ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

کشور کانادا جزو یکی از کشور های پهناور جهان است و پایتخت آن شهراتاوا است. کانادا یک کشور دو زبانه است و برخی از مردم آن به زبان انگلیسی و برخی به زبان فرانسوی صحبت می کنند و دلیل این امر این است که کانادا در گذشته مدتی مستعمره ی انگلیس و فرانسه بوده است. ازین رو سفر به کانادا فرصتی است تا از آداب و رسوم و فرهنگ های متنوع در یک کشور جدید آشنا شوید.سفر به کانادا مستلزم دریافت ویزای توریستی کانادا است.کانادا از طبیعت بسیار زیبایی برخوردار است و برخی جاذبه های طبیعی آن بکر و دست نخورده باقی مانده است. کانادا یک کشور سردسیر است و همه این کشور را به برف و سرما می شناسند، اما دارای جاذبه های گردشگری متنوع و بسیاری است که این جاذبه ها از آبشارهای کوهستانی مانند آبشار نیاگارا گرفته تا مناطق جزیره ای گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است.

درصورت که قصد به سفر به کانادا را دارید ؛ می توانید برای اخذ ویزای کانادا ( ویزای مولتی کانادا ) با کارشناسان با سابقه بال طلایی مشورت نمایید.

در ادامه به برخی از جاذبه های گردشگری در کانادا خواهیم پرداخت: 

برج CN تورنتو (CN Tower) کانادا

جاذبه توریستی کانادا برج CN

برج CN یکی از معروف ترین چشم انداز های کانادا است و در شب مانند یک الماس می درخشد. برج CN جزو یکی از سازه های بزرگ دنیا است که 553 متر ارتفاع دارد. این برج در کنار دریاچه اونتاریو واقع شده است و با داشتن رستوران گردشی با نمای 360 درجه ای، چشم اندازی زیبا از شهر و دریاچه، همراه با ناهاری فراموش نشدنی را برای گردشگران به ارمغان می آورد.این برج از کفپوش شیشه ای ساخته شده است و سرتاسر آن دارای پنجره های قدی استکه با 553 متر ارتفاع منظره ای شگرف و زیبا را به وجود آورده است.موزه ی حقوق بشر کانادا (Canadian Museum for Human Rights)

موزه حقوق بشر کانادا

موزه ی حقوق بشر در شهر وینیپگ در کانادا واقع شده که افراد زیادی را به خود جذب کرده است. این موزه در سال 2014 افتتاح شده و جزو اولین موزه ای است که در دنیا به حقوق بشر اختصاص داده شده و یکی از جدید ترین موزه ها در کانادا است. هدف از موزه ی حقوق بشر کانادا کشف موضوعات حقوق بشر و افزایش درک همگان از حقوق بشر است.موزه ی حقوق بشر کانادا در مورد سرگذشت قربانیان جوامع مختلف و تاریخ جهان است. جالب است بدانید این موزه پس از پنج سال شروع به کار، در مسابقات طرح بین المللی برنده ی بهترین طرح شده است.آبشار نیاگارا (Niagara falls)

جاذبه توریستی کانادا آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا در مرز مشترک کانادا و آمریکا واقع شده است و یکی از بزرگ ترین زیباترین آبشار های جهان است. این آبشار به مجموعه یسه آبشار گفته می شود، که این آبشار ها عبارتنداز: آبشار نعل اسب در کانادا، آبشار آمریکایی در کشور آمریکا که توسط جزیره ی (بز) یا (گوت آیلند)از هم جدا شده است و آبشار نقاب عروس هم در قسمت دیگر آمریکا می باشد. آبشار نیاگارا 50 متر ارتفاع دارد و در هر ثانیه 600 هزار گالن آب به دریاچه می ریزد. این آبشار جزو دومین جاذبه های طبیعی پر بازدید در دنیا است که هر ساله از سرتاسر دنیا بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جذب می کند. در این آبشار مکان هایی برای قایق رانی نیز در نظر گرفته شده است و فرصتی مناسب برای سپری کردن اوقات فراغت است. آبشار نیاگارا، لقب "پایتخت ماه عسل دنیا" را به خود اختصاص داده است.پارک آلگون کوئین (Algonquin Park)

جاذبه توریستی کانادا پارک پارک آلگون کوئین

پارک آلگون کوئین از زیبا ترین پارک های کانادا می باشد و محلی مناسب برای علاقه مندان به ماهیگیری است. این پارک درغرب شهر اتاوا واقع شده است و منطقه ای ناهموار بر روی صخره ی کانادین شیلد(Canadian Shield) است. شهرت این پارک به خاطر مناظر جنگلی فراوان و صخره ها و دریاچه های آن است. پارک آلگون کوئین کانادا دارای مسیر های ویژه ی دوچرخه سواری کوهستان، قایق رانی و پیاده روی است. این پارک زیستگاه بسیاری از حیواناتی مانند: سگ آبی و گوزن شمالی ( موس یا کاریبو) و خرس سیاه است.پارک ملی بنف (Banff National Park)

پارک ملی بنف کانادا

پارک ملی بنف در کوهستان راکی واقع شده است و یکی از زیبا ترین پارک های کانادا است. این پارک بهترین مکان برای پیاده روی است و کسانی که به اسکی کردن علاقه دارند می توانند روی شیب های آن اسکی کنند. در این پارک علاوه بر اسکی می توانید از تپه ها بالا بروید، کوه ها را بگردید و در دریاچه ها به قایق رانی بپردازید. پارک بنف یکی از زیباترین مکان ها برای افراد علاقه مند به طبیعت است.پارک کروکد بوش (Crooked Bush)

پارک کروکد بوش

در قسمت شمال غربی شهر ساسکاتون در کانادا درختان صنوبر لرزان دیده می شوند و درختان وهم آلود آن طوری در همپیچیده اند که نقاشی های "سالوادور دالی" را تداعی می کنند. سالوادور دالی یک نقاش فرا واقع گرای اسپانیایی بود. سالوادور دالی با والت دیسنی، کارگردان و تهیه کننده ی مشهور آمریکایی همکاری داشت و در ساخت کارتن کوتاه برنده ی جایزه ی اسکار (دستینو) شد. گردشگران و بازدید کنندگان در این پارک می توانند در مسیر های جنگلی در میان این درختان انبوه قدم بزنند و تجربه ای متفاوت در یکی از شگفت انگیز ترین پارک های کانادا را داشته باشند.شفق قطبی (Aurora)

شفق قطبی جاذبه توریستی کانادا

نورهای خیره کننده ی سپیده ی قطبی اکثرا با رنگ های سبز و خاکستری دیده می شوند و در زمان طلوع آفتاب قرمر رنگمی شوند. بعضی از قبایل کانادایی به این نور های شگفت انگیز رقص ارواح می گویند. شفق قطبی یکی از پدیده های حیرت انگیز در جوکره ی زمین است. این پدیده معمولا در عرض های نزدیک به دو قطب زمین و در اثر برخورد ذرات باردار باد خورشیدی و یونیزه شدن مولکول های موجود در یونوسفر به وجود می آید. شفق قطبی با نور های متحرک و رنگین در آسمان شب قابل رویت است. کانادا یکی از بهترین مکان هایی است که می توان سپیده ی شمالی را در وسیع ترین حالت مشاهده کرد.پارک استانی دایناسور (Dinosaur Provincial Park)

پارک دایناسورها کانادا

این پارک یکی از غنی ترین مناطق (دایناسور های فسیلی) در دنیا شناخته شده است و تا به امروز چندین گونه فسیل از جنس های مختلف دایناسور در آن کشف شده است که قدمت آن ها حدودا به 77 میلیون سال پیش می رسد. این پارک همچنین در یونسکو ثبت شده است و جزو یکی از میراث های جهانی یونسکو محسوب می شود. این پارک یکی از نمونه های برجسته ی زمین شناسی و الگو های فرسایش رودخانه ای است. از دیگر جاذبه های پارک استانی دایناسور می توان به پیاده روی در بیابان ها و دیدن ستاره ها در شب در این پارک اشاره کرد. یکی از موزه های سلطتنی دیرینه شناسی به اسم تایرل جهت کمک به مطالعات در زمینه ی زمین شناسی و باستان شناسی در اطراف این پارک ساخته شده است.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.