ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

کشور استرالیا به دلیل برخورداری از کیفیت بالای زندگی و داشتن سیستم آموزشی کارآمد، یکی از کشور های پرطرفدار برای تحصیل دانشجویان بین المللی از سرتاسر دنیا است، اما این کشور یکی از پر هزینه ترین کشور های دنیا هم برای تحصیل و هم برای زندگی است، ولی این هزینه ها با توجه به بالا بودن کیفیت زندگی و سطح تحصیل در استرالیا ارزش هزینه ها و سختی های اخذ پذیرش و ویزای استرالیا راخواهد داشت. تحصیل در کشور استرالیا ، زمینه ی فرصت های شغلی مناسبی را در آینده فراهم می آورد و کسانی که در استرالیا فارغ التحصیل می شوند از آینده ی شغلی خوبی برخوردار خواهند شد.تمام دانشگاه های استرالیا دارای استاندارد های تحصیل بوده و مدارک تحصیلی اخذ شده در دانشگاه های استرالیا در همه ی کشور های دنیا اعتبار بالایی دارد.
البته اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی استرالیا نیز مقداری سخت گیرانه تر از بسیاری کشور انجام می گیرد. 

هزینه ی تحصیلی در استرالیا مانند همه ی کشور های دیگر با توجه به رشته ی تحصیلی فرد و دانشگاه مربوطه متغیر می باشد. همچنین شما باید در کنار هزینه های تحصیلی در استرالیا هزینه های دیگری مانند: هزینه ی زندگی در استرالیا، هزینه خرید کتاب و لوازم التحریر، هزینه ی ایاب ذهاب و هزینه ی مواد غذایی و..... را در نظر بگیرند.بعضی از دانشگاه های استرالیا مثل دانشگاه ملی استرالیا (ANU) که یکی از عالی ترین دانشگاه های استرالیا است، هزینه ی سالیانه ی تحصیل در دانشگاه های استرالیا را برآورد می کند. این دانشگاه همچنین در رتبه بندی QS (Quacquarelli Symonds) در رتبه ی 20 قرار دارد. QS (Quacquarelli Symonds) رتبه بندی بهترین شهر ها و دانشگاه ها را بر عهده دارد. به طور میانگین هزینه ی تحصیل در استرالیا در دانشگاه ANU برای دوره های کارشناسی 32.650 دلار تا 43.632 دلار است. 

هزینه ی تحصیل در استرالیا برای مقطع فوق لیسانس و دکتری

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا طرفداران زیادی دارد و افراد زیادی به قصد تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد به استرالیا می روند.هزینه ی تحصیل در استرالیا برای دوره های فوق لیسانس تقریبا مانند دوره های کارشناسی است و به طور میانگین از 33.650 دلار شروع و تا سقف 44.640 دلار افزایش میابد. دوره های کارشناسی ارشد در استرالیا طیف گسترده ای دارد و شامل:دوره های تحصیلی، دوره های تحقیقاتی و دوره های کارشناسی ارشد دو گانه (با دو مدرک فوق لیسانس مختلف) است.

دوره های کارشناسی ارشد دو گانه به دلیل این که دانشجو پس از فارغ التحصیل شدن در این دوره ی تحصیلی در مدت 2 سال، دو مدرک کارشناسی ارشد اخذ می کنند و این مورد در آینده ی شغلی آن ها و یافتن یک شغل مناسب تاثیر به سزایی دارد، طرفداران بسیاری دارد.تحصیل در مقطع دکتری در کشور استرالیا نیز اهداف بسیاری از دانشجویان از سرتاسر دنیا می باشد، زیرا با تحصیل در دانشگاه های استرالیا در مقطع دکتری این امکان را خواهند داشت تا تحقیقات دوره ی دکترای خود را در سطح بین المللی در دانشگاه های استرالیا به انجام برسانند. هزینه ی تحصیل در دوره ی دکتری نیز به طور میانگین 45.632 دلار می باشد و تفاوت زیادی با شهریه ی تحصیل در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد ندارد.

توجه داشته باشید مانند بسیاری از کشور های دیگر دنیا، هزینه ی تحصیل برای دانشجویان بین المللی که از کشور های دیگر برای ادامه ی تحصیل آمده اند، گران تر است. در کشور استرالیا نیز برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا شهریه ی تحصیل برای دانشجویان خارجی بیش تر است. اما راه هایی هم برای کم کردن شهریه های تحصیلی دانشگاه برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که در ادامه به مختصری از آن ها می پردازیم.

یکی از راه هایی که می توانید با هزینه ی کم تر در استرالیا مانند دانشجویان استرالیایی تحصیل کنید این است که شما می توانید در ابتدا برای شهروندی استرالیااقدام کنید. یکی از شرایط آن حداقل 4 سال زندگی کردن در کشور استرالیا است و پس از آن که توانستید شهروند استرالیا شوید، به تحصیل در دانشگاه های استرالیا بپردازید. این مورد برای کسانی مناسب است که قصد مهاجرت به استرالیا و زندگی کردن در استرالیا برای همیشه را دارند و توان پرداخت هزینه ی شهریه ی تحصیلی دانشگاه در استرالیا به عنوان یک دانشجوی بین المللی را ندارند.البته این روش شرایط خاصی را برای اخذ ویزا و همچنین اخذ اقامت استرالیا لازم دارد که باید بررسی شود/ از راه های دیگر برای کاهش شهریه ی تحصیل در دانشگاه های استرالیا، اخذ بورسیه ی تحصیلی می باشد و دانشجویانی که شرایط اخذ بورسیه ی تحصیلی در استرالیا را دارند، می توانند از این طریق اقدام نمایند.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.