ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

آگاهی از وضعیت اقتصادی برای افرادی که قصد سفر و اخذ ویزای توریستی کانادا و یا قصد تجارت به این کشور و مهاجرت به کانادا را دارند، دارای اهمیت ویژه ای است. کشور کانادا، عضو سازمان همکاری اقتصای و توسعه(OECD)Economic Co-operation and Development  و گروه 8(G8) است. سازمان همکاری اقتصادی و توسعه واقع در پاریس شامل 35 کشور که متعهد به اصول دموکراسی و اقتصاد آزاد هستند. گروه جی 8 شامل هشت کشور صنعتی است که 50% اقتصاد جهان را تشکیل می دهند. این 8 کشور شامل: فرانسه، آلمان، بریتانیا، ژاپن، ایالات متحده آمریکا و کاناداست که البته در حال حاضر، کشور روسیه در تعلیق به سر می برد و این گروه به گروه جی 7 تغییر نام داده است.

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در سال 1961 تاسیس شد و شامل کشورهای غیر اروپایی بود. ایده شکل گیری این سازمان، یکپارچگی اقتصادی کشورها با یکدیگر بوده است.

این سازمان به نام "باشگاه کشورهای ثروتمند" نیز شناخته می شود. این سازمان یا باشگاه، مجموعه ای از کشورهای ثروتمند هستند که با سه ویژگی مهم شناخته می شوند. اولین ویژگی، گزارش های اقتصادی آن ها در چشم انداز جهانی و در مقایسه با سایر کشورهای مختلف با توجه به سرفصل های اقتصادی و خط مشی های مشخص شده برای رسیدن به آن است. دومین ویژگی در واقع اجتناب از مالیات یا (BEPS) Base Erosion and Profit Shifting است که هدف آن، هماهنگی در سیاست های این کشورها با یکدیگر است. سومین ویژگی تحلیل استانداردهای آموزش و پرورش یا (PISA) Programme for International student Assessment است که باعث می شود کشورها زمانی که رتبه بندی های اقتصادی خود را مشخص می کنند، ممکن است به رده ای پائین سقوط کنند. بنابراین این ویژگی ها بیان کننده یک توصیف دقیق و یک تحلیل جامع و استاندارد از وضعیت اقتصادی کشورهاست.

کشور کانادا دارای اقتصاد بازار آزاد است ولی نسبت به کشورهای اروپایی، دولت مداخله اقتصادی کمتری دارد.

در اینجا کمی از اقتصاد و رشد اقتصادی کانادا را در سال های 2017 و 2018 توضیح می دهیم.

محصولات اقتصادی کانادا

کشور کانادا دارای ذخایر بسیار وسیع گاز طبیعی و نفت در استان های آلبرتا، بریتیش کلمبیا و ساسکاچوان است. البته در برخی از شهرهای کانادا مانند انتاریو، مانیتوبا و نیوفولدولابرادور به دلیل ارزان بودن انرژی الکتریکی و بی ضرر بودن آن برای محیط زیست، استفاده زیادی از این نوع انرژی می شود. کشور کانادا در عرضه محصولات کشاورزی، کشور بسیار موفقی است. از محصولات کشاورزی مهم کشور کانادا غلاتی مانند گندم و سایر محصولات است.

کانادا دارای ذخایر طلا، آلومینیوم، نیکل و سرب و بزرگترین تولیدکننده روی است.

بسیاری از مردم کانادا، به دلیل وجود منابع طبیعی، معادن و صنایع مختلف، می توانند زندگی خود را بگذرانند. کشور کانادا از نظر اقتصادی و تجارت با ایالات متحده آمریکا روابط و وابستگی های نزدیکی دارد.

رشد اقتصادی کانادا

در سه ماهه دوم سال 2017 کانادا رشد بالقوه ای در بیشتر زمینه های اقتصادی داشت. GDP یا تولید ناخالص داخلی، در سال 2017رشد 3.1 درصدی داشته(1.726.3 billion) و انتظار می رود در سال 2018 شاهد رشد 2.2 درصدی آن باشیم. مصرف کنندگان در کانادا، عامل اصلی رشد اقتصادی در سال 2017 بوده اند.

اقتصاد کانادا در سه ماهه ی سوم سال 2017 با افزایش 0.9 درصدی نسبت به ماه های قبل رشد چشمگیری داشت. اما بالاترین نرخ رشد، مربوط به سه ماهه سوم سال 2011 بود که عمدتا توسط مصرف خانوارها و صادرات کالاها افزایش داشت.

همچنین در سال 2017 رشد ناشی از خرید وسایل نقلیه و بازپرداخت سرمایه گذاری های تجاری، به رشد اقتصادی کانادا کمک کرد.

رشد 2.2 درصدی تولید ناخالص داخلی کانادا در سال 2018، رشد مناسبی است. رشد اقتصادی از دیدگاه استانی نیز به صورتی است که استان هایی مانند استان آلبرتا، بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان و انتاریو موتور رشد کشور کانادا خواهند بود.  در حالی که استان های آتلانتیک کانادا(نیوبرانزویک، جزیره پرنس ادوارد و نوا اسکوشیا) در کانادا نرخ رشد اقتصادی پائین تری را نسبت به سایر نقاط نشان می دهند.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.