ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

میراث جهانی یونسکو در فلورانس برای گردشگران تور اروپا

در قرون وسطي و دوره رنسانس در شهر فلورانس آثار معماري متعددي احداث شد که در آن دوران از رونق و اهميت زيادي برخوردار بود. در همان زمان، این شهر از مراكز مهم اقتصادي ايتاليا محسوب می‌شد.

جمعيت فلورانس با رشد گردشگري بیشتر شده است و خیل گردشگران از جاهاي مختلف دنیا به اين شهر سرازير شده‌است. در سال ۱۹۶۶ بود که رودخانه آرنو طغيان كرد و سيل آسیب‌های جبران‌ناپذیری به بناهاي تاريخي شهر وارد کرد.

فلورانس شهر شخصیت‌های معروفی مانند داوینچی، میکل آنژ، رافائل، گالیله، دانته و ماکیاولی است و رنسانس از آنجا شروع شده است. این شهر برای دانشجویان هنری و به‌ویژه معماری از جذابیت خاصی برخوردار است. اگر هنرمند باشید و آشنا به سبک‌های هنری، لذتی دوچندان از این شهر خواهید برد.

مرکز تاریخی فلورانس ناحیه یکم فلورانس نام دارد و در سال ۱۹۸۲ میلادی در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. یونسکو این ناحیه را گنجینه‌ای از آثار هنری می‌داند. این ناحیه در دوران طلایی فلورانس و در زمانی که این شهر قدرت اقتصادی خوبی داشت ایجاد شده است.

کمیته میراث جهانی یونسکو اسم کمیته‌ای از سازمان جهانی یونسکو است که اعضای آن در کشورهای مختلف نشستی برای بررسی و ثبت آثار آنها در فهرست میراث جهانی برگزار می‌کنند.

برخی میراث جهانی یونسکو در فلورانس

کلیسای جامع فلورانس: این کلیسا کلیسای اصلی شهر است. ساخت این بنا در سال ۱۲۹۶ میلادی به سبک معماری گوتیک آغاز و در سال ۱۴۳۶ با ساخت یک گنبد به اتمام رسید. مجتمع کلیسای جامع شامل کلیسای سنت جان و برج کلیسای جیوتو است که هر سه ساختمان جزء مکان میراث جهانی یونسکو است و جاذبه اصلی برای گردشگرانی است که از منطقه توسکانی بازدید می‌کنند. باسیلیکا (کلیساهایی که دارای سالن طولانی هستند) از بزرگ‌ترین کلیساهای ایتالیا می باشد و سال‌ها گنبد آن بزرگ‌ترین گنبد در دنیا بوده است. البته هنوز هم بزرگ‌ترین گنبد آجری دنیا محسوب می شود. کلیسای اصلی، کلیسای مادر مربوط به اقامتگاه پاپ اعظم کاتولیک رومی به فلورانس است. برج جیوتو که در کنار کلیسا قرار دارد یک برج ناقوسی است که بخشی از مجموعه ساختمان‌های این کلیسا را تشکیل می دهد و معماری آن نیز به سبک گوتیک است. این برج پر از تزئینات مجسمه‌ای و رنگارنگ مرمر است. البته با همه جذابیتش، این برج در مقایسه با برج کلیساهای شمال اروپا، حالتی سرد و منطقی دارد که عقل و درایت آدمی را بیشتر از عواطفش به خود جلب می‌کند.

کاخ مدیچی: این کاخ متعلق به خاندان مدیچی خانواده‌ای قدرتمند در دوران رنسانس است که سال‌ها در فلورانس حکومت کردند. اعضای این خاندان در یک مدت کوتاه توانستند به جمع نجیب‌زادگان و سیاست‌مداران بپیوندند و با نفوذشان کل اروپا را متحول کردند. از این خاندان سه پاپ، هفت حکمران توسکانی و دو ملکه فرانسوی بیرون آمده است. این خاندان در سرپرستی و حمایت از هنرمندان و جمع‌آوری آثار هنری و در کل ترویج رنسانس در ایتالیا و اروپا نقش مهمی داشتند. آخرین باقی‌مانده آنها تمام ارث و کلکسیونشان را پس از مرگ خود به فلورانس بخشید.

موزه سن مارکو: این موزه کلیسای مذهبی در فلورانس است که در واقع صومعه‌ای بوده است که در حال حاضر به موزه تبدیل شده است.

مجسمه داوود: این مجسمه از شاهکارهای عصر رنسانس در سال ۱۵۰۴ میلادی است که به وسیله میکل‌آنژ مجسمه‌ساز ایتالیایی ساخته شده است. تندیس داوود ۵٫۱۷ متر بلندا دارد و از سنگ مرمر درست شده ‌است. این تندیس پرتره یکی از قهرمانان کتاب مقدس به اسم داوود را در حال تفکر به تصویر کشیده است. بسیاری معتقدند این مجسمه از داوود درست مربوط به پیش از جنگ گلیات است. البته عده‌ای بر این تفکر هستند که مجسمه حکایت از داوود پس از پیروزی در این نبرد را دارد. شاید هم مجسمه داوود حکایت از دفاع آزادی خواهان بومی در جمهوری فلورانس را داشته باشد.

اگر اهل هنر هستید و سفر از دیدنی‌های فلورانس برایتان آرزو شده است، پیش از اینکه دیر شود، با انتخاب آژانس گردشگری بال طلایی، لذت این سفر را برای خود دوچندان کنید.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.