ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

انگلستان بزرگترین کشور بریتانیا و به عبارتی مهم ترین بخش بریتانیا را تشکیل می دهد که در واقع نام آن از آنگلوساکسون گرفته شده است. آنگلوساکسون ها مردمی از نژاد ژرمن بوده و پادشاهی های متعددی را در سرتاسر انگلیس بنا نهادند. در حدود 500 تا 1500 سال قبل از میلاد، قبایل مختلفی از اروپای مرکزی و فرانسه به بریتانیا مهاجرت کردند که نتیجه آن تشکیل یک فرهنگ جدید توام با فرهنگ بومی این منطقه بود. این کشور دارای قدمتی طولانی با تاریخچه ای متنوع است که آثار تاریخی به جا مانده از دوره های مختلف حکومتی آن، فرهنگ و قدمت انگلستان را به شکلی عظیم و شگرف به نمایش می گذارد. قدمت انگلستان به بیش از هشتصد هزار سال می رسد که در این میان می توان زندگی انسان های باستانی را با وجود حکایت های مختلف موجود و آثار بجا مانده از آنها مشاهده کرد. مکان های دیدنی انگلستان حاکی از تاریخ گسترده و پر رمز و راز این کشور دارد و از این رو انگلستان را با جاذبه های دیدنی فراوانی برای گردشگران همراه کرده است. وجود طبیعت بکر و زیبای انگلستان با مناظری بی نظیر یکی از عوامل جذب توریست ها به این کشور می باشد. مکان های مشهور و تاریخی از جمله برج لندن با قدمتی بسیار زیاد در حدود هزاران سال یادآور تاریخ کهن برای انگلستان است. انگلستان دارای دهکده ها و برج های متعدد تاریخی است که با زیبایی بی نظیری که دارند قدمت و اصالت خود را به شکلی زیبا به نمایش می گذارند. وجود جزایر متعدد و مشهور در انگلستان با عنوان جزایر وایت و من این کشور را تبدیل به یک جاذبه دیدنی بی نظیر کرده است. از نظر موقعیت جغرافیایی می توان گفت کشور انگلیس در شمال غرب اروپا واقع شده است.

انگلستان پس از میلاد مسیح

در حدود 800 سال بعد از میلاد مسیح وایکینگ ها بعد از آنگلوساکسون ها توانستند در جنگ، قسمت بزرگی از انگلستان را تحت سلطه خود قرار دهند. سپس نورمن ها به انگلستان وارد شده و این کشور را تحت اختیار خود قرار دادند. در نیمه اول قرن 16 میلادی یک کاتولیک سرسخت با نام ماری که یکی از دختران هنری هشتم بود به سلطنت رسید. پس از ماری دختر دیگر هنری هشتم با نام الیزابت بر تخت پادشاهی نشست که در زمان او انگلستان به تدریج از حالت قرون وسطایی خارج شد و تحولاتی مناسب در زمینه های مختلف در این دوره برای انگلستان اتفاق افتاد. افراد مشهوری مانند شکسپیر و فرانسیس بیکن در این دوران زندگی می کردند. پس از مرگ الیزابت، استوارت پسر ماری به پادشاهی رسید و بعد از او نیز چارلز اول پادشاه شد. در نهایت در سال 1689انقلاب باشکوه در انگلستان رخ داد.

انگلیس بعد از انقلاب صنعتی

در این دوران یعنی بعد از انقلاب صنعتی و به اوج رسیدن مستعمرات انگلیس، همین طور عنوان گرفتن انگلستان به عنوان صنعتی ترین کشور جهان با بزرگترین شهر جهان یعنی لندن با وجود جمعیت زیاد ساکن در آن، انگلستان به یک امپراطوری جهانی تبدیل شد.

انگلستان در دوران معاصر

وقایع سیاسی مهمی در دوره های مختلف حکومت پادشاهان مختلف برای انگلستان اتفاق افتاد که تاریخ آن را تحت تاثیر قرار داد. در نهایت جنگ جهانی دوم سبب شد که افول قابل ملاحظه ای در موارد مختلف برای انگلستان مشاهده شود. وقایع سیاسی مهمی در دوران معاصر برای انگلستان اتفاق افتاد که به دوران بعد از جنگ جهانی دوم برمی گردد. در حال حاضر انگلستان پادشاهی ندارد و در سال 1952 بعد از مرگ جورج ششم، ملکه الزابت به تخت سلطنت نشست و تا به امروز حکومت می کند.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.