ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

QS(Quacquarelli Syminds) یک شرکت پیشرو در زمینه آموزش عالی جهانی است که بیش از 250 کارمند در 5 قاره دارد که به بیش از 25 زبان دنیا صحبت می کنند. براساس رتبه بندی QS که برترین نوع رتبه بندی در جهان است، محبوبترین و بهترین دانشگاه های دنیا را معرفی می کند. هر ساله، این شرکت ها به ده ها میلیون دانش آموز آینده نگر و حرفه ای کمک می کند تا در انتخاب مهارت های لازم جهت کسب موفقیت در زندگی و حرفه آینده خود، بهترین مسیر ها را برایشان مشخص کند. QS به آینده ای روشن تر برای جهان آموزش عالی می اندیشد و به دانش آموزان کمک می کند تا در همه جا به پتانسیل وافعی خود دست یابند.

ارزش های QS

·         شور: QS معتقد است آموزش تغییر زندگی است.

·         یکپارچگی: شفافیت رویکرد Qs تضمین می کند که به سیستمان اعتماد کنیم.

·         نوآوری: راه حل های نوآورانه Qs کمک کرده که رهبران بازار شویم.

·         توانمندسازی: QS قدرت توانمند ساختن نامزدها و نهاد ها، برای دستیابی به توان بالقوه و عالی را دارد.

·         تنوع: حساسیت Qs به تنوع فرهنگی و وجود فرهنگ ها از کشورهای مختلف بسیار زیاد است.

·         همکاری: Qs با تمامی سهامداران خود برای دستیابی به موفقیت همکاری می کند.

رتبه بندی دانشگاه BRICS در سال 2018،که امروزه منتشر شده است، دانشگاه های برزیل را در بین 300 دانشگاه معتبر، در رتبه 61 قرار داده است و کسب موقعیت و مقام 16 ام در بین 100 دانشگاه برتر . رتبه بندی BRICS از سال 2013 آغاز شده است و هدف آن نشان دادن و معرفی دانشگاه های کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است. این 5 اقتصاد عمده و در حال توسعه که دارای تعداد زیادی دنشگاه قوی هستند. 

در ادامه مختصری به معرفی 10 دانشگاه برتر در برزیل که در سال جاری در رتبه بندی Qs قرار گرفته اند می پردازیم.

1-دانشگاه دولتی  Universidade Estadual de campinas  

این دانشگاه دولتی Unicamp برزیل در رتبه بندی QS جز بهترین دانشگاه های BRICS قرار گرفته و رتبه دوم را از آن خود کرده است. Unicamp در سال 1966 در سائوپائولو تاسیس شد و اکنون تقریبا 8 درصد مقالات مختلف در کشور برزیل از این دانشگاه استخراج می شود. همچنین این دانشگاه در میان برترین های جهان، در 46 موضوع متنوع، توانسته از نظر موسسهQS طبق آخرین رتبه بندی، رتبه 50 ام را در سطح جهانی برای کشاورزی و جنگلداری و دندانپزشکی به دست آورد.

2-دانشگاه سائوپائولو(USP )

دانشگاه ایالتی سائوپائولو برزیل همرا با دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه در آمریکای لاتین رتبه سوم دانشگاه ها را در رتبه بندی Qs  به دست آوردند. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه های آمریکای لاتین است و بزرگترین دانشگاه دولتی در برزیل که تقریبا 95000دانشجو را در 11 دانشکده ثبت نام کرده است. دانشگاه سائوپائولو برزیل در حال حاضر بین بهترین های دنیا، برای 41 موضوع، جایگاه 50 ام در رشته های کشاورزی و جنگلداری، قانون، معماری، هنر و طراحی، مهندسی معدن و مهندسی، موضوعات مرتبط با ورزش و موارد دیگر را دارد.

3-دانشگاه فدرال ریودوژانیرو(UFRJ)

دانشگاه فدرال ریودوژانیرو(UFRJ) دارای رتبه 31 در رتبه بندی BRICS و هفتم در آمریکای لاتین است. دانشگاه UFRJ برزیل در سال 1792 به عنوان آکادمی سلطنتی توپخانه، تصرف و طراحی شده و از جمله قدیمی ترین دانشگا های برتر در برزیل است. در حال حاضر بیش از 67000 دانشجو در آن به تحصیل مشغولند. این دانشگاه در شهر ریودوژانیرو واقع شده اما در 10 شهر دیگر برزیل نیز این دانشگاه را می بینیم وتعدادی موزه، بیمارستان و مراکز تحقیقاتی نیز در آن وجود دارد. 

4-دانشگاه ایالتی پائولیستا(UNESP)

دانشگاه ایالتی پائولیستا، به نام UNESP نیز شناخته می شود. رتبه این دانشگاه در رتبه بندی  BRICS 34 و دارای رتبه 11 در آمریکای لاتین است. UNESP از 24 دانشکده در ایالت سائوپائولو در برزیل تشکیل شده است و در حال حاضر در میان بهترین دانشگاه های دنیا در 17 موضوع، جز 100 امین دانشگاه در رشته های کشاورزی، جنگلداری، دندانپزشکی، علوم دامپزشکی و موضوعات مرتبط با ورزش قرار دارد.

5- دانشگاه جامعه اسقفی کاتولیک سائوپائولو(PUC-SP)

در رتبه بندی دانشگاه های برزیل در سال2018، تاکنون 10 مکان یا دانشگاه برتر در رتبه 42 جهانی قرار دارند. همچنین در رتبه بندی آمریکای لاتین در سال 2018 نیز مقام 41 را کسب کرده است. در سال 1946، PUC-SP دارای 9 دانشکده، 45 شعبه، 39 دوره کارشناسی و 28 دوره برنامه کارشناسی ارشد بود. طبق آخرین رتبه بندی موجود، این دانشگاه جز 300 دانشگاه برتر دررشته های زبان شناسی و زبان های مدرن است.

6-دانشگاه کاتولیک پانتیفیکا ریودوژانیرو(PUC-RIO)

دانشگاه کاتولیک ریودوژانیرو برزیل طبق رده بندی BRICS در رتبه 46  و در رتبه بندی QS رتبه 13 را در سطح دانشگاه های آمریکای لاتین به دست آورده است. در سال 1940 دانشگاه PUC-RIO تاسیس شد و اکنون یک دانشگاه خصوصی و غیرانتفاعی کاتولیک در ریودوژانیرو است. این دانشگاه در منطقه جذاب و دلپذیر(Tijuca National Forest) جنگل ملی تیجوکا، واقع شده است. دانشگاه کاتولیک جز 150 دانشگاه برتر در رشته ی فلسفه به شمار می رود.

7- دانشگاه فدرال میناس گرایس( UFMG)

دانشگاه فدرال میناس گرایس، در رتبه بندی BRICS مقام 47 جهانی و مقام 11 را در آمریکای لاتین دارد. دانشگاه UFMG بزرگترین دانشگاه دولتی در کشور و تعداد 49000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند. این دانشگاه در سال 1927 تاسیس شد و اکنون 77 دوره کارشناسی، 80 برنامه و دوره کارشناسی ارشد با بیش از 900 مرکز تحقیقاتی دارد. UFMG در آخرین رتبه بندی موضوعی، در مقام 50 قرار گرفته که به موضوعات ورزشی مربوط می شود.

8-دانشگاه فدرال ریو گراند دوسول(UFRGS)

از آخرین دانشگاه های برتر برزیل که در رتبه بندی BRICS جز 50 دانشگاه برتر قرار دارد، دانشگاه فدرال ریو گراند دوسول است و در آمریکای لاتین رتبه 14 را به دست آورده است. UFRGS به عنوان یک دانشگاه عمومی تعداد 33،200 دانشجو را پذیرا است. دانشجویان برای ورود به این دانشگاه برزیل باید آزمونی دشوار به نام وستیبولا را پشت سر بگذرانند. UFRGS در حال حاضر برای 23 موضوع رتبه بندی شده که اکثر این موضوعات مرتبط با ورزش است.

9-دانشگاه برازیلیا(UNB)

دانشگاه برازیلیا، تنها دانشگاهی که در پایتخت برزیل واقع شده و در رتبه 56ام BRICS و رتبه 18در آمریکای لاتین را به دست آورده است. UNBیک موسسه دولتی است که دارای حدود 40،000 دانشجو در 26 دانشکده و همچنین 18 مرکز تخصصی در چهار دانشکده است. این دانشگاه در حال حاضر در بین 12 موضوع جز بهترین های دنیا به شمار می رود و در موضوعاتی مانند کشاورزی و جنگلداری و انسان شناسی رتبه ی مناسبی را به دست آورده است.

10-دانشگاه فدرال سائوکارلوس(UFSCar)

دانشگاه فدرال سائوکارلوس برزیل در رتبه بندی BRICS رتبه 56 ودر آمریکای لاتین رتبه 29 را کسب کرده است. UFSCar در سال 1968 به عنوان اولین دانشگاه عمومی در ایالت سائو پائولو تاسیس شد. دارای 3 محوطه دانشگاهی است که در شهر سائوکارلوس قرار گرفته است. در حال حاضر تعداد دانشجویان این دانشگاه 24،825 نفر است. UFSCar مانند سایر دانشگاه های برزیلی به عنوان یکی از 100 جایگاه برتر درباره موضوعات ورزشی دست یافته است.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.