ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

تفاوت ویزای سینگل و مولتیپل کانادا

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا باید ویزای کانادا انواع مختلفی داشته باشد و یا تفاوت این نوع ویزاها در چیست و اگر هرکدام از این نوع ویزاها را داشته باشیم با چه مزیت‌ها و محدودیت‌هایی روبه رو هستیم؟ در اینجا می‌خواهیم به بررسی ویزای مولتی و سینگل کانادا بپردازیم.


تفاوت ویزای سینگل و مولتیپل کانادا


ویزای مولتی چیست؟

ویزای مولتیپل کانادا بدین صورت است که امکان چندبار ورود در مدت زمان تعیین شده را به کشور کانادا برای فرد درخواست کننده‌ی ویزای کانادا می‌دهد. توجه داشته باشید که در هر بار ورود به این کشور به مدت شش ماه امکان اقامت در آن را دارید.


ویزای سینگل چیست؟

با ویزای سینگل امکان یکبار سفر کردن به کشور کانادا را دارید. به عنوان مثال، شما ممکن است برای یک سفر محدود توریستی قصد وارد شدن به کشور کانادا را داشته باشید و یا برای یکبار قرار است در یک رویداد خاص در کانادا شرکت داشته باشید.این شرایط به شما امکان دریافت ویزای سینگل کانادا را می‌دهد. اگر از کشور کانادا خارج شوید، برای ورود مجدد به این کشور میبایست اقدام به دریافت مجدد ویزا کنید.


تفاوت ویزای مولتی و سینگل کانادا

تفاوت اصلی بین ویزای مولتی یا مولتیپل با ویزای سینگل این است که یک ویزای سینگل یا تک ورودی تنها اجازه یکبار ورود به کانادا را دارد و یک ویزای چند ورودی یا مولتی اجازه چندبار ورود را به شخص تقاضا کننده می‌دهد.

متقاضی دریافت ویزای کانادا نیازی به انتخاب نوع ویزای مولتی و سینگل ندارد، به صورت کلی همه متقاضی ویزای مولتیپل تلقی می‌شوند. سفارت خانه درخواست‌ها را بررسی می‌کند و براساس وضعیت فرد ویزا را صادر می‌کند. پس ممکن است واجد شرایط ویزای مولتی کانادا باشید، در غیر این صورت ویزای سینگل کانادا به شما تعلق می‌گیرد.

هر دوی این ویزاها براساس هدف شخص از سفر و باتوجه به شرایطی که متقاضی دارا می‌باشد، براساس صلاحدید افسر کنسولگری کانادا دارای مدت زمانی برای اعتبار ویزا خواهد بود. مزایای ویزای مولتی کانادا نسبت به ویزای سینگل کانادا در این است که متقاضی با داشتن ویزای مولتیپل کانادا در مدت زمان تعیین شده توسط سفارتخانه، اجازه چندبار ورود و خروج در کشور کانادا را دارد. برای کسانی که مجبور به رفت و آمدهای بیشتری در این کشور هستند، بهتر است شرایط خود را برای ویزای مولتی کانادا بهتر کنند تا واجد شرایط دریافت این ویزا باشند.


هزینه ویزای مولتی کانادا

ممکن است برای شما اهمیت داشته باشد که چه میزان هزینه برای دریافت ویزای مولتی کانادا لازم است، مطمئنا به دنبال برآورد این مبلغ جستجوهای زیادی را نیز انجام داده‌باشید. توجه داشته‌‌باشید که اگر از طریق آژانس‌های هواپیمایی اقدام به دریافت ویزای کانادا می‌کنید، باتوجه به اینکه شرایط شما به چه صورتی می‌باشد و براساس مدارکی که ارائه می‌کنید تعیین می‌شود که چه میزان هزینه جهت دریافت ویزای مولتیپل کانادا میبایست پرداخت کنید. برای مثال کسی که قبلا ویزای کانادا را در پرونده‌ی خود داشته‌است می‌تواند شرایط بهتری را برای دریافت ویزا داشته باشد.

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.