ویزای کانادا | ویزای شینگن | رفع ریجکتی

12 مکان دیدنی در بوداپست مجارستان

12 مکان دیدنی در بوداپست مجارستان
1- ساختمان مجلس یا خانه ملت

خانه مجلس مجارستان، سومین ساختمان بزرگ پارلمانی در جهان است. ساخت آن در سال 1902 اتفاق افتاده و شامل 691 اتاق می باشد. این ساختمان با گذشت این همه سال، هم چنان عظمت و شکوه خود را حفظ کرده است. جواهراتی مانند تاج های سلطنتی در این مکان نگهداری می شود.

2- حمام های گللرت
از بزرگترین اسپاهای این شهر، حمام و آبگرم گللرت است. این مجموعه در بین سالهای 1912 تا 1918 ساخته شده بود اما در طول جنگ جهانی دوم آسیب های جدی متحمل شد. به همین دلیل کل مجموعه در سال 2008 به طور وسیعی بازسازی شد. به جرأت می توان گفت که این مکان یکی از بزرگترین حمام های دارویی در اروپاست. حرارت آب های این حمام ها توسط دو چشمه ی حرارتی تامین میشوند که بیش از 20 استخری که در این مجموعه قرار دارد را می تواند تا حرارت 18 تا 40 سانتیگراد گرم کند.
3- میدان قهرمانان

این میدان در انتهای خیابان آندریسی قرار دارد که به دلیل وجود هفت مجسمه ای که به نام فرماندهان بزرگ این کشور ساخته شده معروف می باشد. در بالای ستون مرکزی این قسمت، مجسمه فرشته گابریل که تاج مجارستان را در دست دارد قرار گرفته است و در دو طرف آن، دو ستون ساخته شده است که نمادی از دیگر چهره های تاریخی مجارستان می باشد.

4- جزیره مارگارت

جزیره ای به طول 2.5 کیلومتری که در وسط دانوب واقع شده است ودارای فضایی شبیه به پارک میباشد که با سایر امکانات تفریحی مجهز شده است. چشمه موسیقی از دیگر مواردی است که جذابیت خاصی به این جزیره بخشیده و این به دلیل نمایش فواره های آبی است که همراه با موسیقی کلاسیک هماهنگ شده است. مکانی در اطراف جزیره به دوندگانی اختصاص یافته تا بتوانند برای مدتی از فشار و شلوغی محیط شهر دور باشند.

جزیره مارگارت

5- رود دانوب

این مکان توسط مجسمه ساز مجارستانی Gyula Pauer  و دوستش Can Togay در سال 2005 ساخته شده است و کفش هایی که در اطراف آن دیده می شود در واقع نمادی برای ادای احترام به یهودیان مجارستانی است که توسط نازی ها کشته شدند و و قبل از این اقدام، به آنها دستور دادند تا کفشهای خود را در بیاورند که پس از شلیک جسدشان به درون رودخانه بیفتد.

رود دانوب

6- ریحان سنت استفان

اگر بخواهیم مهم ترین مکان مذهبی در بوداپست را معرفی کنیم قطعا نامی جز سنت استفان را نخواهیم آورد. بنایی که ساخت آن در سال 1905 به اتمام رسید و ارتفاعش به 96 متر می رسد. بازدید از فضای داخلی برای عموم آزاد و رایگان است و بازدیدکنندگان میتوانند در قسمت حیاط جنوبی مجسمه سوارکاری از جنس برنز که نماد سنت استفان اولین پادشاه مجارستان است را ببینند. هم چنین از آنها درخواست می شود که به دلیل مذهبی بودن این مکان زانو و شانه های خود را بپوشانند.گنبد مرکزی آن محلی برا ی یک دید پانوراما است که برای تجربه آن باید هزینه ی اندکی را پرداخت کنید اما مطمئنا ارزش دیدن آن را دارد.

ریحان سنت استفان

7- سنگر ماهیگیر

بدون شک یکی از مکان هایی است که تماشای مناظر اطراف از این نقطه فرصت بی نظیری خواهد بود. با اینکه این سنگر مانند یک بنای قرون وسطایی به نظر می رسد اما در اوایل قرن 20 و به سبک نئو گوتیک ساخته شده است. این سنگر به نام انجمن ماهیگیرانی که مسئولیت دفاع از دیوارهای شهر در دوران قرون وسطی را بر عهده داشته اند نامگذاری شده است.

سنگر ماهیگیر

8- قلعه بودا

قلعه بودا در بالای قلعه هیل قرار دارد و این مجموعه ( کاخ سلطنتی سابق)، گالری ملی و موزه تاریخی بوداپست نیز می باشد. این قلعه که در حقیقت محل زندگی پادشان مجارستان بود، در سال 1265 تکمیل شد. قلعه بودا در سال 1987 به عنوان میراث جهانی از طرف یونسکو اعلام شد.

قلعه بودا

9- کافه نیویورک

بسیاری از کافه های تاریخی بزرگ در بوداپست قرار دارند و کافه نیویورک یکی از با شکوه ترین آنهاست. این کافه میزبان نویسندگان، هنرمندان و روشنفکران زیادی بوده است اما امروزه در اکثر مواقع مورد استقبال افرادی است که برای بازدید از شهر، به بوداپست می آیند. شرایط فوق العاده لوکس موجود در این کافه را می توان از مشاهده منوی آن متوجه شد.

کافه نیویورک

10- موزه ملی مجارستان

اگرچه در سال 1802 ساخته شد، اما موزه ملی مجارستان تا سال 1847 به مکان فعلی خود که یک ساختمان با طراحی کلاسیک مانند و بزرگ است جا به جا نشده بود. بنای یادبودی برای شاعر مشهور مجارستانیArany János  در این موزه به چشم می خورد. برای کشف تاریخ مجارستان از عصر سنگ تا دوران روم و اوایل قرون وسطایی ، تماشای آثار سلطنتی پادشاهان همچون تاج باشکوه سنت استفان با سنگهای قیمتی و مرواریدهای آن و هم چنین پیانوی بزرگ بتهوون در بخش موسیقی برای مشاهده قابل دسترسی است.

موزه ملی مجارستان

11- خانه ترور
نمایشگاهی درباره ی رژیمهای فاشیستی و کمونیستی که در قرن بیستم بر مجارستان حاکم بودند می باشد. این ساختمان به عنوان محلی برای زندانیان و شکنجه ی آنها توسط حزب فاشیستی سابق بود. امکان بازدید از بعضی زندانهایی که در زیرزمین قرار دارد میسر است هم چنین دراین نمایشگاه، به اطلاعات برخی از قربانیان می توان دست یافت.
12- پل زنجیره ای 

اولین پل دائمی برای اتصال بودا و پست که از اهمیت تاریخی و معماری قابل توجهی برخوردار است. مکانی که به عابران پیاده اجازه می دهد با عبور از این پل معلق بر فراز رود دانوب از تماشای آن نهایت لذت را ببرند. شیرهای سنگی که در دو طرف آن قرار دارد مشخصه های این بنای تاریخی هستند. باید به این نکته اشاره کرد که پل زنجیره ای به دلیل انجام عملیات نوسازی از اواسط سال 2017 تا اواخر 2019 بسته شده است.

پل زنجیره ای


 


برخی از دانستنی ها

Login

Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor.