ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

ویزا اجازه‌ی ورود به کشورهای مختلف می‌باشد که این روادید بسته به سیاستی که بین کشورها برقرار است، می‌تواند اجباری باشد و یا اجباری در کار نباشد. منظور از اجباری بودن ویزا این است که در صورت نداشتن ویزای کشور مقصد اجازه‌‌ی سفر به فرد داده‌نمی‌شود. اجباری نبودن دریافت ویزا باتوجه به روابط دیپلماتیک بین کشورها به دو صورت جاری می‌باشد، بدین صورت که برای سفر به برخی از کشورها نیازی به دریافت ویزا نیست و پاسپورت متقاضی برای سفر کفایت می‌کند، در نوع دیگری از نحوه‌ی گرفتن ویزا، پس از سفر به کشور مقصد، در فرودگاه همان کشور ویزا برای فرد صادر می‌شود، به این نوع ویزا، ویزای فرودگاهی و یا ویزای بدو ورود گفته‌می‌شود. برای دریافت ویزای فرودگاهی نیازی به گرفتن وقت سفارت ندارید و تنها با پرداخت هزینه در فرودگاه کشور مقصد ویزا برای شما صادر می‌شود. 


مدارک لازم جهت اخذ ویزای فرودگاهی

ویزای فرودگاهی سختی‌های دریافت ویزاهای دیگر را ندارد ولی برخی کشورها مدارک خاصی را برای صدور ویزای فرودگاهی از مسافر درخواست می‌کنند. به همین دلیل مسافران پیش از انجام سفر میبایست از مدارک لازم برای دریافت ویزا فرودگاهی کشور مقصد اطلاعات کافی را کسب کنند تا در فرودگاه مقصد با نقصی مدارک روبه‌رو نشوند. نکته‌ای که در رابطه با هزینه صدور ویزای فرودگاهی می‌توان گفت این است که مبلغ قابل پرداخت در هر کشور متفاوت می‌باشد و هزینه ثابتی برای آن قابل ارائه نمی‌باشد.


ویزای فرودگاهی


کشورهای با ویزای فرودگاهی برای ایرانیان

کشورهایی که نام آن‌ها را لیست کرده‌ایم باتوجه به سیاستی که هر ساله بین کشورها برقرار است ممکن است دچار تغییراتی شوند. توجه داشته باشید که این لیست مربوط به کشورهای با ویزای فرودگاهی برای ایرانیان در سال 2018 می‌باشد.

آسیا

·   ارمنستان

·   لائوس

·   نپال

·   تیمور شرقی

·   سوریه

·   لبنان

·   مالدیو

·   سریلانکا

·   کامبوج

اروپا

·   گرجستان

آمریکا

·   بولیوی

آفریقا

·   کیپ‌وردر

·   کومور

·   جیبوتی

·   کنیا

·   ماداگاسکار

·   موزامبیک

·   تانزانیا

·   توگو

·   اوگاندا

·   سیشل

·   موریتانی

·   گینه بیسائو

·   ساحل عاج

اقیانوسیه

·   جزایر کوک

·   پالائو

·   ساموآ غربی

·   تووالو

ویزای فرودگاهی


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.