ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

خدمات اینترنت در استرالیا

در سال های اخیر، استرالیا همواره یکی از بهترین کشورها از نظر سطح رفاهی، اقتصادی، خدماتی بوده است و افراد بسیار زیادی از سراسر دنیا، مایل به زندگی در این کشور و اخذ اقامت استرالیا بوده اند. اما مساله ای که در چند سال گذشته نظر همگان را به خود جلب کرده، سرعت پایین اینترنت در کشوری همچون استرالیا است که از تکنولوژی ها روز و صنایع لازم برخوردار است. همگان انتظار دارند که این کشور، با تجهیز کردن شبکه ی اینترنت خود، بر سرعت آن بیافزاید و خدمات بهتری را در این زمینه ارائه نماید. حال می خواهیم تاریخچه ی راه اندازی اینترنت در این کشور را بررسی کرده و در نهایت وضع موجود را در مورد خدمات اینترنتی استرالیا شرح دهیم.

تاریخچه ی اینترنت در استرالیا

اینترنت در استرالیا، 10 سال زود تر از ایران راه اندازی شد و در ابتدا تنها به دانشگاهیان و اشخاص خاصی با مشاغل مشخص، اختصاص پیدا کرد. اما شروع استفاده از اینترنت دایال آپ در ایران و استرالیا، هم زمان بوده است. جالب است بدانید که در شروع کار ظرفیت زیر ساخت استرالیا 256 کیلوبایت و نصف ظرفیت زیر ساخت ایران بوده است. در سال 2002 ظرفیت زیرساخت این کشور به 24 مگابایت رسید و این مساله نشان می دهد که در سال 2002 سرعت اینترنت ایران 3 برابر سرعت اینترنت استرالیا بوده است. بعد ار آن استرالیا با آوردن تجهیزات تسلسترا به کشور خود، در این رقابت پیشی گرفت و هم اکنون سرعت اینترنت آن ها 4 برابر بیشتر از سرعت اینترنت در ایران است.

اتصال به اینترنت در استرالیا

اتصال به اینترنت در این کشور نیز یا به کمک مودم و اتصالات Wireless صورت می گیرد و یا با استفاده از اینترنت همراه تامین می گردد. برای استفاده از اینترنت Wireless و اتصال به شبکه ی اینترنت کشور استرالیا باید به یکی از شرکت های تامین کننده ی اینترنت مراجعه کنید و سرویس های ارائه شده توسط آن ها را بررسی نمایید. بررسی هزینه ی پرداختی لازم برای هر سرویس نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است تا ببینید که توان پرداخت آن را دارید یا نه. مفاد قرار داد را به خوبی مطالعه کنید و سپس برای استفاده از خدمات مورد نظرتان، با شرکت تامین کننده قرار داد ببندید.

روش دیگر استفاده از اینترنت در استرالیا، بهره مندی از اینترنت همراه است که اکنون سطح کیفی آن در این کشور، بسیار ارتقا یافته است و به راحتی توسط سیم کارتتان تامین می گردد.

اپراتورهای ارائه دهنده ی خدمات اینترت پهن باند در استرالیا

سرانجام مشکل پایین بودن سرعت در این کشور به اتمام رسید، و همان طور که انتظار می رفت اینترنت پهن باند، وارد خانه ها و محل کار افراد در استرالیا شد. در این کشور سه اپراتور تلسترا (Telstra)، اُپتوس (Optus) و ودافون انگلیس (Vodafone)، خدمات اینترنت پهن باند ارائه می دهند و کار کردن با یکی از این اپراتورها، اینترنت پر سرعت را برای مشترکین به همراه دارد.

البته مشاهدات و بررسی هایی که طی آخرین ماه های سال 2017 در مورد کیفیت اینترنت نسبت به قیمت آن، در کشورهای مختلف جهان، انجام شده نشان می دهد که سرعت دانلود استرالیا 7.7 مگابایت بر ثانیه است و رتبه این کشور، آن چنان که باید راضی کننده نیست و احتمالا کاربران به این قضیه معترض خواهند شد. چرا که در این رتبه بندی کشور استرالیا بعد از کشورهایی همچون، کنیا، تایلند و بلغارستان و کشورهای دیگر و در رتبه 55 قرار گرفته است.

قیمت اینترنت در استرالیا

تحقیقات نشان می دهد که بر خلاف کشورهای در حال توسعه که قیمت اینترنت در آن ها، کم است و همواره سعی بر پایین نگه داشتن آن می شود، در کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزلند، قیمت اینترنت بنا بر وضع اقتصادی بازار و توان مالی پرداخت کننده ها، تعیین می شود و بیشتر از سایر کشورها است.

دانستن جزئی ترین اطلاعات در مورد کشورهای مورد نظر، به شما کمک می کند تا بعد از ورود به آن کشورها احساس غریبی کم تری کنید و دچار سردرگمی نشوید. شما می توانید به آژانس مهاجرتی بال طلایی مراجعه کنید و در باره کوچک ترین مسائلی که ممکن است در کشور مقصدتان، با آن مواجه شوید، اطلاعات کسب کنید.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.