ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

جاذبه های گردشگری لندن انگلستان

لندن پایتخت کشور انگلستان، یکی از زیباترین کشورهای جهان است که جاذبه های گردشگری، تاریخی و مشهوری را در خود حفظ کرده است. در قلب و مرکز این شهر نیز دیدنی های بسیاری نظر گردشگران را به خود جلب کرده و سالانه پذیرای تعداد بیشماری بازدیدکننده از کشور های مختلف دنیا است. از جاذبه های گردشگری دیگری که بسیار خودنمایی می کند، وجود کاخهای سلطنتی زیبا و باشکوه است. بازدید از برخی کاخ ها رایگان است و بازدید کننده می تواند به راحتی از آن ها دیدن کند.

لازم به ذکر جهت بازدید از جاذبه های لندن در ابتدا باید ویزای توریستی انگلستان تهیه نمایید ، همچنین باید بدانید با ویزای شینگن امکان سفر به انگلیس و شهر لندن را ندارید.

 پایتخت انگلستان شهری هنری و فرهنگی است که همواره فعالیت های هنری و تئاترهای متنوع نظر افرادی که طرفدار هنر و موسیقی هستند را جلب می کند.

از آنجایی که تعداد آثار تاریخی و هنری در شهر لندن بسیار زیاد است، در این مقاله فقط به معرفی برخی از آنها می پردازیم.

چشم لندن(Coca-Cola London Eye)

جاذبه های توریستی لندن انگلستان چشم لندن


چشم لندن یکی از جاذبه های دوست داشتنی و بسیار جذاب شهر لندن و البته انگلستان است. چشم لندن در سال 2000 افتتاح شد. بلندترین چرخ و فلک انگلیس و همچنین اروپا با ارتفاع 135 متر، دارای 32 کپسول یا کابین است که روزانه چیزی در حدود 10 هزار بازدید کننده دارد. افراد زمانی که وارد این کپسول ها می شوند، چشم انداز زیبایی که تا حدود 25 مایل را پوشش می دهد را می توانند مشاهده کنند. این سازه 10 تنی عظیم، در هر کابین 25 نفر را جا می دهد.زمانی که سوار این سازه می شوید، سواری نیم ساعته ای را در آن خواهید داشت که می توان بیش از 55 جاذبه معروف لندن را از بالای آن تماشا کرد. زمان و ساعت بازدید آن در فصول مختلف متغاوت می باشد. مثلا در زمستان از ماه اکتبر تا ماه می از ساعت 10 صبح تا 8 شب و تابستان ها از ماه ژوئن تا ماه سپتامبر از ساعت 10 صبح تا 9 شب است.برج لندن(Tower Of London)

برج لندن جاذبه توریستی انگلستان


برج لندن یکی از ساختمان های لندن انگلستان است که تاریخی 900 ساله دارد. این ساختمان به عنوان کاخ سلطنتی، مکان های مختلفی را در درون خود جای داده است. مکان هایی از جمله زندان و محل اعدام، خانه جواهر، باغ وحش و حتی انباری از مهمات را در آن میتوانیم ببینیم. این ساختمان بزرگ و زیبا، برجی سفید و دیدنی است که در درون خود، اتاق خواب های پادشاهان قرون وسطی و گنجینه های سلطنتی پادشاهان انگلیس را دارد. در برج تاریخی لندن، کلاغ هایی را میبینیم که گفته می شود این کلاغ ها، محافظان سلطنت انگلیس هستند. کلاغ ها بیشترین خدمات سلطنتی را دریافت می کنند. این خدمات شامل دادن غذاهای گوشتی به صورت منظم به آن ها و بررسی سلامتشان می باشد. جالب است بدانید که کلاغ های برج لندن اجازه خارج شدن از آن را ندارند، چون اعتقاد بر این است که اگر آن ها برج را ترک کنند، تاج و تخت سقوط خواهد کرد.برج شارد(The Shard)

برج شارد لندن انگلستان


برج شارد با ارتفاع 800 فوت(244متر) بلندترین ساختمان اروپای غربی است. با رفتن به بالای آن میتوان مناظری به فاصله 64 کیلومتر را دید. برج شارد در لندن به طور منحصر به فردی قد برافراشته و می توان جاذبه هایی مانند کلیسای جامع سنت پل و چشم لندن را به راحتی از بالای آن مشاهده نمود. این مکان تنها محلی در لندن است که می توانید از بالای آن تمامی شهر لندن را ببینیم. معماری این ساختمان را "رنزو پیانو"(Renzo Piano)، از اساتید بزرگ معماری و سرشناس دنیا بر عهده داشته است.موزه ویکتوریا و آلبرت(Victoria and Albert Museum)

موزه ویکتوریا و آلبرت لندن انگلستان


موزه ویکتوریا و آلبرت یا V&A در سال 1852 در محیطی به مساحت 13 هکتار ساخته شد. این موزه حدود 145 گالری مختلف از آثار متفاوت را در خود جای داده است و بناهای موجود در آن تاریخ 5000 ساله ای از هنر و مصنوعات مختلف را نمایش می دهد.این مجموعه ها شامل آثار سرامیک و شیشه، پارچه و لباس، آهن آلات و مجسمه های سنگ تراشی شده، کتاب های باارزش و قدیمی، جواهرت با ارزش و نقاشی و عکس های زیبا و کم نظیر است. افرادی که قصد گشت و گذار و دیدن این موزه با ارزش را دارند، می توانند همه روزه از ساعت 10صبح تا 17:45 بعدازظهر از آن بازدید کنند. ورودی موزه ویکتوریا برای عموم مردم رایگان است. جالب است بدانید که اثر دست ساخته خاتم کاری شده ای از یکی از هنرمندان کشورمان در قسمت آسیایی موزه ویکتوریا نگهداری می شود.کلیسای جامع سنت پل یا سنت پاول(St Paul)

کلیسای سنت پاول لندن انگلستان


کلیسای سنت پل از مشهورترین کلیساهای شهر لندن انگلیس و از تماشایی ترین کلیساهای جهان به شمار می رود. ساختمان کلیسا در سال 1666 بر اثر آتش سوزی تخریب شد و "سر کریستوفر رن"(Sir Christopher Wren) طراحی دوباره و بازسازی آنرا برعهده گرفت. گنبد کلیسای سنت پل، بلندترین گنبد کلیسا در جهان است که ارتفاع آن به 111 متر می رسد و همین گنبد زیبا آنرا جز شاهکارهای معماری انگلیس قرار داده است. برای دیدن این گنبد باید 528 پله را طی کرده و به بالای آن برسید. کلیسای سن پل سومین کلیسای طویل اروپا است و به خاطر گنبدی که بر روی این کلیسا اضافه شد، بلندترین کلیسای اروپا نیز نام گرفت. نمای داخل کلیسا به خاطر شیشه های رنگی و موزاییک کاری هایش، شهرت بسیار زیادی پیدا کرده است.کاخ باکینگهام(Buckingham Palace)

کاخ باکیگنهام لندن جاذبه توریستی انگلیس


کاخ باکینگهام در زمان سلطنت جیمز(James) در اوایل قرن 17 در انگلستان ساخته شد. او در مکان فعلی کاخ به پرورش کرم ابریشم پرداخت. این محل در ابتدا به صورت خانه ای بود که مالک و مستاجر بسیاری زیادی داشت و سپس خانه به شخصی به نام جان شیفلد که بعد ها دوک باکینگهام(Duke of Buckingham) نامیده می شد، داده شد. دوک این خانه قدیمی را پیدا کرد و خانه جدید باکینگهام را در محل فعلی آن بنا نهاد. ویلیام تالمن(William Talman) طراحی خانه را برعهده گرفت. تا سال 1761 خانه باکینگهام، محل اقامت خصوصی ملکه شارلوت(همسر دوک) و فرزندانش بود و در آن زمان این خانه به عنوان "خانه ملکه" شناخته شد. سرانجام قصر باکینگهام از سال 1837 اقامتگاه خاندان سلطنتی انگلیس معرفی و ملکه ویکتوریا نخستین فردی بود که این مکان را برای زندگی خود برگزید. از ویژگی های بی نظیر کاخ که می توان به آن اشاره نمود، تعداد 776 اتاقی است که آن را منحصر به فرد کرده و همچنین وجود سالن های تشریفاتی(State Room) که شبیه به سالن استراحت و انتظار است. در داخل کاخ می توان "گالری هنری ملکه" را که تعداد زیادی از نقاشی ها و تابلوهای نقاشان معروف دنیا در آن به نمایش گذاشته شده است را دید.با رفتن به کاخ باکینگهام، فضاهای عظیم و چشم نوازی مانند "باغ سلطنتی"، همرا با درختان و گیاهانی مانند گل های بنفش گلیسین، گلدان بزرگ واترلو و باغ رز را میتوانیم مشاهده کنیم.برج ساعت بیگ بن (Big Ben)

برج بیگ بن لندن انگلیس


بیگ بن از معروف ترین جاذبه های معروف و جذاب گردشگری شهر لندن و حتی انگلستان است. بیگ بن نام ساعت بزرگ برج لندن که به "برج الیزابت" نیز معروف است، از مراکز مهم گردشگری لندن به شمار می رود. کمی در مورد تاریخچه به وجود آمدن این ساعت معروف بدانیم. در سال 1834، کاخ وست مینستر در اثر یک آتش سوزی از بین رفت و پارلمان انگلیس دیگر جایی برای برگزاری جلساتشان نداشتند. سپس طرحی توسط چارلز بری(Charles Barry) پیشنهاد داده شد و بعد از ساخت برج، نوبت به "دنیسون" رسید تا با همراهی فردی به نام "ادوارد دنت"(Edward Danet) ساخت ساعتی بزرگ را بر روی این برج آغاز کنند. سرانجام بعد از مدت ها تلاش و همفکری ساعت بیگ بن با زنجیری به وزن  5/13 تن، در برج نصب شد. در سال 1859 برای اولین بار ساعت بیگ بن به صدا درآمد و بعد از گذشت تقریبا 157 سال از ساختنش هنوز هم دقیقترین ساعت جهان است. جالب است بدانید نام بیگ بن، در واقع نام اصلی ناقوسی است که در داخل برج قرار دارد و وزن پتکی که روی آن می کوبند تا آن را به صدا درآورد 200 کیلوگرم است و صدایی که از آن خارج می شود، نت "می" در موسیقی است.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.