ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

جاذبه‌های ایتالیا در تور اروپا

کشور ایتالیا در جنوب اروپا است و پایتخت آن نیز شهر زیبای رم است. این کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و جزایر سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است. این کشور پنجمین کشور پرجمعیت اروپا است. آب ‌و هوای آن معتدل و مناسب است. دو کشور مستقل کوچک واتیکان و سان مارینو درون خاک ایتالیا واقع شده‌اند.

بهترین زمان سفر به ایتالیا فصل بهار و آخر پاییز است. دمای هوا اغلب معتدل و مناسب است. مرداد بدترین ماه سفر به ایتالیا است، زیرا هوا بسیار گرم و مرطوب است.

این کشور با موزه‌ها و بناهای تاریخی گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می‌کند. بر طبق اعلام یونسکو بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در کشور ایتالیا قرار دارد و نخستین هتل اجتماعی در میلان ایتالیا بنا شده است. شهرهای میلان، رم، ونیز و فلورانس مقصدهای مهم گردشگری این کشور هستند.

شهر رم اولین مقصد گردشگران ایتالیا است. رم با تاریخ هزارساله و آداب و فرهنگ مخصوص به خود، مردمان خونگرم، پیتزا و پاستا، بستنی‌ ایتالیایی و کلیساهایش شهرت جهانی دارد.

در ایتالیا چیزی به اسم غذای ایتالیایی نیست، زیرا همه غذاها ایتالیایی هستند. حمل و نقل شهری و بین شهری در ایتالیا ممکن است سر وقت و منظم انجام نشود.

برج پیزا جالب‌ترین و قدیمی‌ترین برج جهان با ۸۵ متر بلندا و ۱۴۵۰۰ تن وزن در شهر پیزا قرار دارد. این برج با این هدف ساخته شد که ساعتی بزرگ را بالای آن قرار دهند، اما این بنا مدت زمانی پس از احداث کج شد و برای همیشه به همان شکل ماند. البته هر ساله بر میزان انحراف این برج اضافه می‌شود. موزه‌ واتیکان نیز از دیدنی‌ترین‌های این کشور و حتی یکی از تماشایی‌ترین موزه‌های دنیا است.

دیدنی‌های شهر رم

این شهر پر از مکان‌های دیدنی است، ولی باید بگوییم که بنای کلسئوم از شهرت خاصی در رم برخوردار است و قدمت آن بیش از ۱۹۰۰ سال است. معماری زیبای این بنا را باید حتماً از نزدیک ببینید. فواره‌های تروی، پله‌های اسپانیایی، ستون‌های هرمی شکل مصری و دادگاه باستانی از دیگر جاذبه‌های این شهر هستند.


دیدنی‌های شهر ونیز

وقتی نام ونیز را می‌شنویم دلمان پر می‌کشد برای کوچه‌های زیبایی که برای رفت و آمد در آنها باید سوار قایق شد. هیجان اینکه وقتی در خانه را باز کنی، سوار بر قایق پارک شده جلوی خانه قرار گیری، کافی است که وقتی با تور اروپا به ایتالیا رفتید، خواهان دیدار شهر ونیز باشید.درست است که این شهر با قایق‌های رؤیایی اش شهرت دارد، ولی دیدنی‌های دیگری مانند موزه‌ ونیز و بازار محلی هم دارد.

دیدنی‌های شهر میلان

میلان شهر انواع هنرها و مد است. چند برند معروف دنیا در این شهر مشغول فعالیت هستند. یکی از جاذبه‌های این شهر که باز شهرت جهانی دارد، نقاشی معروف شام آخر داوینچی است که روی دیواری در کلیسای سانتا ماریا دل گرازی نقش بسته است.

کلیسای جامع میلان دومین کلیسای کاتولیک در دنیا است. این کلیسا ۱۵۷ متر ارتفاع و ۴۰ هزار نفر ظرفیت دارد. سبک معماری این بنای بسیار زیبا ترکیبی از گوتیک و نئوگوتیک است.


دیدنی‌های شهر فلورانس

فلورانس زیباترین شهر ایتالیا از نظر گردشگران است. این شهر شهرت خود را از معماری بناهایی که در زمان قرون وسطي و عصر رنسانس ساخته شده‌‌اند به دست آورده است. مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های این شهر بسیار زیاد است و آثار ثبت شده تاریخی این شهر نیز بسیار بیشتر از تصور شما می باشد. این شهر با کلیساها، موزه‌ها و بناهای تاریخی اش، خود یک موزه تمام عیار است.

ایتالیا از کشورهایی است که در بین ایرانی‌ها به دلیل شباهت ظاهری با آنها طرفداران زیادی دارد. برای سفر به این کشور با آژانس گردشگری بال طلایی در تماس باشید.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.