ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

بیشترین مناطق مهاجر پذیر انگلیس

انگلستان کشوری با رودخانه های بزرگ و کوچک، سرزمین های حاصلخیز و کشاورزی رو به رشد و آب و هوای مناسبش یکی گزینه های مطلوب برای مهاجرت محسوب می شود. مهاجرت به انگلستان با چالش هایی روبرو است و یکی از آنها آگاهی از بهترین شهر و منطه برای سکونت و اقامت می باشد. انگلستان با شهرهای معروفش مانند لندن، منچستر، بیرمنگام و لیورپول برای بسیاری از مردم دنیا جذاب است. شرایط و امکانات متعددی که در این کشور برای رفاه زندگی مردم فراهم آمده، افراد زیادی را برای زندگی به آنجا جذب کرده است. در این مقاله شهرهایی از انگلستان که مهاجران بیشتر به آن مناطق وارد شده اند را بررسی می کنیم:

بر اساس آمار اداره آمار ملی انگلیس، لندن همچنان از محبوبترین مقصد برتر مهاجرت است و جمعیتی بالغ بر 2.85 میلیون نفر در این پایتخت زندگی می کنند.

می توان گفت حدود 13% از جمعیت فعلی انگلیس در خارج از کشور متولد شده اند. این در حالی است که این آمار در سال 2001 تنها 9% بوده است.

جنوب شرقی انگلیس نیز یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت افراد خارجی با جمعیت تقریبی 1.011.000 نفر است. شرق انگلیس نیز با جمعیت 635.000 نفری از مناطق دیگر مهاجرپذیر انگلیس به شمار می رود.

لوتون، پیتربرو و بوستون در لینکلن شایر انگلستان، جز مناطق مهاجرپذیری هستند که 17% از ساکنان آن در کشورهای عضو اتحادیه اروپا متولد شده اند.

جالب است بدانید که بوستون "شرقی ترین شهر اروپایی در بریتانیا" است که بیشترین تعداد پاسپورت های غیر اتحادیه اروپا را در خارج از لندن دارد.

 با این حال، داده ها از آخرین سرشماری نشان می دهد بزرگترین و بیشترین تعداد مهاجرین مربوط به شمال شرق انگلستان است که جمعیت مهاجرانش از سال 2012 که 24.422 نفر بوده، تا الان به 76.583 نفر رسیده است.

جنوب شهر "ولز" یکی از کمترین تعداد مهاجرین خارجی غیر انگلیسی را دارد. جمعیت غیر بومی آن 1000 نفر یعنی تنها 1.5% از جمعیت بومی 67.000 نفری را تشکیل می دهند.

اگر بخواهیم به افراد ساکن شهرهای مختلف اشاره کنیم که در چه مناطقی از انگلیس ساکن هستند، می توان به لهستانی ها اشاره کرد که عمدتا در غرب لندن یعنی شهر "ایلینگ" مستقر شده اند. تعداد کمی از لهستانی ها نیز در ایرلند شمالی ساکنند.

 محبوبترین مقصد برای عراقی هایی که در حال رفتن به انگلستان هستند، شهر "هال" است.

اما ایرانیان مهاجری که به انگلستان وارد شده اند، طبق آخرین آمار ارائه شده جمعیتی بالغ بر 91،087 نفر هستند. ایرانیانی که در کشور انگلیس اقامت یافته اند، عمدتا اشخاص یا فرزندان یا فرزندزادگان ایرانیان می باشند که اکنون در این کشور زندگی می کنند. از تعداد 91،087  نفر مهاجر وارد شده به کشور انگلیس، تعداد 37،339 نفر در شهر لندن زندگی می کنند. زبان های رایج ایرانیان در انگلیس، زبان فارسی و انگلیسی است و مذهبشان طبق آمار ارائه شده، مسلمان، شیعه و سنی هستند. شهرهایی از انگلیس که بیشترین که ایرانیان را در خود جای داده به ترتیب: لندن، منچستر، بردفورد، لیدز، گلاسکو و نیوکاسل است.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.