ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

هزینه ی تحصیل در لندن انگلیس

برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در انگلیس را دارند، هزینه تحصیل در انگلیس از مهم ترین اولویت ها است.انگلیس برای بسیاری از افراد، چه برای دانشجویان به قصد ادامه تحصیل و چه برای خانواده ها به منظور کار و برای زندگی اولین گزینه است. علاوه بر هزینه های تحصیل در انگلیس، شما باید هزینه های دیگر مانند: خوابگاه، خرید مواد غذایی و هزینه های رفت و آمد و..... در نظر بگیرید. البته همه اینها در صورتی اهمیت می یابد که بتوانید ویزای انگلستان یا ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت نمایید. اتحادیه ی NUS (National Union of Students)، " اتحادیه ی ملی دانشجویان" هر ساله هزینه های تحصیلی را در کشور انگلستان تخمین می زند.  تخمین زدن این هزینه ها کار آسانی نیست، چون تمام این هزینه ها به مواردی مانند: شهر دانشگاه و رشته ی تحصیلی بستگی دارد. این اتحادیه (NUS) یک انجمن جهانی متشکل از اتحادیه های ملی دانشجویی در سراسر جهان است که یکی از اهداف آن دفاع از منافع و حقوق دانشجویان جهت پیشرفت در رفاه و سطح تحصیلات آن ها است.  همان طور که در بالا هم ذکر شد هزینه ی تحصیل در انگلیس بسته به شهر های مختلف آن و همچنین با توجه به دانشگاه و رشته ی تحصیلی شما متغیر است.  ما در این مطلب به هزینه های تحصیل در شهر لندن خواهیم پرداخت. 

هزینه ی تحصیل در لندن برای دوره ی لیسانس

هزینه ی تحصیل در لندن برای دوره ی لیسانس حدود 9000 یورو در سال است که این مبلغ با توجه به دانشگاه و رشته ی تحصیلی شما ممکن است کمی بیش تر یا کم تر باشد.البته کسانی که شهروند کشور انگلیس محسوب نمی شوند و از کشور های دیگر برای ادامه تحصیل به انگلیس مهاجرت می کنند، باید هزینه ی بیش تری را بابت شهریه ی دانشگاه تا حدود 10000 یورو پرداخت کنند.

هزینه تحصیل در لندن برای دوره ی فوق لیسانس

هزینه ی دوره های فوق لیسانس از دوره ی لیسانس بیش تر است و دانشجویانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی انگلستان برای دوره فوق لیسانس شده اند باید بابت شهریه ی دانشگاه سالانه حدود 12000 یورو بپردازند. هزینه ی شهریه ی فوق لیسانس مانند دوره ی لیسانس، برای دانشجویانی که شهروند انگلیس نیستند و دانشجوی خارجی محسوب می شوند بیش تر است و ممکن است سالانه تا 20000 یورو بابت شهریه ی دانشگاه پرداخت کنند.

توجه داشته باشید که ممکن است این ارقام برای شما بالا به نظر آید ولی باید این نکته را هم در نظر بگیرید که دوره ی تحصیلی در انگلیس نسبت به ایران کوتاه تر است. یعنی دوره ی تحصیل در مقطع لیسانس از 4 سال به 3 سال و دوره ی تحصیل در مقطع فوق لیسانس از 3 سال به 2 سال کاهش می یابد.

همچنین لازم به ذکر است انگلستان برای دانشجویان وام های بسیاری را ارائه می دهد که دانشجویان می توانند در هنگام دوره ی تحصیل از وام های تحصیلی استفاده کنند که این وام های تحصیلی می تواند بر اساس نیاز مالی به شما اعطا شود.

بورسیه ی تحصیلی در لندن

بسیاری از دانشگاه ها در لندن به دانشجویان خارجی که از کشور دیگری آمده اند بورسیه می دهد که این بورسیه ها بر اساس شایستگی تحصیلی و یک سری معیار های دیگر می باشد. برای بورسیه ی تحصیلی در دانشگاه های لندن انگلستان ، برنامه های بسیاری ارائه می شود که طبق این برنامه ها با توجه به رشته ی تحصیلی و سایر معیار ها، بخشی یا کل هزینه های تحصیلی شما پرداخته می شود. البته دریافت این بورسیه ها به راحتی صورت نمی گیرد و برای اخذ آن ها رقابت های بسیاری وجود دارد.

لینک های مرتبط :

هزینه زندگی در لندن انگلستان

بهترین دانشگاه ها در لندن

جاذبه های گردشگری لندن

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.