ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

توصیه هایی برای گردشگران تور اروپا

سفر به اروپا به خاطر تفاوت فرهنگ و اقلیم مردمان آن سرزمین همیشه برای شرقی‌ها به‌ویژه ما ایرانی‌ها جذاب بوده است. سفر با تور اروپا نیز این روزها مد شده است و کسی که به قول معروف دستش به دهانش می‌رسد، باید در دورهمی‌ها و میهمانی‌ها بتواند از خاطرات قدم زدن در پاریس حرفی برای گفتن داشته باشد. اگر شما هم پولی را برای سفر کنار گذاشته‌اید، پیشنهاد می‌کنیم شور و هیجان سفر با تور اروپا را از دست ندهید. پیش از سفر به اروپا برای اینکه سفر راحت‌تری داشته باشید، باید به یک سری از توصیه‌ها توجه کنید.

توصیه‌های سفر به اروپا

·         انتخاب چمدان مناسب با چرخ‌، دسته راحت و اندازه مناسب در سفر بسیار اهمیت دارد.

·         خريد كارت‌هاي توريستي در برخي شهرهايي كه مکان‌های ديدني‌شان با اين كارت‌ها تخفيف دارند، نوعی صرفه‌جویی در هزینه‌های سفرتان خواهد بود.

·         وقتی بلیت قطار می‌خرید، محل سوار شدن را حتماً سؤال کنید، بعضی از شهرهای بزرگ ممکن است چند ایستگاه قطار داشته باشند.

·         در قطار مراقب وسایل خود باشید. از قدیم گفتن: مالت رو سفت بچسب همسایت رو دزد نکن!

·         داشتن پول خرد به همراه خود خیلی جاها می‌تواند کار شما را راه بیندازد.

·         از وسایل نقلیه عمومی مخصوصاً مترو استفاده کنید.

·         همراه داشتن برخي غذاهاي آماده وطني برای ایجاد تنوع خالی از لطف نیست.

·         در همه جاي اروپا آب آشاميدني هست، هزینه اضافی بابت آب معدنی ندهید.

·         براي خريد از فروشگاه‌ها بهتر است خودتان كيسه همراه داشته باشيد، در غیر این صورت باید بابت كيسه‌هاي نايلوني پول بدهید.

·         هزینه خوردن غذا در رستوان و حتی فست فود بالا است، شاید استفاده از غذاهای آماده فروشگاهی به صرفه‌تر باشد. به علاوه، در بعضی رستوران‌ها هزينه‌هاي جانبي مخلفات و خدمات را هم باید پرداخت کنید.

·         تهیه نقشه برای گشت و گذار در شهر کمک زیادی به شما می‌کند.

·         به روز، ساعت كار و قيمت بليت‌ موزه‌ها و اماكن ديدني توجه کنید. برخي موزه‌ها در روزهاي خاصي از ماه مجاني یا تعطیل هستند.

·         رعايت مقررات راهنمايي و رانندگي هم مهم است.

·         در ساعات شب تنها در خیابان‌های خلوت رفت و آمد نکنید.

·         نکات حائز اهمیت برای گردشگران تور اروپا

·         وارد کردن داروهاي كدئين در خیلی از کشورها ممنوع است.

·         تمام مدارك مهم خود مانند بيمه نامه سفر، بليت و دعوتنامه را برای عبور از گيت به همراه داشته باشید.

·         هرگز در فرودگاه پول چنج نکنید، مطمئن باشید که حتماً ضرر خواهید کرد. بهتر است در سفر با تور اروپا فقط یورو به همراه خود داشته باشید.

·         با توجه به اقلیم کشورهای اروپایی همراه داشتن لباس گرم و چتر براي روزهاي باراني اهمیت زیادی دارد.

·         خیلی از فروشگاه‌ها که برندهای معروف می‌فروشند، در اروپا در برخی فصول حراج دارند که می‌تواند هزینه‌های خرید شما را بسیار کاهش دهد.

·         اجاره کردن ماشین در سفر کار جالبی است. چون با خیال راحت می‌توانید مکان‌هایی را که مد نظرتان است، با برنامه‌ریزی ببینید. البته برای این کار باید از ایران گواهي‌نامه بين‌المللي بگیرید. این کار هزینه جابه‌جایی را در سفر کاهش می‌دهد، به‌خصوص اگر چند نفر باشید.

·         دانستن زبان فرانسه، اسپانيولي و آلماني به‌مراتب كاربردي‌تر از زبان انگليسي در كشورهاي اروپايي است. ساکنان این کشورها حس بهتری دارند وقتی با زبان خودشان با آنها حرف می‌زنید.

·         از اعتراضات دوری کنید. ممکن است وقتی از خیابان رد می‌شوید عده‌ای را ببینید که در حال اعتراض هستند، بهترین کار این است که هرگز وارد این جریانات نشوید.

·         بهتر است در کل در فصل‌های گران سفر نکنید. برای سفر به هر نقطه‌ای از دنیا اگر بهترین زمان سفر به آن کشور را انتخاب کنید، درست است که لذت بیشتری را خواهید برد، ولی هزینه آن را نیز باید پرداخت کنید. اگر در زمان غیر از اوج سفر به آن محل بروید، هزینه‌هایی مثل پرواز و هتل بسیار کمتر هستند.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.