ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

گشت و گذاری در فرانسه با تور اروپا

نام فرانسه یادآور پاریس و نام پاریس یادآور برج ایفل است. اگر قصد سفر به اروپا با تور اروپا را دارید، حتماً کشور فرانسه را نیز جزء مقاصد خود قرار دهید. پاریس این شهر هنر و موسیقی گردشگران بسیاری را از تمام نقاط جهان به سوی خود فرامی‌خواند. شب‌های پاریس هم جاذبه‌های خاص خود را دارد، هم به خاطر نمای زیبا و نورانی برج ایفل در شب و هم به خاطر رودخانه سن و زنده بودن شهر در شب. فیلم «نیمه شب در پاریس» وودی آلن تأییدی بر این جملات هستند.

آب و هوای این شهر در تمام سال مرطوب است. برای سفر به این شهر فصل‌ بهار و پاییز بهترین وقت خواهد بود. تابستان‌های گرم و آفتابی و زمستان‌هایی نسبتاً سرد با بارش کم در انتظار شما هستند.

شمار گردشگران فرانسه در سال میلیونی هستند. سی و هفت عدد از جاذبه‌های این کشور در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده‌اند. درآمد این کشور از گردشگری بسیار زیاد است و یکی از منابع مهم کسب درآمد برای این کشور محسوب می‌شود. رقم ۷۷٫۷ میلیارد یورو برای این کشور در سال ۲۰۱۲ میلادی که از طریق گردشگری نصیب این کشور شده است، خیلی عجیب نیست. پاریس را از گران‌ترین شهرهای دنیا می‌دانند.

پاریس این پایتخت زیبا شهر بزرگی است و در دل خود هزاران سال تاریخ را نهفته دارد. هرگز در یک سفر به این کشور قادر نخواهید بود از تمام جاذبه‌های آن دیدن کنید. تنها تماشای موزه لوور به یک هفته زمان نیاز دارد. سعی کنید در توری که برای سفر به اروپا انتخاب می‌کنید، کشور فرانسه گزینه اولتان باشد.

دیدنی‌های کشور فرانسه

تجربه قدم زدن در خیابان زیبا و وسوسه‌کننده شانزلیزه با هیچ خیابانی در دنیا قابل مقایسه نیست. مراکز خرید و فروشگاه‌های زیادی در این خیابان هستند، برندهایی معروف از اروپا و غیراروپا. برخی ایرانی‌ها بیشتر به قصد خرید سفر می‌کنند. کسانی که با تور اروپا به فرانسه سفر می‌کنند، شاید از این قاعده مستثنا نباشند.

کافه‌ها بهترین جا برای این است که بتوانید از نزدیک با مردم یک شهر تعامل داشته باشید و با آنها گفت‌و‌گو کنید. پاریس شهر کافه‌ها است و لذت کافه‌نشینی با فرانسوی‌ها باید بی‌نظیر باشد. با آنها به زبان انگلیسی صحبت نکنید، متأسفانه نسبت به زبان خود تعصب دارند.

رودها و آب‌ها شهر را زنده می‌کنند و نمای خاصی به آن می‌دهند. پاریس شهر عشاق نیز مزین به رودخانه است. پل‌هایی که روی سن ساخته شده‌اند، زیبایی شهر را دوچندان کرده‌اند. شش پل زیبای پونت نئوف، آلما، الکساندر سوم، سن میشل، کنکورد و میرابو روی این رودخانه قرار دارند.

تا جایی که در توان دارید این شهر را با پای پیاده ببینید. بهترین و مقرون به صرفه‌ترین وسیله نقلیه عمومی این شهر مترو است. متروی این شهر آنقدر گسترده و شبکه آن به قدری پیچیده است که به هر نقطه‌ای از شهر بخواهید بروید می‌توانید از آن استفاده کنید. توصیه نمی‌کنیم به دلیل گرانی در این شهر از تاکسی استفاده کنید.

اگر اهل هنر باشید، هرگز از دیدن پاریس سیر نخواهید شد. پاریس سرزمین هنرمندان است. حتماً می‌دانید که امروزه هم مثل گذشته‌ها هنرمندان و نویسندگان سراسر دنیا برای عرضه هنر و تبادل عقاید خود با هم به این شهر سفر می‌کنند. بهتر است با یک برنامه‌ریزی درست برای دیدار از شهر پاریس اقدام کنید. برج ایفل مهم‌‌ترین و زیباترین جاذبه این شهر است. این برج آنقدر برای ساکنان آن مهم است که از همه جای پاریس دیده می‌شود و تا فاصله زیادی از آن هیچ ساخت و ساز صورت نگرفته است.

موزه لوور بعد از موزه شهر ممنوعه پکن دومین موزه پربازدید در دنیا است. تاق پیروزی، قصر ورسای، کلیسای معروف نوتردام و باغ لوکزامبورگ در بین گردشگران پاریس از محبوبیت خاص برخوردار هستند.

برای دیدار از هر کدام از این موارد باید برنامه‌ریزی داشته باشید. البته وقتی با تور اروپا سفر کنید دیگر نیاز نیست خودتان این کار را بکنید و آژانس تا جایی که زمان اجازه بدهد شما را به دیدار این اماکن خواهد برد. اگر برای سفر به فرانسه آژانس گردشگری بال طلایی را انتخاب کنید در طول سفر آرامش، امنیت و اطمینان خاطر خواهید داشت.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.