی در یکی از شرکت های صادر کننده ی کارت اعتباری، میتوانید اقدام به اخذ کارت اعتباری نمایید.

·         برای وام هایی با مبلغ پایین درخواست دهید و پس از دریافت وام به سرعت آن را تسویه کنید.

·         برای اخذ وام یا کارت اعتباری مشترک اقدام کنید. برای این منظور یکی از بستگان یا دوستان خود را که مورد اعتماد است، پیدا کنید و همراه با او برای کارت اعتباری مشترک اقدام نمایید که در این صورت برای بازپرداخت بدهی ها هر دو نفر مسئول هستند.

·         یکی دیگر از راه ها برای دریافت کارت اعتباری و یا وام یک ضامن معتبر می باشد که فرم های درخواست شما را امضا کند که برای این منظور می توانید یکی از بستگان و آشنایان خود را که سابقه ی اعتباری خوبی دارد پیدا کنید که حاضر باشد ضامن شما شود.

لازم به ذکر است افرادی که قصد دریافت وام مسکن در کانادا را دارند، مبلغ وام مسکن برای آن ها بستگی به میزان بودجه ی آن ها و مبلغی که در ابتدا نقدا پرداخت میکنند، دارد.همچنین لازم به ذکر است که مسکنی که بیمه شده باشد، به آن وام مسکن تعلق می گیرد. علاوه بر پرداخت اقساط وام مسکن، خرید خانه در کانادا هزینه های دیگری هم دارد که شامل موارد زیر است:

·         بیمه ی مسکن

·         حق بیمه: در صورتی که وام مسکن بیشتر از 80 درصدقیمت خانه باشد، فرد وام گیرنده باید حق بیمه وام پرداخت کند.

·         مالیات فروش خانه های نوساز

مدارک مورد نیاز برا اخذ وام مسکن در کانادا

·         بالانس حساب که نشان دهنده آماده بودن پول پیش متقاضی باشد.

·         تراکنش 3 ماه آخر حساب که شامل وجه واریزی حقوق متقاضی هم می باشد.

·         مدرک Notice of Assessment دو سال اخیر

·         گواهی اشتغال به کار

·         پر کردن فرم های مربوطه از جانب بانک یا موسسه ی مالی

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.