ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

اولویت اکثر کسانی که قصد گرفتن اقامت کانادا را دارند، داشتن امنیت شغلی و اطمینان یافتن از پیدا کردن شغل مناسب می‌باشد. کارفرمایان کانادایی برای پرداخت حقوق کارکنان‌ اولویت را به شهروندان کانادا یا ساکنان دائمی اختصاص می‌دهند. آن‌ها از نظر قانونی ملزم به درمان کارگران موقت در فرآیند استخدام نیستند و برخی از کارفرمایان کانادایی این موضوع را در شرح شغل خود اعلام می‌کنند. در زمینه بازار کار، کانادا تا سال 2021، بیش از یک میلیون شغل جدید ایجاد خواهد کرد که ساکنان این کشور، توانایی پوشش دادن این بازار کار را نخواهند داشت.

طبق گزارشات رسمی دولت کانادا، مهاجرین متخصص در سال اول اقامت در کانادا بیشتر و یا برابر با ساکنان دائمی این کشور کسب درآمد می‌کنند. دانش زبان قوی فرانسه و انگلیسی در جذب شدن در بازار کار کانادا تاثیر بسزایی دارد. روندی که قابل مشاهده است حاکی از دریافت اقامت در سریعترین زمان ممکن و حتی بدون انجام مصاحبه در کشور کانادا برای متخصصان و کسانیکه تسلط کافی بر زبان دارند، می‌باشد.

با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، دولت کانادا قصد دارد تا با توسعه بخش های زیر‌ساختی به تعداد مشاغل بیافزاید، که ایرانیان بخش بزرگی از جامعه مهندسین و مشاغل مهندسی را در کانادا انجام می‌دهند. گزارش‌های اقتصادی در بازار کار کانادا، وضعیت روبه رشدی در شرکت‌ها را باتوجه به نرخ بالای رشد اقتصادی نشان می‌دهد که در پی جذب نیروی کار متخصص در آینده می‌باشند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان و مشاوران متخصص و حرفه‌ای آژانس بال‌طلایی در زمینه امور اقامت و مهاجرت در تماس باشید.


بازار کار در کانادا

وضعیت کار در بازار کار کانادا

▼چگونه می توانیم در کشور کانادا کار کنیم؟

به طور کلی، افرادی که شهروندان کانادایی یا مقیم دائم نمی‌باشند، نیاز به یک مجوز کار معتبر برای کار کردن در کانادا هستند. با این حال، کارگران خارجی می‌توانید برخی از مشاغل را در کانادا بدون اجازه کار انجام دهند. اولین قدم برای فعالیت در کانادا، دریافت پیشنهاد شغلی مناسب از یک کارفرمای کانادایی است.

▼آیا به پیشنهاد شغلی برای مهاجرت به کانادا نیاز دارید؟

بر خلاف برخی از کشورهای خارجی، شما نیازی به پیشنهاد کار برای مهاجرت به کانادا ندارید. برنامه هایی برای شما وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد برای اقامت دائم در کانادا بدون تأمین اشتغال از قبل درخواست دهید. اگر شما یک کارگر ماهر هستید، می‌توانید برای اقامت دائمی در کانادا درخواست دهید.

▼چگونه می توانم اجازه کار در کانادا را بگیرم؟

برای کارگران خارجی، معمولا قبل از اینکه کارمند با استخدام و توسعه‌ی اجتماعی کانادا (ESDC) مجوز کار موقت را دریافت کند، پیشنهاد استخدام از سمت کارفرمای کانادایی مورد نیاز است، پس یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی معمولا یک پیش نیاز برای دریافت مجوز کار در کانادا است. اداره مهاجرت کانادا نیاز به اجازه کار برای تعداد محدودی از فعالیت های مربوط به کار در کانادا را صادر می‌کند. اجازه کار همیشه به طور موقت صادر می‌شود اما اغلب می‌تواند از داخل کانادا تمدید شود.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.