ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

تاثیرات مهاجرت بر کشور انگلستان

کشور انگلستان، از کشورهای پیشرفته ای است که در زمینه خدمات پزشکی و فناوری های گوناگون به یکی از مهم ترین و مطرح ترین کشورهای اروپایی در دنیا تبدیل شده است. امروزه افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای مختلف را دارند، باید در مورد مزیت ها و موانع و مشکلاتی که ممکن است در زمان مهاجرت آن ها و یا بعد از مهاجرتشان پیش بیاید، اطلاعاتی داشته باشند علاوه بر این ها لازم است در مورد تاثیراتی که مهاجرت به کشوری مانند انگلستان بر خود آن کشور و مردمش دارد را آگاهی کافی بدست آورند.

در این مقاله می خواهیم به بررسی تاثیر مهاجرت در بخش های مختلف بپردازیم و مشاهده کنیم که مهاجرت به انگلستان چه مزیت ها و معایبی را برای این کشور با خود به همراه دارد.مزایای مهاجرت به انگلستان

مزایای مهاجرت می تواند هم شامل مزیت برای مهاجرین و هم کشورهای مهاجرپذیر باشد. مهاجرت در بخش های مختلف تاثیرگذار است. برخی از این بخش ها که تاثیر بیشتری نسبت به پذیرش مهاجرت دارند را معرفی می کنیم

1-   مزایای مهاجرت بر اقتصاد

عموم مردم به شدت تحت تاثیر مهاجرت در راه های مثبت و منفی قرار دارند. افزایش کارگران ، پزشکان و مهندسان مهاجر، می تواند تاثیر مثبتی بر روی بیمارستان ها و صنایع و  عموم مردم داشته باشد، زیرا کارکنان بیشتری بدون نیاز به آموزش می توانند مشغول به کار شوند. با این حال افزایش کارگران با مهارت کمتر باعث می شود که مردم با کیفیت نیروی کار خوب آشنا شوند و افراد متخصصی که با قوانین بهداشتی و ایمنی و کنترل کیفیت آشنایی دارند، برای کارهای مراقبتی و پزشکی استخدام شوند.

گفته می شود که بریتانیا جمعیت پیری دارد. همانطور که افراد مسن تر می شوند، دیگر نمی توانند کار کنند و برای زندگی نیاز به حمایت دارند. در این زمینه پیشنهاد شده است که افزایش ورود مهاجرین جوان به انگلستان به پرداخت هزینه های مربوط به سالمندان این کشور از طریق افزایش درآمدهای مالیاتی کمک خواهند کرد.

    همچنین بازار کار مناسب انگلستان، نقش مهمی برای جذب مهاجران دارد. رشد سریع اقتصادی و جذب افراد متخصص، همیشه برای افرادی که برای کار به انگلستان مهاجرت می کنند، بسیار تاثیرگذار است. کارفرماها در انگلستان از مهاجرینی استفاده می کنند که دارای تخصص و مهارت لازم باشند.

2-   دانشگاه های انگلستان و موسسه های آموزشی

مراکز آموزشی و دانشگاه ها، شرایط تحصیلی و آموزشی مناسبی برای مهاجرین و دانشجویان فراهم آورده اند. شرایط ادامه تحصیل در انگلستان طوری فراهم آمده است که بسیاری از علاقه مندان تحصیل و مهاجرت می توانند در مقاطع تحصیلی مختلف به راحتی به این کشور وارد شوند که این مورد نیز یک مزیت به حساب می آید. زیرا بسیاری از تحقیقات دانشگاهی و رشد علمی توسط افرادی صورتی می گیرد که ویزای تحصیلی دریافت برای تحصیل به این کشور آمده اند و البته در آینده نیز همین افراد در صورت داشتن تخصص و دانش کافی می توانند به تولید علم و اقتصاد انگلستان نیز کمک زیادی نمایند.

3-   افزایش دامنه استفاده از زبان انگلیسی

از آنجایی که زبان انگلیسی زبان دوم بسیاری از مردم در کشورهای مختلف است و همچنین به دلیل اینکه مدارک بین المللی زبان به انگلیسی می باشد،  یکی از دلایل مهم و محرک اصلی مهاجرین برای مهاجرت به انگلستان زبان رسمی این کشور است که امروزه بسیار پرکاربرد و مهم است. از این طریق افراد مهاجر نیز زبان انگلیسی را فرا گرفته و باعث گسترش این زبان می گردند.

از مزیت های دیگر مهاجرت به انگلیس، می توان به بیشتر شدن جمعیت کشور، به خصوص نژادها و قومیت های گوناگونی که از کشورهای مختلف وارد این کشور می شوند، اشاره کرد که می تواند از نظر فرهنگی و اجتماعی از بسیاری جهات مفید باشد.

یکی دیگر از مزیت های مهاجرت به انگلستان، استفاده از تمامی فرصت های شغلی است که مهاجران در اختیار می گیرند. یعنی تمامی توانایی ها و فرصت های شغلی که در کشور وجود دارد، شناسایی شده و مورد استفاده بالقوه مهاجرین قرار می گیرد.اثرات منفی و معایب مهاجرت به انگلستان

1-   اثر منفی در زمینه های کاری و دستمزد

افرادی که به عنوان مهاجر به انگلستان وارد می شوند، وارد مشاغلی می شوند که یا دستمزد کمی دارد و یا حتی به دستمزد کم آن قانع هستند. این حجم از مهاجرین بعد از ورود به کشور، پس از آنکه وارد بازار کار می شوند و دستمزد پائین دریافت می کنند، باعث بیکاری افراد بومی انگلستان شده و تاثیر منفی بر روی مردم انگلستان می گذارد.

2-   تغییرات جمعیتی در کشور انگلستان

مهاجرت افراد غیر بومی باعث رشد جمعیت در بیشتر مناطق انگلستان شده است، تا حدی که باعث شده آمار تولد مادران غیر بومی از مادران بومی انگلستان بالاتر برود. البته مسئله تولد در سال های اخیر تقریبا برابر شده و رشد جمعیت به طور نسبی در یک سطح مساوی باقی مانده است.

3-   افزایش جرم وجنایت

مهاجرت به هر کشوری باعث به وجود آمدن مشکلاتی در سطوح مختلف و در بین مردم می شود. از جمله این مشکلات که بسیاری از مردم بومی را تهدید می کند، افزایش آمار جرم مهاجرینی است که به کشور انگلستان وارد شده اند. زندان های انگلستان به راحتی نشان دهنده آمار تعداد مهاجرینی است که به علت ارتکاب خلاف و جرم، زندانی هستند. ناگفته نماند که برخی از زندانیان، به علت رفتارهای نژادپرستانه در کشور انگلیس در زندان ها به سر می برند.

4-   مشکلات اجتماعی و فرهنگی

از جمله مشکلات مهمی که در کشور انگلیس به دلیل هجوم مهاجرین به این کشور به وجود آمده، مشکل فرهنگی و اجتماعی است.وجود مهاجرین از کشورها و فرهنگ های مختلف در انگلستان در کنار مزایایی که دارد باعث ایجاد مشکلاتی نیز در این کشور شده است. ازدحام جمعیت مهاجرین و وجود فرهنگ های مختلف، باعث شده که استانداردهای زندگی در کشور انگلستان پائین آمده است. مسائلی که تحت تاثیر مهاجرت قرار گرفته اند، کمبود مسکن، از بین رفتن فضاهای سبز و جنگل ها، شلوغی و ساختن جاده های بیشتر در بیشتر مناطق انگلیس، است. البته رشد جمعیت انگلستان، باعث افزایش تولید ناخالص داخلی نیز شده است.

می توان گفت افزایش مهاجرت ها، علاوه بر معایبی که با خود به همراه دارد، باعث رشد اقتصادی، گسترش ارتباطات فرهنگی و تبادل افکار، بسیار سودمند و تاثیرگذار باشد.    

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.