ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

دیدنی های بلژیک در تور اروپا

بلژیک کشوری با تمدن تاریخی طولانی است که با فرانسه، هلند، آلمان و لوکزامبورگ مرزهای مشترک دارد؛ همچنین بخشی از ساحل دریای شمال نیز از آن بلژیک است. فرهنگ مردم در این کشور متاثر از آلمان و فرهنگ لاتین است. این کشور طی جنگ جهانی اول آسیب بسیاری دیده است. گویش مردم بلژیک متاثر از دو زبان اصلی فرانسه و آلمانی است و بیشتر آن ها به این دو زبان سخن می گویند.

در ابتدا به کشورهایی چون بلژیک، هلند و لوکزامبورگ در اروپا توسعه نیافته می گفتند اما بعد ها و طی قرن بیستم این کشور رشد اقتصادی زیادی یافت و حتی مستعمره هایی در آفریقا نیز تحت سلطه آن در آمدند.

کشور بلژیک به دلیل غنای تاریخی خود و قرار گرفتن در قسمت خوش آب و هوای اروپا دارای جاذبه های گردشگری زیادی است و از این رو می توان آن را بهشتی گمشده و کمتر شناخته شده در غرب اروپا نامید.


جاذبه های توریستی بلژیک را بیشتر بشناسیم

شاید در نگاه اول بلژیک کشوری کوچک باشد اما همین سرزمین کوچک پکیج کاملی از جاذبه های تاریخی و طبیعی گردشگری است که البته در میان مردم دنیا و توریست های عاشق سفر کردن کمتر شناخته شده است.

خیابان هایی به سبک قرون وسطی که کانال های آبی در آن ها قرار گرفته اند منظره ای شگرف و بی بدیل می سازد که دسته دسته مسافران را به سوی خود جلب می کند. معماری بلژیک نمود کاملی از ساخت و سازهای هنری و تاریخی است که در تمام شهرهای کوچک و بزرگش می توان مثال هایی از آن را به چشم دید.

با زیبایی های کشور بلژیک بیشتر آشنا شویم

بلژیک با وجود وسعت کم دارای زیبایی های و جاذبه های فراوان است که دیدن آن ها دست کم برای یک بار بسیار ارزشمند است و خالی از لطف نیست.

جاذبه های تاریخی کشور بلژیک

بلژیک به دلیل برخورداری از غنای تاریخی محل برخورد قرون مختلف تحولی در اروپا است که نمونه های آن را می توان در خیابان ها و سازه های بلژیک به وفور مشاهده کرد. از مهم ترین و شگرف ترین این آثار می توان به فهرست زیر اشاره کرد؛

کلیسای سنت باوو، خنت

این کلیسای شگفت انگیز با ارکستر مشهور خود و نمونه دست نوشته های قدیمی، از مهم ترین بناهای مذهبی و جاذبه های بی نظیر گردشگری در بلژیک به حساب می آید. شیشه های هارمونیک رنگی و سازه مستحکم این بنا باعث شده تا سالانه افراد زیادی از این مکان دیدن کنند. این بنا به شاهکار معماری و نماد شهر خنت (از شهرهای مهم و توریست پذیر بلژیک) تبدیل شده است.

گورستان تاین کات

نقش مهم و پیشرو کشور بلژیک در جنگ جهانی اول بر هیچ کدام از مردم دنیا پوشیده نیست. در این جنگ که تعداد زیادی از مردم این کشور جان خود را از دست دادند و بخش های مهمی از اروپا به نابودی کشیده شد، بلژیک نیز سربازان و جمعیت زیادی را از دست داد. این بنا در واقع زیارتگاهی برای ستایش سربازان دلیری است که در راه دفاع از کشور خود جانشان را فدا کردند. بنای گورستان تاین کات در حقیقت یاد خاطره این سربازان را در دل مردم بلژیک و سراسر دنیا زنده نگه می دارد.

موزه مایر فن دن برگ

در طول یک دوره کوتاه، در دهه ۸۰ میلادی یک کارشناس خبره بلژیکی در زمینه هنرهای زیبا، شروع به جمع آوری کلکسیون های قابل توجه کرد و در این مدت توانست بیش از ۳۰۰۰ آیتم را در موزه ای گرد هم آورد. این اشیا امروزه در ساختمانی به سبک نئو گوتیک که چهار طبقه است در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد و نشان دهنده بخش مهمی از تاریخ هنری بلژیک است. این آثار از هنرمندان قرن ۱۶، ۱۷ و ۱۹ در این موزه وجود دارند.


گریو استین

این قلعه بزرگ و بسیار تاثیر گذار زمانی به کنت فلاندر تعلق داشته است. او خانه خود را با الهام از قلعه ها و دژ های پادشاهی بنا کرده است و در ساخت این قلعه از معماری بناهای  ساخته شده در زمان جنگ های صلیبی در کشور سوریه ایده گرفته است. امروزه این بنای مهم در فهرست بهترین نمونه های قلعه های خاکریزی در اروپا قرار گرفته است.

آژانس بال طلایی با سال ها تجربه در برگزاری تورهای موفق اروپا شما را به دیدن زیبایی های کشور بلژیک دعوت می کند. در این راستا می توانید با کارشناسان خبره آژانس گردشگری بال طلایی تماس

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.