ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

مزایا و معایب زندگی در کانادا

افردی که به کشور کانادا مهاجرت می کنند ممکن است در آنجا با نکات مثبت یا منفی احتمالی مواجه شوند، به همراه داشتن خانواده در کشوری بیگانه و شروع یک زندگی جدید و نوپا و به دور از مشکلات بدون شک با دشواری هایی روبروست.البته در ابتدا سختی هایی پیش روی مهاجران قرار دارد، اما پس از مدتی اقامت و آشنایی با کشور و یافتن شغلی مناسب تا حدودی به مشکلات پایان می دهد. در این مقاله به برخی از جوانب مثبت و منفی زندگی در کانادا اشاره خواهیم کرد، با ما همراه باشید تا با این موارد آشنایی پیدا کنید.

اخذ ویزای کانادا و سپس اقامت این کشور پروسه نسبتا پیچیده است و لازم است که با مشاوران و متخصصین این موضوع همکاری گردد.اطلاع از مزایا و معایب مهاجرت و اقامت یکی از موارد مهم محسوب می شود.

مزایای مهاجرت و زندگی در کانادا

رشد اقتصادی بالا در کانادا

کشور کانادا به علت داشتن اقتصادی مناسب و رشد صنعت در بسیاری از صنایع دارای بازار کار قوی است. به منظور رشد اقتصادی و به دلیل اینکه کشور کانادا نیروهای تخصصی لازم را در بسیاری از صنایع ندارد، به جذب نیرو و کارگران خارجی مبادرت دارد. به همین خاطر افرادی که مهارت و تجربه لازم در کارهای تخصصی دارند، در این رشته ها و صنایع جذب و مشغول به کار می شوند. این افراد معمولا از کشور و ملت هایی به کانادا مهاجرت می کنند که از رکود جهانی رنج می برند.

رعایت بهداشت و اصول بهداشتی

کشور کانادا در رعایت نکات بهداشتی و عرضه خدمات بهداشتی با کیفیت به شهروندان یکی بهترین کشورهاست و یکی از مهمترین نکات مثبت زندگی در کانادا ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی با استاندارهای بسیار بالا است.

تنوع فرهنگی زیاد

از کانادا می توان به عنوان یک کشور چند فرهنگی یاد کرد. کشور کانادا مهاجران بسیاری با فرهنگ های متنوع در خود دارد. جوامع چند فرهنگی به تعامل و همکاری با افرادی که از کشورهای خارجی وارد این مناطق می شوند عادت کرده اند. کانادا از جمله کشورهایی است که در ابتدای ورود مهاجرین محیط راحتی را برای آنها فراهم می آورد.

آمار پایین جرم و جنایت در کانادا

اگر می خواهید به جایی سفر یا مهاجرت کنید که به دلیل آمار جرم و جنایتش پایین ، در آن 100% احساس امینت داشته باشید کانادا می تواند یکی از گزینه های مناسب در دنیا باشد. کانادا یکی از کشورهایی است که کمترین میزان جرم و جنایت را در جهان تجربه می کند. کشور کانادا در معرض جنایت هایی با خشونت کمتر، نسبت به سایر نقاط جهان است.

برنامه های اجتماعی بزرگ

کانادا برنامه های رفاهی و اجتماعی بسیاری دارد که برای مهاجران و مردم مفید هستند. سیستم مراقبت های بهداشتی سیستم بسیار مناسبی دارد که به صورت عادلانه با افراد برخورد می کند. سیستم و برنامه های اجتماعی دیگری نیز موجود هستند که بر آموزش و تمرین تمرکز دارند تا به افراد کمک کنند که به شغل مناسب و مورد هدف خود با مهارتی که در آن دارند دست یابند. سیستم آموزش و پرورش کانادا نیز یک سیستم متعادل و منظم است و کشور کانادا توانسته از این طریق و با برنامه ریزی مناسب بودجه لازم برای تاسیس مدارس جدید را به دست آورد.

فراوانی منابع طبیعی

کانادا دارای منابع طبیعی فراوانی مانند، سنگ های قیمتی، سوخت های فسیلی، چوب و برخی مصالح ساختمانی است. فراوان بودن منابع طبیعی کارهایی را برای افراد محلی و مهاجرین ایجاد می کند. از جمله آن ها ساخت خانه ها و تعمیر خانه ها می باشد. کانادا را می توان یک کشور غنی دانست، زیرا در کمک به شهروندان خود خوب عمل می کند.

مناظر طبیعی وسیع

مناظر طبیعی متنوع در کانادا از اقیانوس تا دریاچه ها، کوه ها و تندراه ها، همگی زیبایی های چشم نوازی را به وجود آورده است. کانادا طیف گسترده ای از فعالیت هایی که در فضای باز می توان انجام داد را در خود دارد. در سواحل شرقی مانند نوا اسکوتیا ( Nova Scotia) دسترسی دارید و انجام کارهایی از قبیل ماهیگیری و قایقرانی در آن آسان است. بخش مرکزی کشور فرصت هایی مانند شکار را برای علاقه مندان آن به وجود آورده است. در کل کشور نیز، می توانیم پیاده روی های عالی و مناسبی را داشته باشیم. کانادا به طور کلی یک زیبایی طبیعی، همراه با جمعیت گسترده ای که در آن زندگی می کنند را ارائه داده است.

کشوری قابل احترام

 کانادا به علت وسعت فراوانش یک کشور شناخته شده است که نیازهای شهروندانش را به خوبی می شناسد و حقوق شهروندی در آن بخوبی اجرا می شود.کانادا به ندرت در درگیری ها و مشکلات و مسائل جهانی نقشی مداخله جویانه دارد و ثبات در زندگی شهروندان از اولیت های اصلی تصمیم گیری های این کشور محسوب می شود.

جوانب منفی زندگی در کانادا

سیستم مراقبت بهداشتی

کانادا دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی ملی ( پزشکی سوسیالیست) است که برخی از آن بسیار راضی هستند. در حالی که عده ای به این نکته اشاره می کنند و می گویند " اگر فردی دچار تصادف و بیماری ناگهانی شود و نیاز به مراقبت دراز مدت داشته باشد، ممکن است مدت زمان زیادی در صف انتظار باشد. زمان انتظار برای مواردی از قبیل جراحی انتخابی و یا مراقبت های بعد از آن، از شرایط درمانی است که ممکن است برای فرد بیمار مشکل ایجاد کند.

همانطور که متوجه شدید ، سیستم بهداشتی کانادا در لیست مزایا و جوانب مثبت زندگی در این کشور نیز قرار داشت.دلیل آن این است که سیستم سلامت و بهداشت کانادا مطمئنا یکی از بهترین سیستم های بهداشتی دنیا محسوب می شود ، اما با این حال نقاط ضعف و منفی هم در قوانین آن بخصوص در مورد شرایط خاص و یا شرایط مربوط به مهاجران وجود دارد.

کنترل دولتی

دولت کانادا، به معنای واقعی کلمه، در هر جنبه ای از زندگی یک کانادایی حضور دارد. یعنی از جایی که آن ها به مدرسه می روند و جایی که در یک رستوران در حال خوردن یک غذای چرب هستند. مردم احساس می کنند که قوانین زیادی در کانادا وجود دارد و دولت به طور مدام شهروندان را مدیریت می کند.

با این حال این امر موجب شده است که کشور کانادا در جهان، یکی از بهترین کشورها باشد که صلاح کلی مردم را در نظر می گیرد. اما بهرحال از نظر برخی این موضوع با اصول آزادی های فردی در تناقص است و ممکن است موضوعی منفی در نظر گرفته شود.

هزینه های زندگی

هزینه زندگی در کانادا ممکن است بالا باشد. این گرانی در شاخص قیمت مصرف کننده، 112% بالاتر از ایران است.قیمت های اجاره خانه در کانادا تقریبا 100% بیش از ایران می باشد (یعنی دو برابر بیشتر). اما با این حال قدرت خرید در کانادا حدود 150% ( دو نیم برابر) بیش از ایران تخمین زده می شود.

اگر درآمد متوسط ماهیانه در ایران را 1.700.000 تومان در نظر بگیریم ، درآمد متوسط ماهیانه یک شهروند کانادایی حدود 4 برابر بیشتر از این مقدار است.بنابراین با توجه درآمد متوسط بیشتر در کانادا ، در صورتی که شهروند کانادا باشید و به مقدار یک شهروند عادی اجازه کار داشته باشید باعث می شود حتی با توجه به هزینه های بالا ، قدرت خرید بسیار بیشتری بدست آورید.

اما بالا بودن هزینه های زندگی در کانادا برای افرادی که به قصد سفر تفریحی و یا برای تحصیل به این کشور وارد می شوند می تواند تا حد زیادی آزار دهنده باشد زیرا با اخذ ویزای توریستی کانادا یا ویزای تحصیلی شما شهروند این کشور محسوب نمی شوید که در این صورت یا منبع درآمدی ندارید و یا کمتر از حد متوسط اجازه کار خواهید داشت که لازم است این موضوعات را نیز در نظر بگیرید.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.