ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

ویزا موافقت‌نامه نماینده یک کشور یا همان افسر کنسولگر در سفارتخانه می‌باشد که ضمیمه گذرنامه می‌شود و اجازه ورود متقاضی را به مقصد موردنظر می‌دهد. ویزا بر اساس هدف سفر فرد و قوانین مربوط به هر کشور انواع متفاوتی دارد.

انواع ویزا:

ویزاهای رایج عبارتند از: ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای تحصیلی، ویزای کاری و ... ولی به صورت کلی دسته بندی ویزاها با توجه به تعداد اجازه ورود به کشور مقصد به دو دسته تقسیم بندی می شوند:

·    ویزای یکبار ورود (Single Entry)

·    ویزای چندبار ورود (Multiple Entry)

تمام ویزاها تاریخ شروع و پایان اقامت دارند که به آن مدت اعتبار ویزا می گویند و تنها در بازه‌ی تعیین شده، مسافران اجازه سکونت در کشور مورد نظر را دارند. با توجه به این مدت زمان تعیین شده، ویزای یکبار ورود تنها یکبار اجازه ورود را به متقاضی می‌دهد و ویزای چندبار ورود به فرد این امکان را می‌دهد تا در بازه‌ی زمانی مشخص شده در ویزا، چند مرتبه به کشور مقصد وارد و خارج شود.

در صورت نیاز، می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره 42129- 021 با مشاوران بال طلایی تماس حاصل کنید.


فرایند اخذ ویزا


چگونه ویزا بگیریم؟

با پیشرفتی که سامانه گردشگری در سال‌های اخیر داشته‌است، سفر به هرکجای دنیا به سختی گذشته‌ها انجام نمی‌شود و به راحتی می‌توان با توجه به مقصد مورد نظر مدارک مورد نیاز را تهیه کرد و سفری به هر نقطه‌ای از دنیا داشت. مدارکی که برای دریافت ویزا لازم است با توجه به کشور مقصد ممکن است با تغییرات اندکی نسبت به حالت کلی متفاوت باشد، اما اطلاعات پایه‌ای که هر مسافری برای سفر به کشور مورد نظر برای گرفتن ویزا لازم دارد، در اکثر کشورها یکسان است و تفاوت‌ در جزئیات و یا روند مراحل دریافت ویزا می‌باشد. در ادامه مدارکی که برای اخذ ویزا لازم دارید و همچنین مراحل آن را شرح خواهیم داد. 


فرایند اخذ ویزا

در ابتدا باید فرم مربوط به درخواست ویزا را تکمیل کنیم و منتظر اعلام زمان وقت سفارت کشور موردنظر باشیم، پس از اینکه زمان مصاحبه را دریافت کردیم، مدارکی که سفارتخانه مربوطه اعلام کرده‌است را به همراه خود در زمان مصاحبه به کنسولگر تحویل می‌دهیم. در قوانین برخی کشورها مثل ویزای کانادا نیاز به انگشت‌نگاری می‌باشد که باتوجه به کشور انتخابی زمان آن نیز به اطلاع مسافر خواهد رسید. نتیجه‌‌ی مصاحبه چند وقت پس از مراجعه به مسافر اعلام می‌شود و اگر نتیجه‌ی آن مثبت باشد که ویزا برایتان صادر می‌شود و اگر دچار ریجکتی ویزا شوید، می‌توانید اعتراض خود را اعلام کنید و یا مدت زمانی را منتظر بمانید و مجددا برای دریافت ویزا اقدام نمایید. در صفحات مربوط به ویزای کانادا، ویزای شینگن و انواع ویزای مربوط به کشورهای دیگر مانند آمریکا، انگلستان، ویزای برزیل و ویزای استرالیا به صورت تکمیلی نحوه دریافت ویزا و مدارک لازم شرح داده شده است، در صورت نیاز می‌توانید با مراجعه به صفحات مربوطه اطلاعات بیشتری را کسب نمایید.


 مدارک لازم برای دریافت ویزا

(1) فرم تکمیل شده درخواست ویزا

(2) شناسنامه، کارت ملی و گذرنامه

(3) عکس رنگی

(4) مدارک شغلی و یا تحصیلی

(5) گواهی تمکن مالی

(6) بلیط رفت و برگشت به کشور مقصد

(7) بیمه مسافرتی

(8) رزرو هتل

(9) دعوت‌نامه

برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.