ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

هلند یکی از زیباترین مناطق دیدنی در تور اروپا

هلند کشوری کوچک در شمال غربی اروپا و پایتخت آن شهر آمستردام است. این کشور از شرق با آلمان، از جنوب با بلژیک و از غرب از طریق دریا با بریتانیا در ارتباط است. بیست درصد این سرزمین را آب‌ها تشکیل می‌دهند که رودخانه راین نیز از میان آن می‌گذرد. هلند کوهی ندارد و ارتفاع بلندترین نقطه در جنوب آن فقط به ۳۲۲ متر می‌رسد.

آسیاب‌های بادی، دوچرخه، پنیر و گل لاله از عناصر معروف این کشور هستند. آمستردام وسیع‌ترین شهر این کشور و مهم‌ترین مرکز جذب گردشگران در این کشور است. کشور هلند برخلاف کشورهای دیگر اروپایی غذاهای معروف زیادی ندارد. جالب است بدانید که هلندی‌ها به خوردن سیب زمینی خیلی علاقه دارند.

هلند آب و هوایی معتدل دارد با زمستان‌هایی خنک و تابستان‌هایی گرم. هیچ زمانی برای سفر به این کشور نامناسب نیست. مناطق ساحلی در زمان تعطیلات تابستانی بسیار شلوغ هستند. قطار اصلی‌ترین وسیله حمل و نقل عمومی این کشور است.

دیدنی‌های شهر آمستردام

·         کانال‌های آمستردام: کانال‌های آمستردام که به دلایل اقتصادی ساخته شده بودند، به طرز عجیبی به بزرگ‌ترین اماکن گردشگری این شهر تبدیل شدند. در حاشیه این کانال‌ها خانه‌های زیبایی وجود دارند که به قرن هفدهم مربوط می‌‌شوند.

·         موزه ملی: این موزه بزرگ‌ترین موزه هنر در هلند است و به علت دارا بودن آثار نقاشان هلندی مانند ورمیر و رامبراند، شهرت دارد.

·         میدان دام: میدان دام از قدیمی‌ترین میدان‌های شهر با ساختمان‌های تاریخی، مانند کاخ سلطنتی است. بنای یادبودی به افتخار قربانیان جنگ جهانی دوم در این میدان ساخته شده است.

·         آسیاب بادی د خووایا: این آسیاب در شرق مرکز تاریخی قرار دارد و یکی از تنها ۶ آسیاب بادی باقی مانده از گذشته است.

·         پل لاغر: این پل، پل عابر پیاده‌ای بر روی رودخانه‌ای به‌نام آمستل و محبوب‌ترین پل در بین بیش از ۱۲۰۰ پل است.

·         بازار گل: بازار گل در سینگل یکی از کانال‌های آمستردام قرار دارد و آخرین بازار گل شناور شهر است.

·         ایستگاه مرکزی: این مرکز حمل و نقل به سبک نئو رنسانس ساخته شده است. این ایستگاه در کنار رودخانه قرار دارد و برای ثبات آن از ۸۶۰۰ ستون استفاده شده است.

·         خانه آن فرانک: این خانه محل مخفی شدن خانواده‌ای به نام فرانک است که در زمان جنگ سعی کردند از دست نازی‌ها فرار کنند و جان خود را نجات دهند. این مکان امروزه به موزه تبدیل شده است که برخی از وسایل شخصی فرانک از جمله دفترچه خاطراتش در این موزه قرار دارد.

·         کاخ سلطنتی: این کاخ در اصل به عنوان سالن شهر ساخته شده بود و بعدها به کاخ تبدیل شد.

·         موزه ونگوگ: این موزه در یک ساختمان بزرگ مدرن قرار دارد و بیش از ۲۰۰ اثر از ونگوک نقاش معروف هلندی را در خود جای داده است.

·         بگینج: از جمله قدیمی‌ترین بنا‌های شهر آمستردام است. این ساختمان برای منزل دادن گروهی از زنان مؤمنه ساخته شده است.

·         ماخنا پلازا: این ساختمان باشکوه در گذشته اداره پست بوده است، اما امروزه به عنوان مرکز خرید از آن استفاده می‌شود. این سازه با طراحی سبک نئو گوتیک ساخته شده است.

·         برج مونتل بانز: برجی تاریخی است که بخشی از دیوار دفاعی اطراف شهر را در زمان های گذشته تشکیل می‌داد. منار مخروطی و ساعت آن بعدها به برج افزوده شدند.

·         موزه دریایی آمستردام: این موزه نمایانگر داشتن تاریخ طولانی هلند در زمینه نیروی دریایی است. تعداد بسیار زیادی از کشتی‌ها به صورت ماکت و حتی در اندازه بزرگ برای نمایش در این موزه وجود دارند.

·         پارک فوندل: بزرگ‌ترین پارک شهر است. در طول فصل تابستان کارهای موسیقی و تئاتر در فضای باز پارک اجرا می‌شود.

اگر قصد سفر به کشور هلند این کشور سرسبز را دارید و دلتان می‌خواهد باغ‌های گل این کشور را از نزدیک ببینید، برای سفر با تور اروپا از طریق آژانس گردشگری بال طلایی اقدام کنید.


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.