ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

بهترین دانشگاه های منچستر انگلستان

انگلیس دومین کشور، پس از آمریکا برای تحصیل در خارج از کشور است. انگلیس با داشتن بهترین دانشگاه ها، یکی از مناسب ترین مکان ها برای تحصیل است و سالانه از سرتا سر جهان دانشجویان بسیاری را برای تحصیل به خود جذب می کند.

البته اخذ ویزای انگلستان ، و بخصوص ویزای تحصیلی انگلیس کار راحتی نیست و نیاز به مشاوره های تخصصی جهت کاهش احتمال رد شدن درخواست ویزا دارد. آژانس بال طلایی می تواند در این زمینه به شما یاری دهد.

یکی از شهر های انگلیس که دارای دانشگاه های معتبر بسیاری می باشد، منچستر است که دانشگاه های آن در سطح جهانی رقابت می کنند. QS (Quacquarelli Symonds) بهترین رتبه بندی شهرها و دانشگاه ها را برای دانشجویان بر عهده دارد.طبق رتبه بندی QS شهر منچستر بعد از "لندن" و "ادینبورگ" در رتبه ی 23 قرار دارد و از نظر رتبه ی دانشگاهی با شهر بارسلونا در یک مقام قرار دارند. کسانی که قصد ادامه تحصیل در انگلیس را دارند، هم از امتیاز تحصیل در قاره ی اروپا بهره مند می شوند و همفرصت تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان را پیش رو خواهند داشت. در انگلیس، بسیاری از دانشگاه ها وجود دارد که دارای دفاتری به اسم، دفاتر امور بین الملل هستند که در هزینه های تحصیلی، اخذ ویزا و گذراندن دوره های زبان به شما کمک خواهند کرد.

سه دانشگاه در منچستر در رتبه بندی دانشگاهی جهانی QS در سال های 2016 و 2017 جایگاه قابل توجه و مهمی را به خود اختصاص داده اند. این دانشگاه ها عبارتند از: دانشگاه منچستر(University of Manchester)، دانشگاه سالفورد (Uneversity of salford)، دانشگاه متروپولیتن منچستر (Manchester Metropolitan University).

در ادامه به معرفی بیشتر این دانشگاه ها در شهر منچستر می پردازیم.

دانشگاه منچستر انگلستان (university of manchedter)

دانشگاه منچستر در سال 1829 تاسیس شده و در شمال انگلیس واقع شده است. دانشگاه منچستر یکی از دانشگاه های عضو راسل است و یکی از پر متقاضی ترین دانشگاه های انگلیس محسوب می شود. (گروه راسل "Russell Group" از 20 دانشگاه بریتانیایی تشکیل شده است که روی هم حدود دو سوم از بودجه های پژوهشی دانشگاهی در بریتانیا را به خود جذب می کند) دانشگاه منچستر، جزو بزرگ ترین دانشگاه های انگلیس است و در رده ی معتبر ترین دانشگاه های اروپا قرار دارد. جالب است بدانید در سال های گذشته 25نفر از برندگان نوبل از دانشجویان این دانشگاه بوده اند.این دانشگاه از اعتبار تحقیقاتی و علمی بالایی برخوردار بوده و جامعه ی دانشجویی گسترده ای را در منچستر تشکیل داده است. کتابخانه ی این دانشگاه جزو یکی از 5 کتابخانه ی ملی پژوهشی است که دارای بیش از 3 ملیون نسخه ی چاپی و نسخه ی خطی و بیش از 500.000 کتاب الکترونیکی است. این دانشگاه خدمات بسیاری را از جمله: آموزش به وسیله ی متخصصان و کارشناسان با تجربه و مجرب، بیمه های تحقیقاتی بین المللیو استفاده از برترین رهبران در سطح بین المللی ارائه می دهد. دانشگاه منچستر انگلیس از 4 دانشکده از جمله: دانشکده ی علوم پزشکی، دانشکده ی علوم فیزیکی و مهندسی، دانشکده ی علوم انسانی و دانشکده ی علوم زیستی تشکیل شده است که این دانشکده ها خود به چند شاخه تقسیم می شوند:

دانشکده ی علوم انسانی:

·         مرکز راهبری آموزشی

·         دانشکده ی علوم اجتماعی

·         دانشکده ی بازرگانی منچستر

·         دانشکده ی زبان، زبان شناسی و فرهنگ

·         آموزشکده ی تاریخ، فرهنگ و هنر

·         دانشکده ی حقوق

دانشکده ی علوم فیزیکی و مهندسی:

·         دانشکده ی فیزیک و نجوم

·         آموزشکده ی مهندسی مکانیک، هوا فضا و عمران

·         آموزشکده ی ریاضی

·         آموزشکده ی مهندسی برق و الکترونیک

·         آموزشکده ی علوم کامپیوتر

دانشکده ی علوم پزشکی

·         دانشکده ی دارو سازی و علوم دریایی

·         دانشکده علوم روان شناسی

·         دانشکده ی پرستاری، مامایی و مددکاری

·         دانشکده ی دارو سازی

·         مرکز بهداشت جمعیت

·         مرکز علوم قلب و عروق

دانشکده ی علوم زیستی

·         دانشکده ی وب سایت علوم زیستی (آموزشکده ی تک)دانشگاه متروپولیتن منچستر انگلستان (metropoliatan university manchester)

در دانشگاه متروپولیتن، دوره های آموزشی بسیاری در هفتاد رشته ی تحصیلی متفاوت ارائه شده است. دانشگاه متروپولیتن در جدول رده بندی ها، دارای دومین رتبه برای بیش ترین تعداد دانشجو در مقطع کارشناسی قرار دارد. این دانشگاه در حال حاضر،بهترین جایگاه را کسب کرده است. دانشکده ی اقتصاد این دانشگاه در طی چند سال اخیر، طبق ارزیابی AACSB توانست موفق به اخذ اعتبارنامه ی ارزیابی بین المللی شود، که این اعتبارنامه فقط نصیب 5 درصد از دانشکده های اقتصاد در انگلستان شده است.دانشگاه متروپولیتن منچستر انگلیس با داشتن امکانات و فضای سبز زیبایش در سال 2015 در رتبه ی سوم دانشگاه برتر قرار گرفت. این دانشگاه همچنین نسبت به سایر دانشگاه ها، به تعلیم و آموزش معلمان بیش تر می پردازد. دانشکده ی آموزش متروپولیتن ارائه دهنده ی رشته های گوناگونی در زمینه ی، تربیت معلمینی شایسته می باشد که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·         دوره ی یک ساله ی PGCE (کارشناسی ارشد) در آموزش ابتدایی

·         طیف گسترده ای از رشته های گوناگون در دوره ی یک ساله ی PGCE آموزش متوسطه

·         دیپلم افتخار در آموزش و پرورش ابتداییدانشگاه سالفورد منچستر انگلستان (University Of Salford)

دانشگاه سالفورد در شهر منچستر انگلستان و در منطقه ی سالفورد واقع شده است. این دانشگاه در سال 1896 تاسیس شده که دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا این دانشگاه انگلیس را برای تحصیل انتخاب می کنند. دانشگاه سالفورد یک دانشگاه تحقیقاتی است و از امکانات رفاهی و ورزشی مناسبی برخوردار است که از جمله ی آن ها می توان به: کتاب خانه ی عمومی، خوابگاه ها و موزه و گالری هنر سالفورد اشاره کرد. این دانشگاه از سطح تحقیقاتی و علمی بالایی برخوردار است و با سیستم آموزشی و عملکرد سالیانه ی خود نیرو های کار خوبی را پرورش داده است. با توجه به عواملی که گفته شد دانشجویانی که در دانشگاه سالفورد تحصیل کرده اند و از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند به سرعت وارد بازار کار در انگلستان یا خارج از آن می شوند.مساحت این دانشگاه بالغ بر 60 هکتار است و از چندین دانشکده تشکیل شده که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·         دانشکده ی علوم مهندسی

·         دانشکده ی علوم پایه

·         دانشکده ی هنر و علوم اجتماعی

·         دانشکده ی پزشکی و مراقبت های اجتماعی

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.